Ema on sõltlane

Tere. Mul on ema alkoholisõltuvusega mure. Ma ei tea kuidas teda aidata kuigi tahaksin. Ma ei hakka pikemalt rääkima, aga umbes kaks aastat tagasi hakkas ta lihtsalt jooma. Alguses olid need kogused üsna väikesed, need suurenesid ja tema joomiste kordade arv nädalas samuti. Nüüd ta joob juba iga päev. Mina ja mu vend (on minust noorem - 11 aastane. Ma olen 16) peame tihti lihtsalt üksi hakkama saama - süüa tegema, terve elamise ära koristama, pesu ja nõusid pesema kuna me ei taha si*amajas elada. Ta joob ennast purju ja magab. Tavaliselt ta ei muutu agressiivseks, aga tal tekib pigem nagu see haavatavus jne ja et kõik on tema probleemides süüdi ja siis ta ulub oma toas. Ja ta on valetama hakanud. Ta on lubanud meiega paljudesse kohtadesse tulla.Viimati näiteks kooliasju ostma. Ja ta lihtsalt ei tule. Siis pidime vennaga üksinda ära käima. + Ta kutsub keset ööd külalisi omale. Kuigi me leppisime kokku, et mitte kedagi ei tule kuna koguaeg käib keegi - mõni sõbranna, sõber või sugulane. See pole mingi läbisõiduhoov. Mõistus on tal ka nirumaks muutunud tänu alkoholi tarvitamisele.
Muide, ta oli haiglas ka, sest ta maks ja magu olid haiged. Me olime vennaga kodus. Kui ta tagasi tuli tundus asi parem, tal ei lubata rasvast toitu tarbida--rääkimata veel alkoholist aga paar päeva läks mööda ja juba jälle olid lõhnad küljes. Ma ei oska midagi teha. Te võite igasuguseid arste ja asju ka soovitada, ma ütlen talle edasi, aga ma ei ole kindel kas ta on nõus sinna minema.

Re: Ema on sõltlane

Tubli, et jagasid!
Kas keegi teab sellest olukorrast? Mõni sugulane? Usaldusväärne täiskasvanu? Õpetaja?
Kas keegi on juba midagi üritanud ette võtta?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Alkoholi tarvitamine”