"Jäta maha lihtsalt"

#1
Vabandust, aga olen näinud seda tsitaati siin juba nii mitmeid kordi ja ei, see ei meeldi mulle.

Kuidas te saate inimesele öelda, et ta lihtsalt maha jätaks? No ükskõik mille. Kas siis suitsu, alko, lõikumise või hakkaks vähem internetis k.ima. Tekib küsimus, kas te ikka teate, mis on SÕLTUVUS?
Öelda sõltuvuses inimesele, et ta jätaks maha lihtsalt on umbes sama hea kui öelda vähihaigele, et ära lihtsalt ole haige enam. Sõltuvus tähendab seda, et inimene sõltub sellest. Et ta ei saa ilma selleta eriti elada enam. Kui jäetaksegi alkohol või suits maha siis see ei ole nii lihtne, nagu te ütlete.

Mul endal ei ole ühtegi sõltuvust. Mul on lihtsalt hood, mis panevad mind kõndima oma kodust kaugemale, et osta üks suitsupakk või helistada oma sõbrale ja küsida, mis plaanid tal on ja kas ta juua tahab. Mul tulevad hood, kus ma vajan seda. Tavaliselt probleemsetel aegadel.

Peale sellist monoloogi siis teile küsimus, et millal tekib teil vajadus juua/suitsetada või mida iganes veel?
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"

Re: "Jäta maha lihtsalt"

#2
Aga anna siis enda poolne soovitus ehk, Minu soovitus on olnud, et tegele oma probleemiga või pöördu vastava nõustaja poole.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Re: "Jäta maha lihtsalt"

#3
iamanxiety kirjutas:Peale sellist monoloogi siis teile küsimus, et millal tekib teil vajadus juua/suitsetada või mida iganes veel?
Võin üsna kindlalt väita, et mul on sõltuvus arvutist/internetist. Tegelikult ma otseselt sellest kuidagi ei sõltu, aga mu elu on muidu oma olemuselt nii vaene, et ilma internetita läheksin ma ilmselt lihtsalt hulluks. Mingi tegevus päevade sisustamiseks peab ju olema. Võib vist kutsuda sõltuvuseks, kui sellest oleneb minu igapäevane vaimne seisukord ja kui see mõjutab tuntavalt minu elu. Või tegelikult kui selle sõna tähendusest veidi kaugemale vaadata, mitte haiglases mõttes, siis internetiühendusest sõltub tänapäeval ju nii palju, et me kõik oleme sellest ühel või teisel moel sõltuvuses.

Suitsetamise vajadus on märgatavalt vähenenud talve tulekuga, lihtsalt ei eruta enam väljas külmetamine, ja praegu on veel plusskraadid. (muide, kas siin käib 'ja' ette koma?) Aga muidu see tahe tekib alguses pärast või enne ärkamisjärgse kohvi joomist ja siis päeva jooksul perioodiliselt tekib pähe mõtteseeme, et peaks vist ühe veel tegema ja see mõte aina võimeneb kuni pole ära tehtud.

Alkoholist sõltuvuses pole, aga on kujunenud teatud rutiinid, kus õlu võiks kõrval olla (nt mõnda sarja vaadates, söögi kõrvale). On veel üks sõltuvus, aga sellest ma praegu parem ei räägi.

Re: "Jäta maha lihtsalt"

#5
Lihtsalt hetkepealt maha jätta on täiesti võimalik, oleneb vaid inimese enda enesekindlusest ja järjepidevusest. Mõni suudab end ise sundida maha jätma, mõni vajab selleks mõnda teise inimese abi/tuge (nt. psühholoog, arst või ka mõni hea sõber või kallim). Loomulikult ei ole see just kerge tee, aga motivatsioon on see, mis sind sel teel edasi viib. Inimesi on erinevaid ja neid kõiki ei saa ühe puu järgi mõõta. :)

Re: "Jäta maha lihtsalt"

#6
Sõltuvust ON võimalik kohe maha jätta kui inimene ise saab aru kui oluline see on. Muidugi nõuab see järjepidevust ja iseenda kallal töötamist. Minu meelest inimesed, kes ütlevad, et nad ei suuda sõltuvust maha jätta, ükskõik milline see siis ka poleks, toovad vaid ettekäändeid, et ennast kuidagi välja vabandada. Et endale ja teistele tõestada, et nad ei suuda, nad lihtsalt peavad seda tegema ( kas arvutis passima, suitsetama, jooma, lõikuma vms. ), kuigi tegelikult suudaksid ka ilma selle tegevuseta elada. Enamasti tekkivad sõltuvused sellepärast, et nii lihtne on põgeneda iseenda probleemide eest või lausa iseenda eest. Oleneb inimesest. Nii lihtne on lihtsalt teha päevast päeva, aastast aastasse seda tegevust ja mitte tähele panna kui probleeme inimese elu tegelikult on. Ma arvan, et kui inimesed piisavalt vaeva näeksid ja tegeleksid enda tõeliste probleemidega, oleks ka sõltuvuse käes kannatavaid inimesi palju vähem.
Koeral on elus ainult üks eesmärk- kinkida oma süda!

Re: "Jäta maha lihtsalt"

#7
Cruentus kirjutas:
vertigo kirjutas:On veel üks sõltuvus, aga sellest ma praegu parem ei räägi.
Oh you arse. Sa ajad praegult liiguudishimulikke inimesi segi sellega, mind eesotsas. Ma ei oska olla kui keegi möödaminnes mainib midagi aga jätab olulised jupid välja.
Porno ja pihkupeksmine, mis see muu ikka olla saab, ah?
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?


http://reaalnehipiman.blogspot.com

Re: "Jäta maha lihtsalt"

#8
Pisiketotoo kirjutas:Sõltuvust ON võimalik kohe maha jätta kui inimene ise saab aru kui oluline see on. Muidugi nõuab see järjepidevust ja iseenda kallal töötamist. Minu meelest inimesed, kes ütlevad, et nad ei suuda sõltuvust maha jätta, ükskõik milline see siis ka poleks, toovad vaid ettekäändeid, et ennast kuidagi välja vabandada. Et endale ja teistele tõestada, et nad ei suuda, nad lihtsalt peavad seda tegema ( kas arvutis passima, suitsetama, jooma, lõikuma vms. ), kuigi tegelikult suudaksid ka ilma selle tegevuseta elada. Enamasti tekkivad sõltuvused sellepärast, et nii lihtne on põgeneda iseenda probleemide eest või lausa iseenda eest. Oleneb inimesest. Nii lihtne on lihtsalt teha päevast päeva, aastast aastasse seda tegevust ja mitte tähele panna kui probleeme inimese elu tegelikult on. Ma arvan, et kui inimesed piisavalt vaeva näeksid ja tegeleksid enda tõeliste probleemidega, oleks ka sõltuvuse käes kannatavaid inimesi palju vähem.
Ma polegi väitnud, et seda pole võimalik teha.. Aga see ei aita kaasa, kui öeldakse, et lihtsat jäta maha.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"

Re: "Jäta maha lihtsalt"

#11
Cruentus kirjutas:
........ kirjutas:kui tõesti sitt päev on olnud siis tahaks küll ,et tuled koju ja eraldad end maailmast ei taha kedagi näha ega midagi teha kuigi muidu ikka olen küllaltki seltsiv jne.
Dude, what? Valesse teemasse sattusid?
Ei sattunud. Mu küsimus oligi, et millal tekib vajadus alkoholi ja/ või suitsu järele.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"
Vasta

Mine “Alkoholi tarvitamine”