Kas sa närid küüsi?

Jah, ei saa lahti kuid proovin ikkagi veelkord
Hääli kokku: 65 (30%)
Kunagi närisin, aga sain lahti
Hääli kokku: 78 (36%)
Ei.:)
Hääli kokku: 74 (34%)
Hääli kokku: 217

Julge näidata oma küüsi!

Sain selle õpetuse noortekast ja soovitan seda kõigile kellel on väiksemgi probleem küüntega! :wink:

Kui sageli on sul tahtmine oma käed laua alla või selja taha peita, kui kellegi pilk su kätel peatub. Ja põhjusega, sest su küüned on korrast ära: nahad lipendavad, küüned on ebaühtlase pikkusega, rabedad ning su käed näevad jubedad välja. Siin on sulle 9 nõuannet, mida järgida, et sa oma käed-küüned jälle korda saaksid.

1. Hoolitse, et küünt ümbritsev nahk oleks pehme, siis ei hakka see nii kergesti narmendama. Pehmendamiseks sobib tavaline oliiviõli.

2. Ära lõika küüsi kääride või küünetangidega. Kasuta viili! Kääridega (eriti suurtega) lõigates närustad küünt. Nagu sa tead, on küüs kihiline, ja kääridega lõigates võid kihid lahti murda.

3. Laki eemaldamisel kasuta lakieemaldajat, mis ei sisalda atsetooni. Atsetoon kuivatab küünt nind ümbritsevat nahka.

4. Väga kuivadele kätele võid teha ööseks maski: kreemitad käed ja paned kätte puuvillased sõrmikud. Hoia neid hommikuni - su käed on palju pehmemad ega ketenda enam. Mõne aja pärast võid sama korrata.

5. Ära näri küüsi! Ära rebi lipendavaid küüne- ega nahatükke. Rebides võivad tekkida haavandid, mis võivad põletikuliseks muutuda. (Edasi peaks tulema jutt juba bakteritest ja mädanikust...)

6. Poleeri küünt vastava viili või riidega mitte sagedamini kui kord kuus.

7. Ära puhasta küünealuseid teravate oradega, küünealused saad puhtaks küüneharjaga pestes.

8. Kui tahad, et lakk korralikult peal püsiks, oota kannatlikult, et lakk ära kuivaks. Jah, on olemas ka kiirlakid, kuid mis "kiiresti tuleb, see ka kiiresti läheb". Kiirlakkidel kuivab kiiresti ju ainult pealmine pind.

9. Enne lakkimist käi küüned kergelt üle lakieemaldajaga. Nii pühid küüne pinnalt maha õli ja mustuse ja lakk püsib paremini peal.

Pärast katsetust eile:Mul on küll lühikesed küüned prageu tänu närimisele, aga õigepealt panin oliivi õli ja mõjus väga hästi.Siis pesin palju kätt ja viilisin küüsi.Pärast lakkisin ära ja panin veel pealislaki ja kuna käed olid päris ilusad siis sain üle närimisest.Vähemalt eile...Ja kui tuleb ka tagasi, siis tahtejõud aitab! :wink:
Võid ju proovida 10 korda igasugu kreeme ja asju panna küünte peale aga kui ikka tahtejõudu pole siis ei saa lahti kah.Kõigepealt proovi neid ülemisi variante ja pärast vaata kas tahad ültse ilusaid küüni närida. :)
MA OLEN NII KURB

Re: Küünte närinimne

Inglike kirjutas:Ma ei näri seda tugevat osa seal näpul nagu mõned aga närin seda nahka sealt ümbert :S See tuleb mul vist stressist ja sellest et ma kehvasti toitun.
mul on täpselt sama asi. need küüne ümbruse nahad on siis sellised koledad:S Vastik harjumus, aga lahti ei saa.

Re:

Näuff kirjutas:Kuidas ma ka ei prooviks küünte närimist järgi jätta, see ei õnnestu. Phh.
Väkk! Kuidas sa suudad? Pole elusees suutnud küüsi närida... (tegelikult tavaliselt ma kirjutan küüni, aga see on vale :P ) Sa ei mõtle, et seal all on pisikud ja mustus ja .... ? :shock:
Kõik tüdrukud on inglid, kuid kui neil tiivad murtakse, istuvad nad luua selga .

Re: Re:

LittlePrincess kirjutas:
Näuff kirjutas:Kuidas ma ka ei prooviks küünte närimist järgi jätta, see ei õnnestu. Phh.
Väkk! Kuidas sa suudad? Pole elusees suutnud küüsi närida... (tegelikult tavaliselt ma kirjutan küüni, aga see on vale :P ) Sa ei mõtle, et seal all on pisikud ja mustus ja .... ? :shock:
Mind see ei huvita, vahet pole ju. Endal ka harjumus küüsi närida juba mitmeid aastaid...

Re: Re:

LittlePrincess kirjutas:
Oon jjah vastikk , eriti kui närid küüsi & ppärast on niimoodi küüned kkoledad & sakilised :?
iigatahes mmina küüsi ei näri , aga närin vahelharva sealtkõrvalt neid naharibasi .
aga seda kah suhtt harva ; D
TANTSIMINNEEE & MODELLINDUSHH ( LLL )

Re: Julge näidata oma küüsi!

Väike nipp. Minu puhul aitas see väga häästi.
Kasvata küüned pikaks, nii et sind need ei segaks.
Kui küüned paraja pikkusega siis tee nad hästi iluskas jne.
Lakki ära ja kaunista kuidas võimalik. Ning ma oletan, et sai taha seda ilu rikkuda.
Ürita nädal või kaks lakitud ja ilusate pikkade küüntega olla. Küll siis saad lahti ka küünte närimisest.
Aga eriti ettevaatlik tuleks olla siis kui küüntel pole lakki peal. Sest siis lausa küüned kutsuvad sind närima. :P
Lakkitud küüned ei kutsu sind selle närima, et selle lakki osakesed satuvad suhu ja need võivad vahel ebamugavad olla : ),
vähemalt minu puhul on nii .

Aga edu neile, kes närivad küüsi. Tahte jõudu on kaa vaja.
Minul seda oli, õnneks ! :lol:
''In life, we always fall for the person who will never fall for us,
always want things that we can't have, and say things we shouldn't.'' -Zayn Malik

Huvitav teema, aga.Minu küüntega on asi veits hullem kui kellegil teisel siin foorumis, nimelt minu sõrmede otsas on aktiivne haigus mis eritab mäda küüne alla ja ravi on suht kallis ka...Haiguse nimi oli vist mingi mosmoroomne küüne ..midagi.. =/.
Sõbrad ja lähedased teavad mis mu sõrmedega lahti on aga nad ei narri ega midagi.Aga kui suvaline inimene näeb siis hoiab ikka eemale minust.Uusi sõpru pole enam saanud ka selle tõttu.See hakkas pihta mul 16 aastaselt, praegu olen juba 19..
Vahepeal on ka sõrmede otsad väga valusad siis ei saa mitte midagi puutuda.Aga jah, elan ikka edasi oma probleemiga :wink: .

kata1999 kirjutas:Väike nipp. Minu puhul aitas see väga häästi.
Lakki ära ja kaunista kuidas võimalik. Ning ma oletan, et sai taha seda ilu rikkuda.
Ürita nädal või kaks lakitud ja ilusate pikkade küüntega olla. Küll siis saad lahti ka küünte närimisest.
Päris naiivne nõuanne. ;) Ehk siis sinu lahendus sellele, et inimesed küüsi ei näriks on see, et "kasvatage küüned pikaks". See just probleem ongi. Küüsi on tõeliselt raske pikaks kasvatada, kui sa neid kogu aeg närid. Mul on küll tahetjõudu, aga see kõik toimub nii märkamatult ja harjumuslikult, et väga raske on midagi ette võtta. Tuleb ennast kokku võtta vist.

Külaline kirjutas:irw, ma arvan, et selle nõuande mõte oli, et kui teed küüned ilusaks (ehk siis lakid ära, teed kaunistusi, or sth) siis sa ei kipu neid närima. mis on muidugi 100% tõsi.
Seda küll. Aga pane "bite nails" googlisse ja vaata pilte. Kas seal on palju, mida värvida? :lol: See oleks kummaline. Ja see on oletus, aga need, kes oma küüsi närivad äkki ei taha, et need näritud (+ värvilised) küüned teistele silma paistaks.

Chitzu kirjutas:
kata1999 kirjutas:Väike nipp. Minu puhul aitas see väga häästi.
Päris naiivne nõuanne. ;) Ehk siis sinu lahendus sellele, et inimesed küüsi ei näriks on see, et "kasvatage küüned pikaks". See just probleem ongi. Küüsi on tõeliselt raske pikaks kasvatada, kui sa neid kogu aeg närid. Mul on küll tahetjõudu, aga see kõik toimub nii märkamatult ja harjumuslikult, et väga raske on midagi ette võtta. Tuleb ennast kokku võtta vist.
Kusjuures mul aitas küll see, et hakkasin küünte eest hoolitsema. Isegi kui olid alles täiesti lühikesed, lakkisin ja tegin kujundeid jms peale. Natuke kahju on ju oma tööd ära rikkuda =p

Olen proovinud mitu korda küünte närimis haigust endale teha, et stressist lahti saada jne.. kuid vot ei jää külge :D vahest arvuti mängudes tuleb stressirohkem koht siis väikest sõrme, aga muidu küll mitte kunagi.
Parim nõuanne neile kes küüsi närivad on see, et end tegevuses hoida, leida hobid; näiteks pillimäng, kunst või sport. ;) aga edu teile

Mina ültse nokkin küüsi. Ehk siis teise käega tõmban sealt nahkasid ja seda küüne osa lühemaks. Jube vastik on see küüned on lihtsalt nii koledad. Vahepeal ma sain ka nii, et jätsin järgi. Umbes kaks kuud ei nokkinu, aga siis hakkasin jälle aina rohkem ja rohkem nokkima kuni olin tavarütmis tagasi.Väga hea õpetus on see arvan, et võtan ennast uuesti käsile.
Vasta

Mine “Head ja halvad harjumused”