Re: Lõikumise varjamine

Keerad ennast teiste poole kas küljega või nii, et varjaksid ennast võimalikult palju ja vahetad pluusi kiiresti ära. Kuigi muidugi oleks tore kui sa üldse taolist asja ei teeks aga nojamh...
Mitte kunagi pole kõik must-valge.

And I find I kind of funny, I find it kind of sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had

Kui mul on värsked nn "Triibud", siis ma kannan tõesti wristband-e, keegi isegi ei küsi nende kohta midagi. Ja kehalises on need just (erinevalt "lihtsalt" käevõrudest) ka kasulikud.
Samas on ka neid inimesi, kes on elurõõmsad ja avatud, kuid ühel päeval äkki üht nende seast enam polegi ja keegi ei saagi teada, miks too inimene enesetapu sooritas.
R.- <3

Ka minul on õrnad armid alles aga keegi õnneks ei paista seda märkavat ja mul on selle üle ka hea meel, sama moodi on imelik mõelda, et ma endale nii võisin teha.
Viimane vastaja võiks teada, et kunagi pole kõik nii must-valge. On inimesi, kes tõesti teevad seda sellepärast aga parem jooksku siis paljalt mööda tänavaid kui lõikugu ennast. Igal inimesel on omad põhjused.

LiveOnlyOnce kirjutas:Ka minul on õrnad armid alles aga keegi õnneks ei paista seda märkavat ja mul on selle üle ka hea meel, sama moodi on imelik mõelda, et ma endale nii võisin teha.
Viimane vastaja võiks teada, et kunagi pole kõik nii must-valge. On inimesi, kes tõesti teevad seda sellepärast aga parem jooksku siis paljalt mööda tänavaid kui lõikugu ennast. Igal inimesel on omad põhjused.
Võib ma küsin, miks sa lõikusid ennast?

Kindlasti mitte tähelepanu võitmiseks. See aitas pingeid maandada ja sõna otseses mõttes elada ajal, mil ma mitte midagi muud enam teha ei osanud ja mitte miksi muu ei tundunud enam aitavat.
Ma ei vabanda sellist käitumist välja aga ma mõistan inimesi, kellele see pole tähelepanu võitmiseks vaid ajutiseks probleemi lahenduseks, kuigi see ei aitab mitte kunagi mitte kedagi vaid teeb asja hullemaks ja tekitab probleeme.

Üldiselt seda pehmet randmepaela (mis on laiem ja selline paksem) ei soovitaks eriti kasutada lõikumishaavade varjamiseks. Seal all on bakteritel hea vohama hakata ja asi võib minna üpris põletikuliseks. Kui aga ON vaja sellega varjata ja muudmoodi kohe kuidagi ei saa, siis panna enne midagi alla et see materjal ja haavad otse kokku ei puutuks.

No oleneb, kui suured need armid on. Kui nad on ikka mingid mitme millimeetri(mul on mõni haav kuskil 0,8 cm lai)laiused ja mitu millimeetrit naha kohal ja tundetud, siis pole neid kuidagi võimalik varjata. Need ei kao isegi ajaga ära, sest nahk on nii sügavalt kahjustatud. Tegelikult oleks neid üldse pidanud õmblema, aga...

Väiksemad armid võib tavaliselt meigiga ära peita või lihtsalt käe peale midagi joonistada. Kui tegu on haavadega, plaasterda ära(jällegi oleneb, kui sügav - umbes nelja-viie millimeetrist võiks juba kindlasti õmmelda. Ise sa ilmselt ennast õmmelda ei oska, nii et siis juba kuhugi EMOsse), pane mingisugune side peale ja kanna kõige peal näiteks dressipluusi. Kui on väga värsked ja väga sügavad haavad, ei soovita ma üldse kehalisse minna. Palliga pihta saamine ei ole sellisel juhul niivõrd hea.

Kus need haavad on?
Ning haava mõttes korralikult kinni kasvanud juba?

Eks mingil määral saad rätikuga vast varjata? Rätik siis õlgadel või ümber vöö. Ning kui siis lähed vette, vaevalt, et keegi ekstra tähelepanu hakkab pöörama.

Lähed üksi muidu? Sõbraga? Emaga?

Võid ka mõelda, et kui palju ja kelle eest mõtet varjata. Lähedasemad võivad märgata ikka.
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"

Bucerus kirjutas:
26 Okt 2017, 22:32
Kus need haavad on?
Ning haava mõttes korralikult kinni kasvanud juba?

Eks mingil määral saad rätikuga vast varjata? Rätik siis õlgadel või ümber vöö. Ning kui siis lähed vette, vaevalt, et keegi ekstra tähelepanu hakkab pöörama.

Lähed üksi muidu? Sõbraga? Emaga?

Võid ka mõelda, et kui palju ja kelle eest mõtet varjata. Lähedasemad võivad märgata ikka.
Aitäh, aga just pere ehk siis lähedasemate eest soovingi varjata. Haavad vasaku käe siseküljel umbes randmest kyynarnukini aga nagu siseküljel ikkagi. Vaga tore et keegi yldse vastas :):)

Okei. No hästi, et ühel küljel.
Võid rätikut siis just selle käega transportida kuidagi nii, et ei näeks.

Kui kätt hoiad nii, et alumime külg rohkem vastu keha või nii, et keegi su seljataga ei oleks, siis kah hea.

Kui see sulle loomulikult tuleb, siis kui kuskil mingi seismise ja rääkimise koht, saad käed risti rinnale panna.
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"

maasikasvaarikas kirjutas:
10 Sept 2011, 22:19
Ei räägi armidest, vaid haavadest. Ja lihtne on öelda, et ära lõigu.
Väga hästi öeldud🙂 olen ka küsinud samal teemal abi ja paljud on sellise vastuse andnud.. Igatahes mina algul kandsin ainult pikki asju. Need käevõrud ja kreemid väga midagi ei kata. kehalises vahel siiani vahetan wc riideid. Kuid pane kindlalt kookose õli või rasva vms peale mul aitas. Ja kui läheb aega mööda kogu kindlust ja hakka kandma lühikesi asju. Ära mõtle kas nad näevad vms, lic muretse oma heaolu pärast❤️
Vasta

Mine “Head ja halvad harjumused”