Liiga kinnine

Tunnen et olen liiga kinnine.Tahaks muutuda avatumaks.Tihti kui kellegiga kahekesti räägin(eriti kui taga igapäevaselt ei suhtle nii palju) ei oska kuidagi oma emotsioone välja näidata ja kardan mida öelda.Tunnen et olen just kui iseenda kaotanud.Kas kellelgi on kogemust millegi sarnasega või oskaks lihtsalt aidata kuidas sellest üle saada ilma psühhooloogita?Ja millest siuke olukord ültse on võinud tekida?

Re: Liiga kinnine

Tekkida on võinud haigetsaamisest(Ka vaimsest). Ja selle vastu ei aitagi muud kui suhelda ja püüda vähehaaval avaneda,et'leida see piir, kui avatud Sa saad teise inimesega olla.
Ja see avatuse suurus võib inimeselt inimesele ka erineda.
Minu puhul siis näide selles, et muidu olen ma suht kinnine,aga kui ma inimest usaldan, siis ei ole mul mingi probleem rääkida temaga sellistest teemadest nagu seks, kaaslased või lihtsalt jagada mõnda lampi mõtet või sügavamat tunnet. Siiski selliseid inimesi on vähe. Enamustele suudan konkreetselt avaneda niiaplju et teemadel küll kaasa räägin aga emotsioone ei näitagi välja. Algul ei olnud sedagi. Kõik see aga tuli siiski aja jooksul inimestega suheldes. Lihtsalt, niisama suheldes, kuna olukord seda oli nõudnud.

Sama on ka sinul. Alusta suhtlemisega, esialgu teemadel, milles tead kaasa rääkida ja siis edasi üle minnes ka teistele teemadel, kus ehk rohkem küsid et rohkem teada saada. Omandad kogemust, infot ja nii tead ka kellega oled avameelsem kellega kinnisem.
Vasta

Mine “Oma iseloomust”