Liiga kaastundlik(?)

Ma isegi tea, kas see teema on õiges kohas, aga ma hakkan iga asja peale pillima nagu väikelaps. Tihtipeale ma loen facebookist ja muudest kohtadest artikleid ja siis kui on veidi kurvem või südamlik koht, siis ma hakkan nutma. Nagu täna, ma lugesin seda: http://lemmikloom.delfi.ee/uudised/suda ... d=73077469 ja ma lihtsalt siiani nutan. Siis ükskord tuli mulle bussis meelde üks lugu, kus üks pisike kutsu topiti prügikasti. Ma olen mõelnud nende mitte lugemisele, aga ma ei saa. Ja see pole ainult loomadega seotud. Filmide ajal ma tönnin nagu oleks surmasuus. Ükskord hakkasin mata tunni ajal nutma, sest mulle ei tulnud midagi meelde. Mida ma teen? Alati on nii ka, et kui nutma juba hakkan, siis kõik päeval kogunenud tunded nutan ka välja.

Re: Liiga kaastundlik(?)

Ma tegin selleks teema, et äkki see ei ole õige :D Sõbrannad vaatavad ka viltu, kui ma bussis lambist nutma hakkan. Kunagi polnud ma selline ja üldse ei huvitanud mitte midagi, aga mu vanemad ütlevad, et nad ei tunne mind enam ära. Öösiti ma ka nutan, kui mulund ei tule, sest ma jään niimoodi magama. Hommikuks kahjuks silmad paistes. Ma arvasin, et see on ebanormaalne.

Eks see täiesti tavapärane pole, et niimoodi nutad, aga ebanormaalseks pole vaja ka pidada. Võimalik, et see on sinu eripära.

Kuna sa aga ütled, et kunagi sa polnud selline üldse, siis mingid mõtted:
a) seotud puberteediga ja hormoonid ning sh ka tujud kõiguvad seinast seina ja väga intensiivselt
b) pakun umbes et äkki oled tüdruk? siis võib olla ka seos päevade tsükliga või kui võtad rasestumisvastaseid tablette, võivad ka need mõjutada.
c) momendil on lihtsalt väga stressirohke periood ja keha näeb seda kui võimalust oma stressi välja elada ja leevendada

Kas sa mingit trenni ka teed?

Koolis on jah väga pingelised ajad. Mõneks päevaks on kõigis 7. aines õppida ja mõnel päeval ainult ühel, et tasakaalu pole. Samamoodi on kontrolltöödega, et ühel nädalal oli näiteks 6 KT, millest 3 tükki olid ühel päeval ning siis vell 4 TK, mis panevad pinges veel rohkem lakke, sest parandada neid pole võimalik :(
Käin hetkel ainult tantsimises, mis on kaks korda nädalas ning keka on meil ka kaks korda. Enne käisin veel ühes trennis, kuid õppimise pärast tulin sealt ära ja nüüd on hinded natuke paranenud ka.
Päevad on ka nii, et hea kui kahe kuu tagant tuleb. Ja nendega ei kaasne mitte midagi- ei mingeid söömahooge, kõhuvalusid, mitte midagi. Vaheajal on tavaliselt asi normaalsem, siis on vähemalt unega korras.

Siis on tõesti arusaadav, et võib keeruline olla. Kuidas sul muidu õppimisega on? Tuled üldiselt kenasti toime? Mainid, et hinded on sul paranenud juba.

Päevad muidu võivad ka täiesti ilma vaevusteta käia, nii et selles osas on hea. Sul on muidu tavaliselt kooliajal unega probleeme? Kas ei jää magama või ei saa piisavalt magada?

Kas teil koolis psühholoog/sotsiaalpedagoog on olemas?

Õppimise osas ma olen muutunud kohusetundlikumaks(?), et kui tulebki mõni halb hinne, siis ma lähen ja parandan. Kuid kui nt koolis jagatakse KT kätte ja ma saan halva hinde (igaks KT ma õpin ja proovin nagu peast teemast jutustada ja alati jäävad need ilusti meelde, kuid KT ajal mu pea on tühi), siis mul lihtsalt tulevad pisarad.
Mul ei tule just und ja kui tuleb, siis ei ole aeg piisav. Olen proovinud teha teed jne, aga need ei aita :(

See, et KT ajal on pea tühi on tuttav tunne. Mul aitas mingi moment see, kui hakkasin kodus ka tühjale paberile ümber kirjutama. Nt võtsin paberilehe ette ja siis panin kirja, et mida ma tean sellest. Ja kontrolltööde ajal kirjutasin nurgale alati ära need asjad, mis esimesena meelest kippusid minema - aastaarvud, mingid keerulisemad valemed jne.

Kui uinumisega probleeme, siis proovida ka seda, et nt 1h enne magamaminekut ei vaata mingeid ekraane, teed midagi rahulikku ja lõõgastavat ja sead sisse kindla rutiini. Päeval ei tohiks ka uinakuid teha.

Kui teil psühholoog koolis olemas, oleks kindlasti hea mõte tema poole ka pöörduda ja nõu küsida.
Vasta

Mine “Oma iseloomust”