Magamaminek(kas on võimalik?)

Tere kuna minu jaoks on väga oluline mitu tundi ma koolipäevadel magan,siis tahtsin ma küsida:

Kui beebi ealised jäävad magama juba kaheksa või üheksa õhtul,siis kas 15 aastasel on võimalik igapäev juba üheksast magama jääda?Ma tahaks hakata proovima aga ma ei tea kas see on vaimselt võimalik?

Tahaks minna varem magama,et hommikul mitte nii väsinud olla.

Re: Magamaminek(kas on võimalik?)

Eks on ikka aga selleks pead ka hommikutel õigel ajal ärkama. Arvuta välja, et 9 tundi täis tuleks. Nt. lähed kell 10 magama ja ärkad kell 7. Ning siis nii iga päev. Ka nädalavahetustel. Selliselt harjub keha ära. Ehk siis et ära maga üle. Kui oled kaua maganud, on 9 või 10 ajal õhtul suht piin magama jääda. Esialgu kasvõi ole päeval unine aga mine kell nt 10 magama ja ärka ikka kell 7
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Algul võib keeruline olla, eriti kui oled suvel kauem üleval olnud, aga keha harjub uue režiimiga ruttu ära. Ja tõesti, ka nädalavahetusel ei tohiks liiga kaua magada tavalisega võrreldes, sest see ajab režiimi sassi.

Lisaks soovitan sul välja selgitada, kuidas su unetsükkel kulgeb, et ka hommikul ärgata siis, kui kehale on kergem, mitte sügava une faasis. Mina tean nt et kui tahan kergelt tukastada, siis panen kella 20min pärast helisema. Jään magama ja ärkan puhanult. Aga kui nt 30min, siis olen juba ärgates pigem väsinud.

Eespool on head soovitused, nii et kinnitan ka lihtsalt üle, et loomulikult saab endale sellise režiimi kujundada, et kell 21 juba magama minna. Ma olen varsti 25 ja loomulik magamaminekuaeg on ka nii umbes kl 22, nii et see ei olene nii otseselt vanusest, et beebid saavad ja täiskasvanud ei saa :D. Tuleb leida just endale sobiv unerütm. Aga jah, et keha ja vaim sellega harjuksid, läheb natuke aega. Edu!
Vasta

Mine “Oma iseloomust”