olen väga närviline ...

Inimesed lihtsalt ei saa minust aru ja ega ma ise endast ka enam aru ei saa :cry: . Mind ei tea ega tunne õieti keegi, sest olen väga raske iseloomuga inimene!
Tahaks ennast muuta aga kahjuks ei suuda!
Ma ei tea mis peale hakata või mida teha :cry: .
Üldse olen koguaeg masenduses halvas tujus jne. miks? oskab keegi öelda? ei vastavad alati kõikk.
Elu ei ole kerge!
Elu ei ole lapsemäng!
Elada peab oskama!!
Elu peab elama täisväärtuslikult!

aga äkki sa mõtled juba kõigest nii negatiivselt? sa oled vb endale liiga palju sisendanud seda et oled raske iseloomuga ja sinu alateavus on seda uskuma hakanud?
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

Re: olen väga närviline ...

"elusakib"!!! :wink:
elusakib kirjutas: Mind ei tea ega tunne õieti keegi, sest olen väga raske iseloomuga inimene!
ma küll ei tea, mida tähendab "raske iseloom" sinu jaoks - seda mõistab vist igaüks omamoodi (ja minu arusaam ei pruugi olla Sinu omaga sarnane)
Mina tean ühte asja - meid ümbritsevad inimesed teavad ja tunnevad meid niipalju kui me nendele lubame. Ja see ei sõltu mitte iseloomust, vaid avatusest ning usaldusest (kuivõrd avatud ma olen, ja kui sügavale ma lasen teistel minu maailma siseneda). See on mõnikord raske, sest alati kui sa avaned, siis muutud haavatavamaks, ja sulle on kergem haiget teha. Ja samal ajal on sul avatuna võimalus teha ennast teistele lähedasemaks ning muuta suhted siiramaks. Siis hakkavad ka teised sulle avanema ning rohkem usaldama ja toetama. Nii et avanemisega seotud risk tasub end ära.
elusakib kirjutas: Üldse olen kogu aeg masenduses halvas tujus jne. miks? oskab keegi öelda?
Võib-olla ei ole praegu mõtet otsida põhjusi, miks nii toimub, vaid keskenduda sellele, mida nüüd sellega peale hakata.
Sest Sina ju moodustad oma tuju, ja Sina saad oma tuju ja enesetunnet ka muuta. Kes, kui mitte sina, teab paremini, mis sind paneb kurvastama ja mis vastupidi teeb rõõmsaks.
Sa võid seda kasutada - otsi välja oma elust need momendid, millal sa olid rõõmus, heas tujus või hoopis õnnelik! Ja siis uuri, mis olid need asjad või asjaolud või inimesed, kõik see, mis aitas sind seda head tunnet saavutada (näiteks: ilus päekeseloojang, head sõbrad, rõõmus sünnipäevapidu, jne). Ja siis vaata, võib-olla miski nendest on praeguses elus ka olemas - ja need väikesed heaolu märgid on suutelised aitama Sind, et tunda ennast paremini!!!
Proovi seda võtet, ja jaga pärast kogemusi!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

emm...võibolla peaksid sa proovima ennast vabamalt tunda,näiteks võtad nädalavahetusel mingid 7 tundi vabaks,lähed sõbraga või mõne pereliikmega linna...lihtsalt vaatad poodides ringi ,käid söömas..et nagu äkki sa siis unustad igasugused kiired asjad ja tu :roll: ju läheb paremaks...
Proovib aidata...

EI EI IE JA VEEL KORD EI!!!!

ei ie ie ........ple mõtet välja minna mingite sõbrannadega see ei vii su masendust ära ..miski ei vii ......mitte miski....ma ei hakka mingeid valelootusi andam......aa ma ütlen et see läheb üle ..aga see võtab kõvasti aega....ja ..kui sa näed et see läheb väga hullux kätte siis ma soovitan sul kyll arsti juurde minna las kirjutab mingid rohd asi võib sul väga hullux minna.......... :lol: aaa see võib sul see pubekas ka olla exja....a võimalik et sa oled närvihaige nagu mina.....muhahaa :twisted: :twisted: muhaha........aaa jee..ma tean mida sa tunned ....w aiman..mida---kuna ma ise samasugune...exja....aint ma ple enam masenduses....ma sain üle.......ex saad sinagi..!!!!!ma täiesti usun....et kõik saab korda aga :? millal.....ei tea...exja..seda saad ise ..endale ...mõelda..
Mida iganes

Re: EI EI IE JA VEEL KORD EI!!!!

kakkybabenasa kirjutas:ei ie ie ........ple mõtet välja minna mingite sõbrannadega see ei vii su masendust ära ..miski ei vii ......mitte miski....ma ei hakka mingeid valelootusi andam......aa ma ütlen et see läheb üle ..aga see võtab kõvasti aega....ja ..kui sa näed et see läheb väga hullux kätte siis ma soovitan sul kyll arsti juurde minna las kirjutab mingid rohd asi võib sul väga hullux minna.......... :lol: aaa see võib sul see pubekas ka olla exja....a võimalik et sa oled närvihaige nagu mina.....muhahaa :twisted: :twisted: muhaha........aaa jee..ma tean mida sa tunned ....w aiman..mida---kuna ma ise samasugune...exja....aint ma ple enam masenduses....ma sain üle.......ex saad sinagi..!!!!!ma täiesti usun....et kõik saab korda aga :? millal.....ei tea...exja..seda saad ise ..endale ...mõelda..
Julgen vastu vaielda! Mõnikord aitab just sõprade/sõbrannadega välja minek masendust peletada... Polegi tegelikult alati tarvis kuhugi välja läbustama või lõbutsema minna... Mõnikord piisab ka sellest kui lihtsalt kohtute, teil on koos hea olla ja ta on valmis sind ÄRA KUULAMA!!! Sa usaldad teda ja tead et võid tema peale rasketel hetketel loota! :D See teeb juba ise-enesest meeleolu paremaks! :D Vähemalt minul küll on alati nii! :P

Muidugi on iga inimene erinev ja mis aitas ühele, see ei pruugi sugugi aidata teisele! Igaüks peab leidma just talle kõige sobivamad meetodid! Kuid selles olen ma sinuga päri "kakkybabenasa" - sellest on võimalik välja tulla :D ja see võib tõesti kaua aega võtta ning teinekord ka roppu tööd ise-endaga! :?

Olge tublid! :wink: Ja päikest teie ellu!!! :D
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)

Re: MUL EI OLE SELLISEID SÕBRANNASID!!!

kakkybabenasa kirjutas::cry: aaaaaa seda jah ........kui rääkimas.....mina ei tea sellist asja...sry... :) aaa mäna ei käi läbutamas.....väljas...käisime lissalt jalutamas...no ..help...no mitte see on lyhiajaline ja aint äiline ..sisimas ei ole see läänud..
Vabandust, kui valesti aru sain. Aga tegelikult ma rääkisin üldises mõttes. Mulle miskipärast on jäänud mulje, et kui räägitakse välja minekust, siis mõeldakse kohe mingit pidu või läbustamist... :?

Mis puutub rääkimisse, siis seda võiksid katsetada! :wink: Kohe alguses ära suuri saladusi välja hakka lobisema, aga lihtsalt vähe-haaval proovi ennast avada... :roll: Räägi esialgu vaid selliseid asju, mis ei saa sulle suurt kahju tekitada, kui see inimene su usaldust kuritarvitab... Vaata kuidas ta käitub ning otsusta, kas võid teda edaspidigi usaldada või mitte! :wink: Ma ise olin ka veel aasta tagasi täiesti kinnine ja ei julgenud ennast avada... Siis aga otsustasin riskida ja... Ma ei kahetse oma otsust!!! :!: :D Muidugi on see kõik sinu otsustada ja ma tean, et sa teed seda siis, kui ise selleks valmis oled! Aga mõelda võiksid selle peale küll! :wink:

Kõike head! :) :wink:
Ole see, KES SA OLED

:lol: :lol: :lol: aaa kudas ma rääkimist alustan......ma ei tia..kas..nagu tunnexingi end paremini kui räägin ..oma sõbzile......nagu ma ise ..vaatan et peax nagu põhjus olema mix ma räägin talle.. :lol: :lol: ja ma naeran rääkides..keegi ei võtta niimodi mind tõsiselt....ja siis ma veel keerutan ka....inimene lissalt ..tyytan ära ju....
Mida iganes

kakkybabenasa kirjutas::lol: :lol: :lol: aaa kudas ma rääkimist alustan......ma ei tia..kas..nagu tunnexingi end paremini kui räägin ..oma sõbzile......nagu ma ise ..vaatan et peax nagu põhjus olema mix ma räägin talle.. :lol: :lol: ja ma naeran rääkides..keegi ei võtta niimodi mind tõsiselt....ja siis ma veel keerutan ka....inimene lissalt ..tyytan ära ju....
Küsimusele, kas tunned ennast siis paremini kui räägid saad vastuse ainult siis kui seda teha proovid! :wink: Kuigi mingeid oletusi saad teha selle põhjal, kuidas sulle mõjub siia kirjutamine!? ilmselt positiivselt - muidu sa siia ei kirjutaks! :wink:

Kuidas alustada? Lihtsalt... Kui olete kusagil kahekesi, kus teid ei segata, siis võid talle ütelda... "Ma tahaksin sinuga pisut rääkida... Mul on praegu raske ja tahaksin oma muret sinuga jagada, sest ma usaldan sind (see loob juba positiivse õhkkonna ja teine häälestub paremini sinu kuulamisele ja aitamisele)..." Ning siis räägid talle nagu siingi oma muredest... Mitte küll kohe kõige salajasematest, aga esialgu lihtsalt lähed tema juurde kui sul on paha tuju vmt. Ja kui pelgad, et ta ei võta sind tõsiselt, kuna sa hakkad naerma, siis võid talle selgitada, et sa pole harjunud tegelikult ennast sedasi avama ja see probleem teeb sulle haiget - see tõttu ma naerangi, sest see teeb olukorra mulle kergemaks... (Naer probleemide üle on nagu nende eitaminegi meie psühholoogiline kaitse! :wink: )

Edu sulle! :wink: Ja julgust!!! :D
Ole see, KES SA OLED

Mina olen kaa nagu totaalselt närviline isiksus! Ma vist selle pärit oma isalt (täna just panin tähele, et kui ta viis meid õega kooli, siis oli mingi auto tee peal ees ning pidi nat ootama ja juba õiendas, see on suht masendav ja masendab ju meidki, kes seda peavad kuulama:S)!
Kuidas saaks rahulikumalt asju võtta? Peaks ma endale midagi sisendama vms? Mul ema käis kunagi nõia juures ja too ütles, et mul on
nõrk närvisüsteem ja ma suht kardan sellep, sest on ju võimalik et mul närvid võivad päris läbi minna kui ma närvitsen? :oops: Minu närvitsemine seisneb selles, et nt kui keegi koolis on nö "blondiin" no ausalt küsib 100x ühte asja ja ikka ei saa aru, sis see tõesti ajab mind närvi ja vahest ma võin sellep halvasti kh kogemata öelda :( See ajab kh mind närvi kui keegi ei saa nagu aru nt mis kodus tegema peab :oops: on üks klassiõde mul ja siis nagu mina sain ammu aru mis kodus teha ja siis nagu oleme poole peal selle tegemisega, siis ta ütleb, et kule ma vist ikka ei saand aru sellest..siis mul jälle nii, et no kammoon...tõesti närvesööv :oops:
loodan et saite mu murest aru? äkki aitaks keegi sellest närvitsemisest üle saada? palun? :roll:

----

:twisted: hehe muha ha sa ie saa sellest üel ja lepi oma nõrga närvisüsteemiga or võta tablette mis muidugi pole nii hea võimalus ... w leia mingi tegevus mis aitab kui sa närvis oled ma ie eta tee kätekais no ais mis sind ruttu ära väsitax et sa ie jõuax närvitseda ;
Mida iganes

kakkybabenasa> Sa ei tundu küll just kõige toredam inimene olevat! :) Jh nüüd paned mulle mingi hullema teksti vastu et ma seda kirjutasin ?

Igatahes närvilisus on jh suht nõme! :roll: Eriti kui ei jõua/suuda end kontrollida koguaeg. Nii võib lähedastele haiget teha! :cry:
Hoidke endi tervist ning loomulikult ka oma sõpru, sest elu ilma sõpradeta ei saa olla täiuslik!!! :)
EDU!

minul jookseks näiteks judinad üle selja kui keegi niimoodi südant puistama hakkaks äkki.sellepärast ei taha midagi sellist teistele ka põhjustada. karm aga tõsi. paljud käitumise ja meeleolu häired tulevad ajukeemiast ka, millesse mitte midagi ise parata ei saa. siis on kõige valem asi mida üldse teha et targutada et võta nüüd ometi ennast käsile, mine kuhugi trenni ja ringi ja naerata ja hangi igasugu sõpru, on oma süü kui elu negatiivselt vaatad jne

...

Ma olen ka jube närviline. Ma ei imestaks kui keegi mulle skisofreenia diagnoosiks. Tahtmatud liigutused ja pidevad tujumuutused jne. Kui ma näiteks käed ette sirutan, siis ei püsi näpud paigal vaid liiguvad...tahtmatult. Aga enesehinnang ei tundu eriti madal, ma ei mõtle kõikidest asjadest halvasti ja negatiivselt. Pigem on hakanud halb enesehinnang ära kaduma...aga jah...ikkagi kuidagi imelik.
Elu on ILUS!

Jah...

Jah, aga probleem on tegelikult üsna tõsine! :cry: Mida teha, kui oled üli kergesti ärrituv!? :?: :cry:

Olen ka enda juures viimasel ajal täheldanud muret tekitavat närvilisust. :cry: Iga pisimgi asi võib mind endast välja viia nii et hakkan kas nutma, karjuma või muutun suisa agressiivseks (seda püüan ma küll kogu jõust alla suruda). :cry: :oops: :cry: Ma püüan igal võimalikul moel endale rahulikkust sisendada, aga see ei aita eriti! :cry:

Otsin igasuguseid võimalusi positiivsete impulsside saamiseks, aga nendestki ei piisa kauaks tasakaalu säilitamiseks! :( Jah, mingiks hetkeks saavutan tõesti tasakaalu, aga kodus piisab ühest ema sõnast kui juba ma muutungi jälle närviliseks ja tõmbun pingesse! :cry:

Kogu see närvilisus ja pidev tasakaalust väljas olek annab juba ka füüsilisel tasandil tunda. :cry: Mu käed kipuvad aeg-ajalt värisema, öösel ärkan mitu korda üles, söögiisu juba ammu puudub. :? Vahepel hakkasin juba palderjani tablette (kui kõige nõrgemaid rahusteid) võtma. :( Need mingil määral aitasin, nii et eile öösel sain esimest korda üle pika aja magada ja käed ka enam niimoodi ei värise! :)

Ma tõesti ei tea, mida peale hakata! Päris närvirahusteid nagu ka võtma ei tahaks hakata! :? :cry: Kas oskab keegi mulle mingit nõu anda!? :?: :cry: Palun!!!! :cry:
Ole see, KES SA OLED

m... kirjutas:kakkybabenasa> Sa ei tundu küll just kõige toredam inimene olevat! :) Jh nüüd paned mulle mingi hullema teksti vastu et ma seda kirjutasin ?

Igatahes närvilisus on jh suht nõme! :roll: Eriti kui ei jõua/suuda end kontrollida koguaeg. Nii võib lähedastele haiget teha! :cry:
ei mitte päris nii no ma võtsin selel kõige aint enda pealt mina poel oma närvitsemisest lahti saandu isegi põhjuseta ärritun ja sisi läheb juba pahax :) reaalne ma ie eta looda et sina oled teistsugune nah ja kui vanemax saad siis võib see ka kaduda vähemusse kuid see ei kao täieliklt kunagi.. :twisted: ei ma ie ole vist jah tore inimene :P
Mida iganes

oleneb miks sa, "ma olen.." närvis oled.
no üldiselt keemiline lahendus on ajutine lahendus.
teoreetiliselt sa peaks põhjusteni jõudma..on jäänud mulje et oma analüüsima ja põhjaliku loomuga sa seda isegi suudaksid.
tegelikutl v6ib vastav arst ka abi anda.

assamalla

ma ei kujuta ette, kas ma põen skisofreeniat, kuid asi väljub minu enda kontrolli alt. Mingisugune psüühiline häire mul esineb..
nimelt mind domineerivad tahtmatud liigutused. Mu aju käsib mul mingit kindlat eset puudutada, kui ma ise seda ei taha. Mu alateadvus ehk..
samal ajal kui ma teatud eset puudutada ei taha, sunnib mind miski minu sees seda tegema. Mõtlen: ''Äkki suren ma homme ära kui ma seda ei puuduta''. Foobia, millele nime pole antud, painab mind
Vasta

Mine “Oma iseloomust”