ei tea mis peale hakata

Tere..
Minul on siis selline asi,et ma olen koguaeg nii kurvameelne ja tuleb tunnistada,et vahel isegi tekib tahtmine nutta.
ma millegipärast lihtsalt ei suuda olla heatujuline, positiivne tahaks aga ei õnnestu. Koguaeg on siuke saamatuse tunne,et mul midagi ei õnnestu ja millegiga hakkama ei saa, ausalt öeldes on see väga väsitav. Ega kui küsida,et miks see nii on, siis ega ma ei oska isegi öelda, miks see nii on, lihtsalt ajapikku olen ma muutunud selliseks. Ma näen peaaegu kõiges ainult halba ja ei suuda leida üheski asjas midagi head.. ma lihtsalt näengi kõike veidi teistmoodi... vähemalt mulle endale on siuke tunne jäänud.
mida teha? :(

Re: ei tea mis peale hakata

Tere

See on raske olukord, kus olla. Ma täiesti usun. Kuid ma samamoodi ka usun, et kuigi see on raske, Sa suudad sealt välja tulla.

Tahes tahtmata me kõik oleme mõjutatud meid ümbritsevatest inimestest. Ma loodan, et Sinu ümber on olnud neid häid inimesi, kes on osanud ja julgenud näidata välja Sinu häid tegusid ja häid omadusi. Ma loodan, et Su ümber on olnud neid inimesi, kes rõõmustavad Sinuga positiivsete juhtumiste üle ja toetavad rasketes olukordades. Kui mingil põhjusel see Sinupuhul ei ole tõsi, võid aidata enda ümber olevaid inimesi, et nemad märkaks head. Proovi, ehk on teiste osas parem head märgata. Sellega on lootus alustada nö ahelreaktsioon, millega ka teised paremini head märkavad ning sellega ka Sinul seda endaga seotud head märgata aitavad. Kasvõi väike naeratus või hea sõna suudab juba palju muuta.
Seda viimast on hea harjutada ka siin foorumis. Ma olen kindel, et Sa oskad mõndasid selle foorumi murelisi omaltpoolt mõne hea ja julgustava sõnaga öelda. Või ka lihtsalt jagada oma kogemust. Ning siis näed ka sealtpoolt tagasisidet. Seda oleks hea teha kasutajana, et teistel oleks võimalus Sind tundma õppida.

Võid proovida ka pöörata see asi teistpidi, et mõtled kõigepealt, et milline oleks Sinupoolt hea tegu. Millal Sa oleksid rõõmus enda üle. Millal Sa õnnestuksid, mis oleks õnnestumine Sinupoolt. Võta esialgu mingi väike eesmärk. Hoia seda meeles. Ning küll Sa siis ka jõuad selleni. Siis on kindlasti ka oluline seda teadvustada. Ehk ka kirja panna.
Mis Su hobid on, mida Sulle meeldib teha? Seosta oma esimesed eesmärgid sellega.

Ma tõesti usun, et Sa oled tore inimene. Üks positiivne omadus näiteks Sinu juures, mis juba selle lühikese kirja peale välja paistab - Sa tahad olla parem. Sa märkad enda juures arendusvaldkonda ning Sa otsid abi, tahad olla parem. Ning see, et Sa koolipsühholoogi juures käisid, näitab, et Sul on ka piisaval määral julgust.
Ning need kaks on juba väga tugevad ja head isikuomadused ning neid ei ole sugugi mitte kõigil!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kunagi vanasti ma tõesti olin nii öelda parem inimene.. siis ma sain teistega tunduvalt paremini läbi ja kõik oligi hästi.
ja psühholoogi juurde läksin ma ainult käsukorras, mitte vabatahtlikult.
Aga saate aru, ma tõesti tahaks olla jälle endine , see,kes ma olin vanasti. Ega ma ei taha ju ka koguaeg tülitseda ja igasugu muid jamasid,aga enamasti lõppeb kõik jälle sellega,et ma olen jälle mõne hea sõbra/tuttavaga riius.

Mis Sinus endas vanasti teisiti oli? Mis muutunud on?
Millest need tülid algavad?

Tülisid aeg-ajalt ikka tekib. Inimestel on erinevad nägemused asjadest ning paraku on see igati normaalne, et üks hetk emb-kumb ei oska oma mõtteid kõige paremini väljendada või on põhjus milleskis muus ning siis tekibki tüli.
Kuid oluline ei ole mitte see, kas tülitsetakse vaid oluline on, et kas sellest tülist õpitakse. Kas mõlemad või vähemalt üks osapool mõtles, et miks see riid tekkis. Ning kõige olulisemana - kas pärast riidu osatakse jälle ära leppida.

Teadsa. Ma arvan, et kõige hirmsam hirm üldse on hirm ebaõnnestuda, kuna see võtab ära võimaluse üldse proovidagi. Ning seda hirmu ei maksa lasta tekkida. Proovida muidugist ei maksa niiviisi nö puusalt tulistades. Aga kui mõelda enne, et mis läks valesti ning et mida nüüd teisiti teha saaks, siis ikka maksab proovida.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Vanasti olin ma palju rahulikum ja muretum, ja oskasin teistega kuidagi "kergemalt" suhelda.
Vanasti ei tekkinud ka peaaegu,et mitte kunagi tülisid. nüüd aga on need väga tihedad.
Tekivad need enamasti sellepärast,et ma teinekord lähen nii mõttetute asjade peale närvi ja siis kipun jälle midagi ütlema.
Nüüd ma räägingi nedega,kellega veel riidu pole jõudnud minna, hästi ettevaatlikult,sest mul on koguaeg hirm,et ma JÄLLE rikun mõne hea tutvuse ära ja jään mõnest heast sõbrast ilma. Hiljem ära leppida ma ka eriti ei oska,sest siis ma kohe kuidagi ei leia õigeid sõnu jne. Ning vahest ma isegi enam ei julge ära leppida,sest enamasti ma ikka suudan neid,kellega riidu lähen päris korralikult solvata ja siis ma mõtlengi,et,aga ta nagunii vist ei tahagi ju sellisega suhelda.. ja kui ma vahel üritangi ära leppida, siis ALATI teen ma seda siis, kui on juba liiga hilja, siis kui on möödunud juba mitmeid kuid, siis vb lepime ära,aga see ei ole enam see,kuna me selleks ajaks oleme juba lihtsalt võõraks jäänud.. Ja vot sellise süsteemiga ma olengi enamus head sõbrad ära kaotanud..

Oskad Sa öelda, mis hetkest Sa märkasid, et lähed kiiremini närvi? Mis juhtus, et Sa enam rahulikum pole?

Tead ma võtaksin esialgu eesmärgiks, et hoida häid suhteid ühe hea sõbraga, kes Sind juba ka üpris hästi teab. Ehk võiksid ka talle ausalt rääkida üks hetk, et Sul on paha tunne, et aeg-ajalt solvad ning et Sa tegelikult seda teha ei taha. Kui on hea sõber, siis see võib väga hästi mõjuda, kui ütledki, et Sa tõesti tahad temaga hästi läbi saada, kuid kardad, et keerad asja tuksi. Siis teab ka tema paremini valmis olla.

Kindlasti pead mõtlema lahenduse sellele olukorrale, kui tunned, et hakkad vihastama kellegi peale või et kui hakkab tekkima tahtmine kedagi solvata. Nüüd kui võttagi esialgu eesmärk seda ühte sõpra hoida, siis just ka temaga on see eriti oluline. Näiteks kui ma tunnen, et hakkan närvi minema kellegi peale, siis ma tavaliselt kõnnin hästi kiiresti minema. Ütlen midagi hästi kiiret a.la., et "mul on kiire, headaega" või midagi muud ja lähen ruttu ära. Mõnikord see vestluspartner siis saab aru, et ma ehmatasin ära millegi peale. Kuid siis on alati hea hiljem ausalt ja rahulikult öelda, et mille peale ära ehmatasid, siis mõlemad pooled teavad arvestada.
Kui konflikt on tekkinud, siis kindlasti ei ole hea seda sama päev lahendada, kui emotsioonid veel laes. Mina ootaksin ühe öö. Ning siis saadaksin hästi rahuliku e-kirja, kus kirjeldad, mis häiris ja mida võiks muuta. Sellise rahuliku kirja peale peaks kõikide eelduste kohaselt ka rahulik ja sõbralik vastus tulema.

Kui miskit häirib, siis on hea leida mingi koht, kus emotsioonid välja lasta. Ehk siis et suurte negatiivsete emotsioonidega ei hakka kedagi solvama vaid elad need emotsioonid muudmoodi välja. Näiteks jooksed natuke, lööd patja või ka lihtsalt räägid end välja kas siin või kellelegi sõbrale, keda usaldad.
― R.J. Palacio, Wonder

Selleks hetkeks ma arvan,et oli suve algus,sest siis läksime tüdrukuga riidu ja samas ka lahku.. kui nii võib öelda..
Igatahes peale seda hakkas kõik aina kehvemaks minema.. Eks ma püüangi nüüd igal võimalikul moel neid allesjäänud suhteid hoida..
Emotsioonide kohapealt võin öelda,et ma kirjutan aeg-ajalt luuletusi ja see vahel veidi aitab
Kui keegi ikka äärmiselt vihaseks ajab või ise vihastan, siis lähen lihtsalt jalutan mingi maa maha ja nii.
Kõigerohkem meeldib luuletusi teha.

Kas Sa oled neid luuletusi ka kellelegi näidanud?
Ehk ongi Sul lihtsam, kui väljendadki oma mõtteid ja tundeid oma sõpradele/sõbrale läbi luuletuste?

Oled Sa valmis mõnda luuletust ka siin jagama?
― R.J. Palacio, Wonder

Neid ei ole mitte keegi näinud ja ainult 1-2 inimest üldse teavad,et ma neid kirjutan. ja ega keegi vist ei uskukski ,et ma sellega tegelen. No neid sõpru küll need ei huvita.. olen kindel.
Mina lihtsalt kirjutan neid sahtilsse kuid ma usun,et neist ükski pole nii normaalne,et kellelegi üldse näidata võiks.. paras soperdis on..

Eks jah sõprade ja sõpruskondadega ei peagi kõik olema päris ühine. Oluline et oleks midagi, mis seoks. Ning see on täiesti okei, kui Su senistele ja praegustele sõpradele luule huvi ei paku.

Ma vaatasin just ühte filmi, mille üks põhisõnum oli, et iga väike asi võib mõjutada elu ükskõik kuhusuunas. Ning iga valik siiski on õige. Natuke sellest filmist ajendatuna nüüd mõttekäiku arendades - ehk kui Sa oma luulele pühendad, viib see Sind kokku ka mõndade uute inimestega, kellele see kõik pakuks huvi? Lihtsalt üks mõttekäik.
Võid ju lihvida neid luuletusi, teha neid selliseks, et enamvähem ise rahule jääd. Ning siis ehk kellelegi näidata. Annaksid teistele võimaluse märgata Sinu juures seda head ja ilusat ning seda Sulle öelda.

Igatahes kui soov peaks tekkima, siis siia foorumisse võid oma luulet iga kell postitada. Nagu ka termomeeter mainis, siin lausa spets alateema: http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewforum.php?f=172
Sealt saad ka lugeda teiste luuletusi. Kes teab, ehk tahaksid kellegagi luuletuste najal vestlema hakata ja areneksid uued tutvused :)
Ehk siis eks muidugi on oluline hoida suhteid. Aga ma siin oma öises mõttekäigus mõtlen, et ei maksa karta ka täiesti uusi tutvusi mingi uue ühise huviala baasil :)
― R.J. Palacio, Wonder

Tere, ma tegin vahepeal omale kasutaja ka siia. Nüüd ma tõesti julgen teile siia mõnda luuletust jagada, kui veel muidugi keegi huvitatud on. Niisiis siit nad tulevad.

Liialt võõrandun ma elust
kõik kustunud on mälust
mis hoiab elus lootust
kui kustunud on ootus
Kord lõppeb seegi vaatus
kuid lõpust saab uus algus
kas paistab sealtki valgust ?
ning algab uuesti kõik
mis läbi kord on saanud
tuleb tagasi võit
mis käest on lastud
mälestus suur saab reaalsuseks taas