Kelleks ?

Lõpetan järgmine aasta gümnaasiumi ja tahaksin teada, et mis erialale ülikooli õppima minna.
Ja sooviksingi teada ka teie arvamusi, et mida minna õppima ning mis oleks ka tasuv töö...
( ei mõtle sellist tööd, millel oleks palk ~500 eurot, see ei ole tasuv ega tasu ära tänapäeva Eestis :) )

Re: Kelleks ?

me ei saa sulle ju midagi öelda, me ei tea sind absoluutselt. sa isegi ei kirjutanud, millien inimene sa oled, mis sulle huvi pakub jne..
vb peaksidki esialgu selgitama välja oma isikuomadused, mida saad teha nt karjäärinõustaja juures, annab sulle testid, või rajaleidja kodukal või guugeldades leiaksid ka midagi.. mingeid teste. ja siis osad testid nagu näitavadki, et mis valdkonnad sulle sobivad rohkem, nt sport, kunst, arhitektuur, disain, meditsiin, sotsiaaltöö...

Igasugused spetsialistid teenivad palju. Täpsustan: SPETSIALISTID, mitte nii, et õpid 3 aastat ja hakkad mingeid ulmesummasid tasku panema. IT, meditsiin, keeled, ajalugu.. aga kui oled lihtsalt terav pliiats ja ambitsioonikas, siis lööd kiiremini läbi. Sina seda nähtavasti pole, muidu poleks siia tulnud võhivõõrastelt küsima, mida edasi õppida. Ei saa ometi nii sisutühi olla, et mingeid huvisid pole tekkinud gümnaasiumi lõpetamise ajaks. Mind huvitavad nt idamaade kultuur ja keeled, IT, muusika, kavatsen nendega ka oma tuleviku siduda. Aga enne lähen maailma avastama, tundun veel liiga ebaküps endale, et haridust omandama hakata.
Sulle kuluks võib-olla ära mõni amet õppida, näiteks juuksur.

Minumeelest on mõttetu suruda mingit hinnatud töökohta endale peale, kui ennast see eriala absoluutselt ei huvita. Töötamine selles valdkonnas on ilmselt lõppude-lõpuks ebameeldiv.

Pigem valida selline eriala, mida ise ka teha tahad. Palk mängib küll rolli, samas mina ei valiks tööd palga pärast.

Jootekol kirjutas:Õppida tuleks seda eriala, mis tõesti huvi pakub. Muidu käid hambad ristis tööl, kõik selleks et raha saada ainult.
Ilmselt oleks siis ka raske õppida, kui asi üldse huvi ei paku.

Pealegi, vahet pole, mis ala, kui sa oled selles hea, võid ikka head pappi teenida ;)

Kurb uudis sulle, isegi kui sa valid ala, kus suured rahad on mängus ja palgad kõrged, siis tõenäosus, et sa kohe oma esimesel töökohal seda summat saad on väike. Muidugi, kui sa oled eriline geenius, siis küll... Aga üldiselt tuleb ikka alustada madala palgaga ning ise vaeva näha, et kõrgemale pulgale jõuda. 500eurose palgaga elavad paljud inimesed ära, sest tihtipeale muud lihtsalt ei jää üle, nii et pole see midagi nii väike summa, mille peale sina kui ilma hariduseta ja oskusteta noor võiksid nina kirtsutada.

Ning kui sa lähed õppimam midagi vaid seetõttu, et seal saab palju raha, aga see ei meeldi sulle, siis tõenäoliselt väga kaugele ei jõua.

Mina olin samuti nagu kits 2 heinakuhja vahel, või siis pigem saja kui läksin gümnaasiumi lõpuklassi, okei, see oli aasta tagasi. Ma ei teagi kuidas ma suutsin ära otsustada, lihtsalt ühel hetkel käis mingi klõps ja teadsin, mida tahan teha. Ammu juba teadsin seda, et Eestisse ma õppima ei jää ja seega oli valik eriti raske, sest ma ei taha ju olla see, kes läks sinna, aga temast asja ei saanud.
Eriala vali ikka selle järgi, mis on su tugevused kas reaal-, loodus-, humanitaarained, oled sa kunsti inimene või mitte. Kas sa tahad tööle hakata kontoris või kusagil mujal. Ning kindasti ära karda küsida teiste arvamust enda kohta.
Edu!
Vasta

Mine “Oma iseloomust”