Tugev alaväärsuskompleks

Olen 16 aastane poiss ning juba lapsest saati on mind pidevalt painanud alaväärsuskompleks. Arvatavasti on see saanud alguse sellest, et terve enda elu olen ma olnud kõige lühem inimene oma vanuseliste seas. Isegi praegu on suhteliselt häiriv vaadata, kuidas mingi 14 aastane poiss on minust pikem. Tänu sellele ma ei oska hinnata enda saavutusi, näiteks õpin ma koolis neljadele viitele, aga ma ei oska seda üldsegi hinnata ning samas, kui midagi vähegi halba juhtub, siis lööb see mu rivist välja. Pidev probleem on ka see, et ma võrdlen ennast teistega, näiteks et milles ma olen andekam ja kui ma leian, et teine inimene on millegis minust andekam, siis see riivab mu tundeid. Lisaks häirib see kompleks nimelt ka suhtlemist. Praegu olen võimeline rääkima sellist nauditavat juttu ainult väheste inimestega, aga kes mulle vähegi võõramana tundub, siis see lööb kohe mulle suhtlemises blokki ette ja siis podisen ainult väheseid sõnu, kuna ma kardan, et teised võivad mu hukka mõista või kiusama hakata(kuigi mind pole kunagi kiusatud). Kas keegi annaks mulle head nõu, kuidas saaks vabaneda sellest kompleksist, kuna ma pean uude kooli minema ning ma tahaks seal kompleksi vabalt inimestega suhelda?

Re: Tugev alaväärsuskompleks

Äh, nii hull see ka pole. Ürita lihtsalt asjaga leppida, sa ei saa sinna midagi parata nagunii. Tee oma kasvuga vaherahu ja isegi kui see häirib, ära teisi inimesi sellega tüüta. Kedagi ei huvita nagunii, kui pikk keegi on. Ja kui huvitab, on see enamasti lihtsalt otsitud põhjus, miks norida, kui tegelikult miski muu ei meeldi, aga välja öelda ka ei julge.

Loomulikult ei ole see mingi eluaegne probleem, ära seda küll karda :D. See on ju sinu võimuses oma kompleksidest üle saada. Kõik on sinu taga kinni. Kui sa natuke järele mõtleksid, saaksid aru, et see, et sa teistest lühem oled, ei oma tegelikult mitte mingisugust tähtsust. Kõik ei peagi mingid lipuvardad olema. Pealegi kui sa hästi õpid, siis pole ju põhjust teisi kadestada. Teised peaksid hoopis sind kadestama. Tänapäeval on nii vähe poisse, kes õppida viitsivad.
Meeldi endale sellisena nagu sa oled! ;)
Heh

Oe, tean, mida tunned! Vaevlan ka tugeva alaväärsuskompleksi all, ja suht raske enesega vaherahu teha .... Hehehe, oleks see siis aint nii lihtne. Sulle ütleks, et Sa võid veel kasvada, mu vend viskas niimoodi pikkust alles, kui 17 sai, nii et ma usun, et Sa jõuad veel kasvada küll. Ootama ja lootma peab.
Guns N' Roses - Estranged

Sul vähemalt hinded korras, mul enam-vähem sama stoori, seega ilmselt tean natukenegi mida tunned, eriti seda, kui ei julge võõrastega rääkida ja tuleb ainult siilipobin suust välja. Ise külle mõtled peas, et no miks küll normaalselt ei räägi, aga mingisugune asi alateadlikult tekitab selliseid lolle olukordi. Samamoodi pole kiusatud või noh, on, aga mitte nii hullult, kui mõnda teist meie klassis (no nad ise tekitasid tegelt selle, mängisid lolli jne). Ma lohutuseks võin öelda, et see asi hakkab taanduma kui vanemaks saad, või noh, ma ütleks nii, et kaks aastat tagasi oli mul selle pobisemisega näiteks palju hullem probleem, kui nüüd. Vaata vahelduseks, mida teised ütlevad, siis mõtled ka omal sõnad paika ja kui keegi hakkabki mölisema, siis mõtle parem sellepeale, mis pasalaata see inimene ilmselt ise oma molust välja ajanud on ja ära tunne ennast heidutatuna. Jaaa samuti on tihti minulgi see tunne, et teised on andekamad, alaväärsus jne (kuigi ma hinnetega ei hiilga, aga pean end ikka vahest targemaks, kui mõni inimene, kes korjab oma viisi ainuüksi tänu spikritele ja manipuleerimisoskusele) kuid mõtle ise, sul hinded korras, arvatavasti oled eeskujulik õpilane, sul on ilmselt kindel võimalus kunagi ülikooli saada, see lõpetada, teha karjääri millest hakkavad und nägema need, kes praegu klassis potentsiaalsed kiusajad on. Savi need mõned kibestunud õpetajad, kes vaatavad õpilasi ainult nende näolappide järgi ja vastavalt sellele ka hindeid jagavad.
Aga mis seletaja ma siin ikka olen.. Loodan, et saad kõik korda lihtsalt..
Life is either a daring adventure or nothing at all.
Vasta

Mine “Oma iseloomust”