Madal enesehinnang

Selline mure, et mul on juba pikemat aega olnud madal enesehinnang...
Ma pole endaga üldse rahul, ning Ma ei oska ennast hinnata kuidagi..Süüdistan paljudes asjades iseennast jne..
Enesekirjelduse pealt suudaksin arvatavasti tuua välja ainult negatiivsed küljed (sest usun, et positiivseid külgi vähemalt minus ei eksisteeri, komplimente algselt aktsepteerin, kuid hiljem arvan, et need öeldakse selleks, et Ma ennast ei haletseks)
Võiks öelda, et Ma vihkan iseennast, ei oskagi täpsemalt kirjeldada miks, kuid see paistab tõsi olevat.
Sooviks olla enesekindlam, endast rohkem lugu pidada ja lõpetada vingumine enda kallal...
Praeguse seisuga ainuke mida Ma olen üritanud enda jaoks teha on stiilne olla käia, kanda üldjuhul ainult valget või musta (harva ka teisi värve, kuna värvilist Ma eriti ei armasta), kasutada geeli/lakke jne, ning lisaks kõigele veel käia ka jõusaalis, kuid ikkagi tundub, et sellest kõigest jääb väheks...
Tean, et Mind ei saa aidata keegi peale Minu enda, kuid äkki keegi oskaks nõuandeid anda..

Tänud!

Re: Madal enesehinnang

-ffb kirjutas:See kõik kas sa oled ilus ,tore jne oleneb sinust . kui sa mõtled ka et sa oled kole ja ei saa millegagi hakkama siis nii ongi . mõtle just teistpidi et sa oled ilus , tore ,saad hakkama ja see kõik hakkabki varsti mõjuma kui sa endasse usud . suhtle palju ja ole rõõmsam :wink:
Olen proovinud, kuid millegipärast mõjutab mind liiga palju teiste arvamus, kui midagi viltu läheb ja öeldakse, siis võtan seda otsekohe südamesse ja see tõmbab kõik jälle allapoole arvestust..

Võidelda enesehinnanguga on päris keeruline...
Sa ise pead vaeva nägema.Vähem keskenduma oma vigadele, rohkem oma plussidele. Vähem sõltuma teiste hinnangus sinus uhtes, rohkem iseendasse uskuma.
Olen ise olnud aastaid ülimalt madala enesehinnanguga. Aasta tagasi tehti mulle psühholoogiline test, kus avastati, et enesehinnang puudub, et ma suudan leida endas vaid halbu omadusi. Usun, et nüüdseks on see natuke muutunud.
Kuid mida ma soovitan? Nii klišeelik, kui see ka poleks, soovitan ma sul esiteks sisendada usku iseendasse(tean, et see on raske, kuid tean ka, et see pole võimatu) ja teiseks soovitan ma sul kellegagi rääkida. Pereliikme, sõbra, tuttavaga või nende puudumisel psühholoogi või terapeudiga, kes opn valmis sind aitama. Olen aru saanud, et kõige hullem asi, mida inimene saab enda raskustes teha on see, et ta ätab end üksi. Loodan, et sina annad endale võimaluse sellest välja tulla.
Madal enesehinnang ei ole diagnoos lootusetusele, see on vaid üks negatiivne vaade iseenda suunas.
Usalda end ja usu iseendasse ja õnne!

ära võtagi alguses nii suurt eesmärki, et endast nii väga hästi arvama hakata, vaid pigem alguses lihtsalt, et halvasti ei arvaks. lihtsalt väldi halvastimõtlemist, kui mõtted enda puudustele lähevad, siis suuna mõtlemine kohe muule asjale. ajapikku see aitab. kui ma ise ka vastavalt vanusele endast päris halval arvamusel olin, siis teadvustasin samamoodi endale seda probleemi, aga samas mõtlesin, et naeruväärne oleks ju ka see saavutus, et meeldin endale täiesti, et justkui kerge imetlus enda suhtes. et miks peab nii kiitma, miks ei võiks olla niisama. ja võtsin ka eesmärgiks, et halvasti ka ei arvaks, aga hästi ka mitte. nüüd arvan muidugi pigem ikkagi hästi, kuigi üle ka ei kiida, lihtsalt olen kes olen. natuke kõrvaline jutt juba, aga mõte oli selles, et väga suuri (kättesaamatuid) eesmärke alguses püstitada ehk ei tasugi, parem liikuda tasapisi edasi.

see väline osa nagu riietus ja soeng on siiski ainult kate ja sellele panustades sa ikkagi probleemi ei lahenda. muidugi on hea kanda riideid, mis endale meeldivad ja sobivad, õige riietus mõjub enesekindlusele igal juhul hästi, aga samas on see siiski üsna ebaoluline asi inimese juures. aga kui juba riietusele jutt läks, siis musta värvi ei soovita siiski liiga palju kanda, see mõjubki emotsionaalselt halvasti ja võib ka inimesi sinust natuke eemale tõugata, sest must värv seostub pimedusega ja kuna paljud inimesed kardavad pimedust, siis hoiavad nad alateadvuslikult sinust eemale. soovitan mingeid teisi värve ka proovida (väikestes kogustes muidugi, mitte et sa kohe terve garderoobi välja vahetama peaks) ja jälgida nende mõju enesetundele, värvide mõju inimesele on tegelt uskumatult suur.

tuletaevasappi kirjutas:Võidelda enesehinnanguga on päris keeruline...
Sa ise pead vaeva nägema.Vähem keskenduma oma vigadele, rohkem oma plussidele. Vähem sõltuma teiste hinnangus sinus uhtes, rohkem iseendasse uskuma.
Olen ise olnud aastaid ülimalt madala enesehinnanguga. Aasta tagasi tehti mulle psühholoogiline test, kus avastati, et enesehinnang puudub, et ma suudan leida endas vaid halbu omadusi. Usun, et nüüdseks on see natuke muutunud.
Kuid mida ma soovitan? Nii klišeelik, kui see ka poleks, soovitan ma sul esiteks sisendada usku iseendasse(tean, et see on raske, kuid tean ka, et see pole võimatu) ja teiseks soovitan ma sul kellegagi rääkida. Pereliikme, sõbra, tuttavaga või nende puudumisel psühholoogi või terapeudiga, kes opn valmis sind aitama. Olen aru saanud, et kõige hullem asi, mida inimene saab enda raskustes teha on see, et ta ätab end üksi. Loodan, et sina annad endale võimaluse sellest välja tulla.
Madal enesehinnang ei ole diagnoos lootusetusele, see on vaid üks negatiivne vaade iseenda suunas.
Usalda end ja usu iseendasse ja õnne!
Võitlen arvatavasti sama probleemi küüsis - Vead, ainult vead..
Hetkeseisuga võib öelda, et need psühholoogid ja terapeudid on siin samas foorumis, pakkumas abi ja nõuandeid, nii et võib samahästi ka Teiega arvestada..
Peaksin üritama oma suhtumist, eelkõige iseendasse, aga jah.. läheb raskeks, kuid see pole võimatu..

termomeeter kirjutas:ära võtagi alguses nii suurt eesmärki, et endast nii väga hästi arvama hakata, vaid pigem alguses lihtsalt, et halvasti ei arvaks. lihtsalt väldi halvastimõtlemist, kui mõtted enda puudustele lähevad, siis suuna mõtlemine kohe muule asjale. ajapikku see aitab. kui ma ise ka vastavalt vanusele endast päris halval arvamusel olin, siis teadvustasin samamoodi endale seda probleemi, aga samas mõtlesin, et naeruväärne oleks ju ka see saavutus, et meeldin endale täiesti, et justkui kerge imetlus enda suhtes. et miks peab nii kiitma, miks ei võiks olla niisama. ja võtsin ka eesmärgiks, et halvasti ka ei arvaks, aga hästi ka mitte. nüüd arvan muidugi pigem ikkagi hästi, kuigi üle ka ei kiida, lihtsalt olen kes olen. natuke kõrvaline jutt juba, aga mõte oli selles, et väga suuri (kättesaamatuid) eesmärke alguses püstitada ehk ei tasugi, parem liikuda tasapisi edasi.

see väline osa nagu riietus ja soeng on siiski ainult kate ja sellele panustades sa ikkagi probleemi ei lahenda. muidugi on hea kanda riideid, mis endale meeldivad ja sobivad, õige riietus mõjub enesekindlusele igal juhul hästi, aga samas on see siiski üsna ebaoluline asi inimese juures. aga kui juba riietusele jutt läks, siis musta värvi ei soovita siiski liiga palju kanda, see mõjubki emotsionaalselt halvasti ja võib ka inimesi sinust natuke eemale tõugata, sest must värv seostub pimedusega ja kuna paljud inimesed kardavad pimedust, siis hoiavad nad alateadvuslikult sinust eemale. soovitan mingeid teisi värve ka proovida (väikestes kogustes muidugi, mitte et sa kohe terve garderoobi välja vahetama peaks) ja jälgida nende mõju enesetundele, värvide mõju inimesele on tegelt uskumatult suur.
Kas kadedus või midagi analoogset võiks seda probleemi suurendada?
Ühesõnaga vajadus ja tahe olla keegi, kes Ma ei ole...
Kui võtta üldkujul see kate ette, siis see on tõesti ebaoluline, aga..nagu meestele ikka tavaks, on põhieesmärgiks ikkagi naissoost isikutele muljet avaldada ning omamoodi väljapaistev olla.
Olen järeldusele jõudnud, et palju rõhku pannakse ikkagi välimusele, stiilile, enda korrashoiule jms..
Põhimõtteliselt on see üldosa, mis inimestes esmamulje jätab (kui pole veel inimesega suhtlemist alustanud)
ning peale selle tuleb alles muu..
Musta kannan nii ja naa, vahel vähe ja vahel ka rohkem.. Minu meelest näitab see müstikat ja salapärasust..
Riiete valimine läheks suhteliselt raskeks, sest jah.. poodlema minnes on ikkagi silme ees, kas siis järjekordne must või valge riideese..

Kuna see postitus sai kaua aega tagasi tehtud, siis nüüdseks pean tõdema, et väga paljugi on muutunud.
Ma ei oska nüüd öelda, kas Ma sain lihtsalt vanemaks, kuid ajapikku õppisin ümbritsevat maailma paremini mõistma,
mis puutub aga enesehinnangusse, siis peale selle kui leidsin lisaks perekonnale enda kõrvale inimese,
kes suudab mind võtta täpselt sellisena nagu Ma olen - oma plusside ja miinustega, siis küsiksin küsimuse..
Mida rohkemat on õnneks vaja? :)

Skytech kirjutas:Igalühel on elus perioode mil asjad ei lähe nii nagu peaks või võiks, kuid see ei jää alatiseks nii :)
Tuleb uus ja parem päev ning lõpuks on taas taevas selge ning päike paistmas :)
jah, aga millal see lõpuks on. mõned ootavad aastaid ja ei mingeid muutusi. kaua sa ikka loodad, et küll läheb paremaks, kui täpselt sul juhuslikult ei lähe.

Tere!
Minul on selline probleem, et mu klassiõde pidevalt halvustab ennast ja on tujutu ja morn. Ja kuna ta on morn ei taha teised enam temaga nii väga suhelda. See juurutab aga arvamust, et ta ongi nõme ja igav. Tahaks teda väga aidata, aga ei oska. Ta ei usu mindkui ma ütlen et see on kõik ainult ta enda peas kinni. Mida teha?
Vasta

Mine “Oma iseloomust”