Solvun kergesti....

Probleem on selles et ma solvun kergesti iga asja peale kui keegi mulle mdiagi ütleb noo pooleldi naljaga siis ma solvun selle pärast olen ma s6brannadest ilma jäänud nad eidavad ette mulle et sa muuda oma iseloom ära ja siis me m6tleme kas sõbrustame sinuga,noo aga ma ei saa seda ju muuta see on minu sees olemas ja ma ei oksa seda muuta

Kas keegi ütlex kuidas sellest lahti saada ?

Kurb_Tydo ma saan isegi aru natsa probleemist. Ma ka kunagi solvusin a nüüd ei mäletagi millal mind kellegi ütlemine kuidagi moodi solvas. Tegelt ega see pol suur probleem mu elus väga olnud. A lihtsalt algkalssides sai ikke väga kergesti solvutud. Aga lihtsalt solvuda osade asjade pärast on liialt mõttetu. Näiteks kui keegi ütleb sulle juustunägu vms(see oli esimene sõna mis meelde tuli) siis pole ju mõttet sellepärast solvuda. Lihtsalt saa aru see on tõiselt enda närvida kultamine ja enda õnnetuks tegemine. Muidugi ma ei tea võibollla see solvumine on tiestest asjadest hoopis tingitud a näiteks sellepärast pole küll mõttet solvuda kui keegi midagi halvasti ütleb ja see isegi tõele ei vasta. Ära kuula nende nõmedat mõttetut teksti. Sellest peaks lihtne olla lahti saada kui sa sellepärast solvud. A näiteks kui sul on sõbrannad. Näiteks kolm head sõbrannat on ja kaks neist hakkavad rohkem rääkima ja vb rääksid midagi omavahel ja sulle ei rääkinud, siis veitsa suurem probleem on. See teeb lihtsalt haiget kui nad sulle ei räägi. Aga mõnikord on ka neil omad jutud ja samas sulle ka räägitakse midagi mida teistele ei räägita. Lihtsalt kõike ei saa alati rääkida. Vb teeb see jah haiget kui sinu sõbranna saab teisega paremini vahepeal läbi. A sellest tuleb üle olla. Tean, et see on raske. Aga lihtsalt nii kaotad sa tõesti sõbrad kui sellise asja pärast solvud. Lihtsalt kui sa ei taha enda sõpru kaotada katsu solvumisest üle olla. Tegelikult tahavad nad ju sõbrad olla ja kui nad sulle mõnikord isegi midagi halvasti ütlevad, siis ei maksa kohe ju solvuda, võimalus on see ka naljaks pöörata. Solvumisest oleks veel rääkida aga parem mitte avalikult.
Loodan, et saad aru, et solvumine on liiga mõttetu tegevus ja raiskab seda aega, milles sa võiks hoopis sõbrannadega koos veeta selleasemel, et nurgas solvunud olla.
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

Mul on hoopis selline värk, et oma parima sõbranna peale ma solvun kergesti aga selle peale kes minusse hästi ei suhtu ma lihtsalt ei julge solvuda. Kardan nati noh :( aga mis parata ma proovin ennast nii parandada, et ma parima sõbranne peale enam ei solvuks.

Re: Solvun kergesti....

"Kurb_Tydo"! :wink:
Kurb_Tydo kirjutas: Probleem on selles et ma solvun kergesti iga asja peale kui keegi mulle mdiagi ütleb noo pooleldi naljaga siis ma solvun
Solvumises tegelikult on oluline mitte see, mida Sulle öeldakse, vaid see, kuidas Sa sellesse suhtud. Suhtumine määrab Sinu tundlikkuse ja vastuvõtlikkuse. Kui Sinu jaoks on väga tähtis, mida teised Sinustarvavad, siis Sa hakkadki kõiki sõnumeid väga südamesse võtma (isegi neid, mis ei olegi Sulle suunatud). Tegelikult on teistel inimestel õigus rääkida mida iganes ja Sinul on alati võimalus valida, kuidas Sa sellele reageerid, mida Sa vastu võtad ja mida mitte, mille peale solvud ja mille peale mitte.
(See on nagu metsas - seal kasvab palju marju ja seeni. Sina ei hakka ju kõiki järjest suhu toppima. Sa enne valid, missugused on head ja maitsvad - need võtad, ja need, mis on mürgised ja pahad - jätad sinna, kus nad on)
Nii ka elus, keegi ei sunni Sind oma "korvi" näiteks teiste viha või kadedust korjata, jäta need sinna, kus nad olid, ja võta ainult rõõm, heasüdamlikkus ja siirus - see on Sinu valik, mida Sa "elumetsas" korjad!!!
Kurb_Tydo kirjutas: ma ei saa seda ju muuta see on minu sees olemas ja ma ei oksa seda muuta
Ma arvan, et just seda, mis on enda sees, saabki muuta (ja see toob rohkem kasu kui teiste muutmine).
Sa võid proovida alustada sellest, et hakkad ennast lihtsamalt ning suurema huumorimeelega võtma. Õpi naerma enda üle, üksinda ja koos teistega. Ole julge, selles ei ole midagi hirmsat, isegi vastupidi, see on väga mõnus tegevus. Ja siis hakkavad teised ka sinusse paremini suhtuma, kui tunnevad et Sa oled piisavalt tugev, et oskad enda üle nalja heita.
Ja veel - siis sind enam ei mõjuta, haava niipalju kõik see, mida teised räägivad, sest sa ju oskad seda ka ise endale öelda.

Edu, jaksu ja proovimisjulgust! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Minul on umbes sama mure, mis esialgsel postitajal, st. Kurb_tydo-l ... ja ma ei oska kah seda kuidagi parandada... :(
-Kollarohetäpp. :D
-Life. Hope. Truth. Trust. Faith. Pride. Love. Lust. Pain. Hate. Lies. Guilt. Laugh. Cry. Live. Die!
-Ära muretse tühiste asjade pärast. :)
-Life is something that happens when you can't
get to sleep.
Päikest! ;)

;)

kõik läheb elus üle ;) ka mina olin kunagi väga väga kergesti solvuv isegi liiga liiga lihtsalt solvuv! ja ma sain sellest ise aru! see ongi tegelikult esimene samm selle parandamisex! tunnistada endale oma nn vigu! kui sa väga tahad siis sa saad sellest üle! mina sain ka :) nüüd ma pean mõnikord end liigagi egoks aga see on kõik tänu mu sõpradele! kuna ma nende peale enam niiväga ei solvu siis on nad ka mulle truud :) me saame väga palju nalja ka siis kui me lihtsalt üksteise üle naerame sest me oskame võtta seda naljana! me naerame tihti isegi enda üle! on ju ometigi hea rääkida kellegile kui sinuga on midagi tobedat juhtunud ja selle üle naerda :D selleni on küll raske jõuda aga kui sa seda tahad siis saad sellega hakkama :) mõnikord tulevad minulgi tagasi sellised tujud et tahax solvuda aga siis ma meenutan endale et ma ei taha et mu elu olex jälle endine, kui mu sõbrad lihtsalt ei tahtnud minuga koos olla kuna ma koguaeg iga asja peale solvusin ja see ongi nüüd minu toex! ma üritan olla positiivne :) ja nii on palju lihtsam :D soovitan ka sul püüda lihtsalt võtta asju naljana ja olla positiivne :) ära arva et kõik meelega sinu eest midagi varjavad, ju neil on ka omad mured millest ei taha kõigile rääkida. sina ju ei räägi neile ka päris kõike :) ja kui sulle tõesti ei meeldi midagi siis ütle see välja ilma solvumata nii et su sõbrad sinust aru saavad :)
maailma ei saa paremax muuta, saab valu ainult leevendada!

Mul kah sama mure et ma solvun s**aks kiiresti ;D aga inimesed kes on minu ümber on sellega harjunud ja paluvad vabantust XD aga ma ei anna eriti kiiresti enam andeks nii et vahest võib kerge ja tühine solvumine mind mu ´´bestiga´´ tülli ajada :D aga samas leppime me suht kiiresti ää .. Vahest vb mõne teise asja peale oleme üle nädala tülis ;D aga kui su sõbrad&sõbrannad ei leppi sellega et saa selline oled siis minu meelest naad ple väärt sinu sõbrust : //

aga kui on vastupidi, et sõbranna solvub iga asja peale.
ma nagu ytlesin et ma pean mustad rihmikud ja tema paneb tennised ja sellepärast solvus ära, et mina panen mustad rihmikud mitte ei pane tenniseid. see pole normaalne ju ? põhimõtteliselt iga sellise asja peale solvub
Vasta

Mine “Oma iseloomust”