Re: mõtleva panevad raamatud

"Krahv Monte- Cristo" Alexandre Dumas. Selle järg niiväga seda pole, kuid leidub.("Maailma Isand" Dumas-Mützelber) Raamat palju paremini korjutatud, kui film välja näitab.

"Nähtsmatu Inimene" Géza Gárdonyi (Ka "Jumala Orjad" paneb tegelt mõnikord üsna mõtlema, aga see pool kaheteoselisest raamatust mulle ei meeldi nii väga)

Andrus Kivirähk "Rehepapp"
A.H.Tammsaare "Tõde ja Õigus". Üldse tammsaare teosed on sellised, mida on tegelt mõnikord väga raske lugeda, sest tegelaste sisearutlused lihtsalt viskab üle.

Charles Percy Snow "Surm purjede all" on selline, mis algul tundub pelga põnevikuna, kuid tegelikult on sügavama mõttega.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

"Rehepapp" on igat pidi väga tore raamat, kuigi mitte nii väga sügavamõtteline, kui mõned imo. Ja ma kujutan ette, et "Mees, kes teadis ussisõnu" on ka taoline, kuigi ma ei ole seda lugenud.
Lugesin hiljuti Guzel Jahhina raamatut "Zuleihha avab silmad", mis on küll selline suhteliselt tume, aga räägib loo kommunistist ja küüditatud/küüditatavast tatarlannast, nii et võite ette kujutada, mis asju seal arutatakse. Võib-olla päris noorematele lastele seda ei soovitaks, sisaldab vägivalda ja ikkagi kirjeldab selle aja õudusi.

hemingway on deep... vanamees ja meri ja kellele lüüakse hingekella, kohati raske lugeda, kuna palju "ajas liikumist"
Timm Thaler on ka kind of deep, sobib rohkem pisut noorematele, pean silmas siis 12-14 vms
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

EXJU kirjutas:
08 Juun 2018, 18:54
hemingway on deep... vanamees ja meri ja kellele lüüakse hingekella, kohati raske lugeda, kuna palju "ajas liikumist"
Timm Thaler on ka kind of deep, sobib rohkem pisut noorematele, pean silmas siis 12-14 vms
Vanamees ja meri. :D

suutsin umbes 10 päeva järjest magama jääda seda lugedes, literally, aga pidin läbi lugema, sest muidu oleks gümnas eta kahe saanud :(
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?
Vasta

Mine “Mind vaimustas raamat”