Milliseid raamatuid on huvitav lugeda?

Tere! Seoses ühe projektiga, uurin natuke, millised raamatud noortele meeldivad. :)
Milliseid raamatuid teile meeldib lugeda? Mis teemad teid huvitavad? Ühesõnaga, milline on üks huvitav raamat teie jaoks? Võite ka kirjutada, millised raamatud teile üldse ei meeldi. Postituse lõppu kirjutage ka oma vanus.

Suured tänud, kes viitsib vastata! :)

Re: Milliseid raamatuid on huvitav lugeda?

Minule meeldivad kõige rohkem noorsooromaanid, kuna tihti esineb sealsetes raamatutes need teemad ja probleemid, millega olen isegi kokku puutunud. Lisaks neile meeldivad mulle ka need raamatut, milles on sees armastus, fantaasia, päriselt juhtunud sündmused või krimi.

Mulle väga ei meeldi raamatud, mis on juba aastakümneid tagasi ilmunud. Tihtipeale on need raskesti loetavad ja olen pidanud nt. lugema kohustuslikku kirjandust, mis oli murdes. Ausalt öeldes, ma ei suutnud üle kolme lehekülje lugeda, kuna sisu jäi mõistmatuks ja raske oli raamatusse süveneda.

16-aastane.
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

Noorte armastuslugusid jälestan. Üldse romantilised ja armastusega seotud raamatud mulle ei meeldi, ise olen selline külm ja kinnine inimene ka, niiet.. yeah. Vihkan ka elulugusid, memuaare ja kõike sellist. Kohustuslik kirjandus aastast enne '50 on ka üsna shit olnud. Näiteks Oliver Twist.. *shivers*
Meeldivad tõesti head thriller, ulme- ja fantaasiaraamatud. [lemmikud S. King & L. Child]. Tugeva sarkasmiga ja irooniaga raamatuid on ka alati hea lugeda ;D Pole kindel kuhu 'Veronika decides to die' ja 'Ondskan'i liigitada.. Igatahes kurvad raamatud meeldivad samuti väga.
Harry Potter FTW. Twilight... põlema.

Mulle ei meeldi need noorteromaanid ja üldse raamatud, mille peamine teema on armastus(kuigi on ka erandeid).
Ulme ja fantaasia on äge.Sõrmuste isand, Troonide mäng, Harry Potter jne.
Vampiiri raamatud meeldivad ka (mitte Videvik, sädelevad vampiirid pole lahedad-.-).
Ma loen väga palju mangat ka, aga see vist ei lähe raamatute alla?
Ajaloolised romaanid (Tuulest viidud, Jane Eyre jne).
Veel meeldib lugeda raamatuid religioonist, kunstist jms.
Reisikirju ka.

Praeguseks olen leidnud enda jaoks juba kindlad kirjanikud, kelle teosed üldjuhul meeldivad. Ja need on kõik üpris erinevad, näiteks Andrus Kivirähk, Mati Unt, Agatha Christie, Stephen King, Remarque, Vonnegut, Kaur Kender. Ma ei oskagi oma maitset välja tuua, meeldib ehk absurdus ja kindlasti põnevus. Näiteks õudusfilme ei suuda üldse vaadata, aga verised ja rõvedad raamatud (King ja Kivirähk) lähevad väga peale. Raamat peab mingi emotsiooni tekitama. Muidugi on mõnikord hea lugeda kerget kirjandust, mis lihtsalt tuju heaks teeb (näiteks meeldivad väga ''Printsessi päevikud''), aga praeguses eluetapis loen rohkem selleks, et end harida ja kirjandusega rohkem kursis olla. Ja muidugi sellepärast ka, et lugemine lihtsalt meeldib ja tekitab hea tunde. Hea raamat suudab mind ikka väga palju muuta ja mõtlema panna.
nobody raise your voices, just another night in nantes

Külaline kirjutas:Mulle ei meeldi need noorteromaanid ja üldse raamatud, mille peamine teema on armastus(kuigi on ka erandeid).
Ulme ja fantaasia on äge.Sõrmuste isand, Troonide mäng, Harry Potter jne.
Vampiiri raamatud meeldivad ka (mitte Videvik, sädelevad vampiirid pole lahedad-.-).
Ma loen väga palju mangat ka, aga see vist ei lähe raamatute alla?
Ajaloolised romaanid (Tuulest viidud, Jane Eyre jne).
Veel meeldib lugeda raamatuid religioonist, kunstist jms.
Reisikirju ka.
Täpselt see, mida mina oleksin öelnud, ainult mangat ei loe väga palju.

Ma loen noorteromaane. Need on nii lahedad. Mulle meeldivad ka fantaasiaga väga head fantaasiaga on "Ma leian su Sky" ja "Äravahetatud". Mulle meeldivad ka need raamatud kus on ka kurbi kohti ja ma saan nutta raamatut lugedes :) Kõige lemmikum raamat on "Hobusehullud"! Vihkan vanu, keerukaid raamatuid mis on nii igavad ja iga lauset pead läbi mõtlema, et sellest aru saada.

Olen 13

Mulle meeldivad noorteraamatud ja sealt edasi ulmekirjandus ;) . Noorteulme kirjandus on minu lemmik :D . Ja kindlasti peab olema paks raamat, alates 250 lk, sest ma loen selle muidu 1 tunniga ära. :lol: Mulle meeldivad raamatud, mida ma loen nädala, aga enamjaolt leian 350, mille loen 2-3 päevaga läbi. :cry: :lol:

Vihan seiklusjutte ja selliseid, nii krdi igavad lic :twisted: :lol:

Olen 12,3

Petty kirjutas:
Ma loen noorteromaane. Need on nii lahedad. Mulle meeldivad ka fantaasiaga väga head fantaasiaga on "Ma leian su Sky" ja "Äravahetatud". Mulle meeldivad ka need raamatud kus on ka kurbi kohti ja ma saan nutta raamatut lugedes :) Kõige lemmikum raamat on "Hobusehullud"! Vihkan vanu, keerukaid raamatuid mis on nii igavad ja iga lauset pead läbi mõtlema, et sellest aru saada.
Olen 13

Armastan selliseid raamatuid :mrgreen:

Petty kirjutas:
Olen 13

Armastan selliseid raamatuid :mrgreen:

Armastan noorteraamatuid, nii tõsielu, kui ka ulmekirjandust. Toon näiteks mõned lemmikud:

"Hobuse hullud"
"Harry Potter" (2-7, esimene oli jama)
"Näljamängud"(kõik osad.)
"Nullpunkt"
"Alaskat otsides"
"Süü on tähtedel"
"Ime"
"Suhkrust ja jahust"
"Igavesti sõbrad"

Need on siis hetkel need kõige kõigemad... Aga on veel häid raamatuid, mis mulle meeldivad, nagu näiteks:

"Eleanor ja Park"
"Müürililleks olemise iseärasused"

Kirjaklambritest vööd ei soovita! Polnud midagi erilist.

Siis veel natuke väiksematele:
"Luuseri päevik"
"Ühe äpardi päevik"
"Sune"

11, tüdruk.

Mulle meeldisid väga Harry Potteri kõik osad (lugesin kõiki osasid 5 korda) ja laburindijooksija (1. ja 2. osa)
Meeldis ka "laes säravad tähed", berti päevikud, ühe äpardi päevikud,poisid mustalt hobuselt.
Kuna nüüd loen rootsi keelseid raamatuid rohkem, ss ei oska pakuda rohkem eestikeelseid....
Ega ma eriti kõiki raamatuid ei mäleta kah mis ma lugenud olen, aga neid loetud
raamatuid on palju olnud! :)

11,tüdruk
Viimati muutis IrruKirru, 16 Mär 2015, 15:47, muudetud 1 kord kokku.

Minule isiklikult on meeldinud raamatud:
"Eragon" C.Paolini
"Oksa Pollock" A.Plichota ja C.Wolf
"Lahkulööja" V.Roti
"Hobusehullud" M.Suitso
"Baskerville'ide koer" A.Conan Doyle
"Charlie+Leo" J.Till
"Ookeani kutse" Jean-Claude Mourlevat
"Skelling" D.Almond
"Poiss, kes ujus koos piraajadeks"
D.Almond
Kõik Roald Dahl'i raamatud on ka väga lahedad.

Ma võiksin neid raamatuid lugema jäädagi mis on mulle meeldinud. Need raamatud on loetud vanuse kuskil 11-13.
Loodan, et aitasin kedagi sellega :)
Ma võin ennast välja mõelda, sa ei tunne mind
Vasta

Mine “Mind vaimustas raamat”