Kirgas uni (lucid dreaming)

Tere! Tahtsin küsida, kas kellelgi on sellega kogemusi? ja kuidas lõpuks olete selle saavutanud, et saate reaalselt väga hästi aru, et näete und ja saate veel paremini enda und kontrollida? Hetkel õpin seda ja vaatan youtube’ist tihti videoid ja yleyldse loen selle kohta ja iga õhtu enne magama minekut ytlen endale et täna ma saan aru, kui ma näen und, aga siis just kunagi seda ei juhtu. Kolm korda olen vist midagi sarnast kogenud ma arvan, sest sain neid asju teha, mida tahtsin, nt soovisin yhe inimesega kohtuda ja järsku ta ilmuski mu juurde, voi yleyldse unes olles teadvustasin endale et näen und ja vaatasin oma käsi ning yritasin õhku tõusta ja lennata, aga see ei õnnestunud kuidagi. Seega, kui kellelgi on rohkem kogemusi selle koha pealt, siis andke teada, kuidas seda veel paremini selgeks õppida? Mingid nipid jne

Re: Kirgas uni (lucid dreaming)

Lugesin kunagi, et hea viis pidi olema lamada selili käed kõrval ja püsida täiesti liikumatult ja lõdvestunult. Vaikselt hakkab tekkima kõigepealt varvastes ja sõrmedes, siis juba ülejäänud jäsemetes ja lõpuks üle keha selline surisev tunne. Püsides niimoodi liikumatult, trikitad oma keha arvama, et sa lähed magama, ja mingi hetk su keha lähebki magama.
Keeruline osa on see, et sa pead oma mõtet üleval hoidma, hoolikalt jälgima, et su aju ja mõte ikka ärkvel on, muidu jääd lihtsalt täielikult magama ja midagi ei juhtu. Aga kui sa suudad oma mõtet üleval hoida, siis kui su keha läheb magama, siis sa sisenedki mingi hetk sellisesse unne.
Ma olen seda nippi mõned korrad proovinud, kui ise noorem olin, aga ma ei lõpuks ei tulnud selle mõtte üleval hoidmisega toime.

Teine viis on ehk veidi töö-rohkem, aga tasub end ära. Unenäos, kui sa vaatad kella või peeglisse, ei ole nende pilt kunagi sama, mis ta tegelikult peaks olema. Kella numbrid on suvaline valgus koos ning peeglist ei paista realistlik pilt vastu. Seda saab ära kasutada.
Tekita endas harjumus iga päev juhuslikel hetkel vaadata kella või peeglisse. Lihtsalt vaatagi näiteks käekella juhuslikel hetkedel, kuni sellest saab harjumus ja sa ei mõtle sellele enam. Iga kord, kui sa seda teed, küsi endalt "kas see on päris?" ja loo seos, et kuna kella pilt on loogiline, on tegu reaalsusega.
See harjumus kandub edasi ka su unenägudesse, kui sa näed tavalist und, siis une versioon sinust vaatab mingil hetkel kella. Siis aga vaatab sealt vastu ebaloogiline pilt ja sa saad aru, et tegu on unega. Nüüd sisenedki lucid dreami.

Need on mõned nipid, millest ise teadlik olen :D Loodan, et aitab!

Kuidas saavutasin? Mul oli palju aega harjutada enda magama panemist. Päris täpselt kõike enam ei mäletagi. Ööune ajal pole see väga tõenäoline juhtuma. Pigem uinaku ajal(10-20min) Kus on sügav ja lühike uni. Ja tõenäolisem und näha ja mäletada.
Mina trikkitasin keha nii. Võtsin voodis kõige mugavama asendi, sulgesin silmad ja hingasin nii aeglaselt ja rahulikult nagu ma seda magades teen. Ja mõtlesin niimuidu kergeid mõteid.
Harjutamise asi.

Ma olen igast asju teinud unes. Lendamine minu jaoks näiteks põnev ei olnud. Hakkasin siis kosmose poole lendama, vaadates kuidas ma maast kaugenen...mõtlesin kui palju aega see maakerast välja lendamine aega võtab. Tüütas ära ja maandusin maale tagasi. 😁igav. Miks inimesed lennata tahavad...
Käsi vaadanud. Park Jiminiga olla saanud. Suudelnud. Seksinud. Orgasme saand jaaaaa nii edasi. 😁Lugematu kord.
Ainuke asi mida ma teha saanud pole on enda vaatamine peeglist. See nõudis liigset mõtlemist ja keha ärkas ülesse.

Enam pole kahjuks aega praktiseerida LD. Ja viimasel ajal unesid ka ei mäleta mitte ühtegi.
Mentally taken

Minuga on selline asi yldse, et ma olen seda teinud juba väga väikesest peale. Siis ma ei teadnud selle kohta midagi ja arvasin et on normaalne, et unenägu kontrollida suudan. Alles paar aastat tagasi sain teada et see polegi nii tavaline asi ja et inimesed peavad seda actually harjutama et seda teha. Niiet jep mul vist vedanud lihtsalt.
Vasta

Mine “Vabast ajast”