Feminism

Tere!

Tahaksin hakata feministiks (ei taha heiti). Olen uurinud netist palju selle kohta,aga mul on ikkagi üks küsimus. Millega feministid iga päevaselt tegelevad? Kui siin foorumis on keegi, kes juba on feminist või on sellest huvitatud, siis palun võtke minuga ühendust.

Loodan, et saan siit positiivseid vastuseid!

Re: Feminism

Viimasel ajal olen ma vaadanud just selle teemaga seoses videoid. Ja pole pihta saanud miks peaks üldse end selle nimetusega esindama. "Ma olen feminist" Feministid on selle sõna nii ära solgerdanud, et sellel ei ole enam head tähendust. Neid peatakse meeste vihkajateks, peetakse mentaalselt segasteks.
Igapäevaselt tegelevad paljud feministis tegelikult lollusega.
Aga tahad võidelda meie riigis naiste õiguste eest siis palun. Palgalõhe on siiani probleem.
Muid võrdsusi ma ei näe/ei ole kursis mida peaks meie riigis taga ajama.
Üksindus

Re: Feminism

Mina ei ütleks feminismi kohta otseselt midagi halvasti. Tean toredaid feministlike vaadetega inimesi. Leian, et ka minul on feministlikke vaateid, kuid ei kuuluta ennast kunagi seltskonda astudes tutvustusega: Tere, olen X ja ma olen feminist (mida viimasel ajal näeb ja kohtab palju ning mis on küllaltki õõvastav). Küll aga ei ole ma sellist tüüpi, kes igal pool märatsemas käib või igast pisiasjast elevandi teeb. Mina soovitaks sellel alal mõõdukust, kuid see eeldab info kriitilist töötlemist. Feministid otseselt igapäevaselt millegagi ei tegelegi- feminism on siiski ju ellusuhtumine ning pigem maailmavaate vorm. Pigem feministid jälgivad enda ümber toimuvat ning kui märkavad, et olukord või suhtumine ei ole sooliselt võrdne, siis üritavad nad juurdunud sooüldistusi ümber kummutada või avaldada arvamust, et mingid teatud naljad, väljaütlemised jms on juba iganenud. Peamiseks põletavamaks teemaks ongi näiteks sooline erikohtlemine (naisi peetakse nõrgemaks, naistele teatud töökohad, riietus ja välimus ei sobi vms). Sooline palgalõhe ja muud teemad on rohkem sellised feminismi üldküsimused ning tavaliselt soovitataksegi enda eest pigem rohkem võidelda ning enda tugevustes kindel olla, laskmata endale pähe istuda. Ehk olete isegi märganud, kuidas näiteks neiukest autoteeninduses vaadatakse, kui ohmukest. Kuid kui oskan paar krõbedamat kommentaari teha tehtava töö kohta - st. tean kus on viga, mis see viga endast kujutab ning mida ootan parandajalt - muutub suhtumine hoopis teiseks. Feminism ei ole hullude kogunemine ja pööraste kisamine, kuid võib olla ka seda. Eelkõige soovitan kõikidel mõelda feminismile kui naisterahvasse suhtumise ümberkujundamisena - et näiteks ka naine võib teada autodest, naine ei pea olema vaid kokk ja koristaja, naine võib huvituda IT-st jne. Kui tegelikult nende asjadega juba nõustuda ja neid kellelegi öelda, oled juba ka passiivselt feministlike vaadetega, kuigi endale seda ei tunnista.
Vasta

Mine “Vabast ajast”