Kirjutamishuvi

Ma ei olnud täiesti kindel kuhu alla see teema teha. Loodetavasti ei ole probleem :)

Kas teile pakub huvi kirjutamine? Raamatud, lühijutud, luuletused või muu? Kui jah, siis mis teemasid teile meeldib arutada, mis žanrit kirjutada? Kas olete teadlikud leheküljest nagu Wattpad ja mis te sellest arvate? Kas olete internetis kohanud teiste noorte kirjutisi ja kas need on teile huvi pakkunud?

Re: Kirjutamishuvi

Ise armastan väga fantaasiat ja õudust kirjutada. Poolikuid töid on tohutult ja iga tööga arenen. Olen Wattpadi proovinud aga probleem on selles, et lugusid on tohutult. Wattpadist võib leida täiesti absurdneid clishe lugusid millel on 75 tuhat lugemsit ja geniaalsed originaalseid lugusid millel on ainult 89 lugemist. Soovitaksin kirjutada oma teose valmis ja anda tuttavatele lugeda. Võib-olla panna natukeseks sahtli põhja seisma et hiljem täiendada või minna kirjastaja jutule. Ka Eestis on on olnud näiteks 14 aastat vana kirjanik kes võitis konkursi ja suutis oma raamatu kuulsaks teha. Sinu vanust ma ei tea. Igatahes:
-muuda ja kirjuta ümber kuni oled 100% rahul
-anna tuttavatele lugeda
-leia sobiv kirjastus viis

Re: Kirjutamishuvi

Lugusid olen kirjutanud eelteismelise aastatest saati. Wattpadi kasutasin pikka aega selleks, et lugeda inglisekeelseid lugusid, aga mingil hetkel sähvatas, et hei, kindlasti kirjutavad ka eestlased seal?

Lugude kvaliteet on muidugi küsitav, aga ometi on seal eestlaste kogukond olemas; siin-seal võib suisa mõnd väga head lugu kohata. Sellest peale, kui otsustasin seal oma teoseid avaldama hakata (paar lühijuttu ja nüüd tegelen pikema looga), olen leidnud endale mitmeid häid sõpru, kellega jagame kirge kirjutamise vastu. Kindlasti soovitan soojalt kõigile, kes vähegi kirjutamisega tegelevad -- avaldage Wattpadis. Sealne kogukond on väga sõbralik ja vastutulelik, kellegi kirjutisi ei tehta maha, kui leitakse, et on 'liiga halb'. Pigem just vastupidi, julgustatakse edasi tegelema.

Ise kirjutan põhiliselt fantaasiat või ulmet, kuigi fännikirjandus kui selline leiab mind iga paari aasta tagant jälle üles ja ahvatleb enda poole. Ma olen harjunud formaadiga, mida Wattpad pakub, kus kirjutad ühe peatüki, toimetad seda ja paned kohe (või paar nädalat hiljem) üles, et tagasisidet saada. Mu kirjutamisprotsess sobib selle süsteemiga väga hästi (ma planeerin teatud osad oma loost, kuid lasen tegelastel jõuda sinnamaani ise ja omi radu pidi), aga kindlasti tasub meeles pidada, et see ei sobi kõigile.

Ma ei nõustu Ykssarvikuga puhtalt selle pärast, et tema jutust jääb mulje, nagu tema pakutud viis raamatut kirjutada oleks 'õige'. Muidugi, see pole vale, nii saab ka, aga võimalusi on märksa rohkem. Alles hiljuti avaldas üks noor kirjanik, kes loo valmis sai kõigepealt Wattpadis, oma raamatu, olles saatnud selle võistlusele ja saanud piisavalt hea koha. Ma leian, et ka nõuanne anda oma lugu tuttavatele lugeda, pole just parim. Sageli (mitte alati!) antakse kirjutatule komplimente vaid selle tõttu, et tuntakse autorit isiklikult, teda ei soovita solvata ja tahetakse motiveerida ikka edasi kirjutama. Samuti leian ma, et oma teoseid pole võimalik muuta ja ümber kirjutada seni, kuni oled 100% rahul. See on unelm, mis kunagi tõeks ei saa. Alati on asju, mida paremaks teha. Tuleb õppida leppima sellega, et mingist hetkest alates on su lugu piisavalt hea, kuid mitte perfektne, ja see on okei. :)
Vasta

Mine “Vabast ajast”