Soovitusi ?

Tere :)

Kuna mul on homme ARK-is sõidueksam, siis sooviks selle kohta nõu küsida,et kuidas sellega on.. kuidas peaks valmistuma,, mõtlema jms :) ?

Olen kuulnud,et seal üritatakse igal sammul eksitada.. no nt niimoodi,et öeldakse pööra järgmisest ristist paremale. aga sealt seda pööret teha ei tohi jms olukorrad
Kas vastab see tõele ? Juhul kui ongi nii, siis on mul vist küll kindel läbikukkumine.. lähen sinna.. olen väga närvis.. ja suudan kohe mingi jama korraldada.. uhh.. kardan.

Re: Soovitusi ?

Mina oma eksamil küll mingit eksitamist eksamineerija poolt ei täheldanud.
Eksamil lihtsalt sõida nii, nagu oled seda sõidutundides teinud ja kõik peaks korras olema. Nüüd on küll vist hilja, aga päris paljud kasutavad sellist varianti, et sõidutunnist minnakse otse eksamile, et sõitmise tunnetus oleks sees.
Eks paljud ole mingil määral närvilised ja see on ka arusaadav ja ka eksamineerijad teavad seda.

Sõidutunnid olid mul viimati kevadel.. küll aga olen ma suvel palju ringi sõitnud ja üldse nagu igal võimalusel.. :) Arvan,et sõidan üsna normaalselt.. Muidugi eks need eksamiautod on ju uued.. ja ülitundlikud.. eks see ole ka vist harjumatu oma koduse autoga võrdlen, siis minu oma on nende kõrval tank :D Pole hullu.. eks teen nii hästi, kui suudan.

Tere.

Mina enne sõidueksamit mõtlesin läbi kohad, mis tundusid raskemad. Sõidueksamile minnes oli kerge närv sees aga autosse istudes ja eksamineerijaga tutvudes muutusin täiesti rahulikuks. Ilmselt sellist valeinfot ei anta, minu eksamineerija ütles ka, et tema ei anna mulle eksitavaid käsklusi.
Sõidu ajal kindlasti jälgi märke, kiirust, ühesuunalisel teel vali pööramiseks õige pool jms. Ise tegin selle vea, et pidin vasakule pöörama ühesuunaliselt tänavalt aga läks meelest, et see oli ühesuunaline ning pöörasin valest tee servast.
Mina arvan, et kui sõitma hakkad, siis ära mõtle, et see on eksam. Sõida nii nagu alati sõidad ja saad ilusti läbi :)

Edu! :)

Nii.. käisin seal ära.. olin enne sõitu suht rahulik isegi.. aga kui sõitma hakkasime, siis läks närv sisse.. sain äkki 10-15 min sõita ja kukkusin ilusti kolinal läbi sealt.. Täiesti jube.. nagu esimest korda elus sõidaks.. mitte millegagi hakkama ei saa.. tean ju mis ja kuidas teha tuleb.. aga hakkama ei saanud..
Tekib siuke paanika järsku ja mitte midagi ei tea ega mäleta.. ja meelde ei tule.. -.- :(

No kuidas võtta.. oleks natuke imelik , kui juba 10-s kord eksamile lähen.. Tõsi nüüd tuleb küll alles teine kord.kuid siiski..
Soovitatakse,et võta paar lisatundi.. kuid ma vist pean paarkümmend tundi võtma.. Seal ka vaadati,et mismoodi selline üldse eksamile pääses.. jube.
Omal ka pärast siuke tunne,et vajuks maa alla ära..

Ei soovita eksamitel üritamas käia, võta kas või 20 sõidutundi enne ja siis proovi uuesti. Lõppeesmärk on ju see, et liikluses edukalt hakkama saaksid, sealhulgas pingeolukordades. Ja liikluses võib neid ette tulla küllaga. Nii et lisatunnid ei tee halba mitte mingil juhul, kui on vähegi hea õpetaja. Kui satud halva otsa, näiteks mõne närvitseja juurde, siis ära tema juurde lihtsalt rohkem mine ja otsi uus õpetaja. Edu!

Ei ütleks eriti,et see vana õpetaja eriline närvitseja oleks olnud.. ma muidugi suutsin ta vihaseks ajada küll,. aga no see on teine teema.
Panin uue aja kirja.. aga kas sel mõtet on.. vb peaks ära ütlema,. ega see on ka küllaltki lähedal.. ja kui ma ikkagi nii oskamatu olen, siis ei tuleks sellest ikka midagi välja..

Ütlesid, et käisid sõidutundides viimati kevadel. Siis soovitaksin enne eksamit ikka mõned tunnid võtta, mitte niisama eksami proovimist. Sest selle proovimise raha eest võiksid juba ühe sõidutunni teha. Eksamit tehes võib su sõit ka vaid mõni minut kesta, sõidutunnis saad siiski kokkulepitud aja reaalselt sõita ning õpetajalt ka parandusi jm vajalikke teadmisi.

Lõpeta enda mahategemine. Muidu hakkad lõpuks ise ka uskuma, et ei saa hakkama ja sellele vastavalt käituma.

Mul kevadel vist õp juba imestas,et kuidas ma küll mitte midagi selgeks ei suuda saada.. no tol ajal õppisin teooriat ka jne.. peaks nagu teadma ja aru saama ja siis ka oskama.. aga vot niimoodi. Loodan,et ehk saab siis nüüd mõne teise õpetaja.. ehk on sellest rohkem abi.
Vasta

Mine “Vabast ajast”