Sülearvuti

Tahaks osta endale läpakat.Aga millist?Kuna üle 350 euri läpakale kulutudada ei saa siis 350 oleks see piirhind.Millist neist läpakatest eelistada ?
https://www.euronics.ee/t/76586/tahvela ... 80r900gwmx
https://www.klick.ee/hp-255-g5-e2-4gb-500gb
https://www.klick.ee/asus-e502na-pentiu ... gb-ssd-dos
Ei taha selle pärast üle 350 euri minna kuna ei austa järelmaksu ;) Soovin otse välja osta .20-30eurot läheb üle pole ka hullu.
Loodan et keegi saaks mind aidata
Ettetänades,
Karu2003

Re: Sülearvuti

Pane need arvutid kuskil lehel võrdlusesse (saan aru, et Klickis kõiki kolme pole, aga kuskil lehel ehk on) ja võrdle näitajaid. Kui ei tea, mida üks või teine näitaja tähendab, googelda seda. Nii saadki teada, milline arvuti vastab kõige paremini sinu vajadustele.

Ise odavamaid arvuteid ei soovita (kuigi eks 350 pole ka see kõige-kõige odavam), vaid pigem võimalusel raha juurde koguda ja osta veidi kallim. Muidugi kui lähiajal raha juurde tulemas pole, siis see variant ilmselt kõne alla ei tule. Olen näinud pealt, kuidas suvalt odavam ostetakse ("ah mul polegi palju vaja") ja sellega peagi probleem on, olen näinud, kuidas erinevad arvutid vastu peavad ja soovitan väga hoolikalt valida. Hea on, et siit küsid, aga soovitan ka ise end nende näitajatega kurssi viia, on endal lihtsam valida. Üks asi, mida kindlasti soovitan, on metallkorpus plasti asemel.

Edu valimisel!

No selle raha eest sa esiteks nagunii mingit head arvutit ei saa. Aga ma teen väikese ülevaate siis, protsessori ja graafikakaardi jätan välja, sest need on neil kõigil suht jamad.

https://www.euronics.ee/t/76586/tahvela ... 80r900gwmx
Mälu on 32gbSSD. Kui palju sul ruumi vaja läheb? Sellises arvutis eriti mingeid andmeid hoida ei saa, lihtsalt ruumi pole, seega sobib see niisama netiarvutiks, kuhu sa eriti midagi ei tõmba. SSD kõvaketas on tavalisest kõvakettast ca 10x kiirem, seega võid oodata vähemalt kiireid laadimisaegu. Kõige levinum ekraanisuurus on 15.4'', sellel on 14''. Samas hea pisike, kerge, aku kestab kaua.
https://www.klick.ee/hp-255-g5-e2-4gb-500gb
Ekraan on matt - väga väga hea omadus minu arvates. Mälu on rohkem (500gbHDD), seega saad rahus igasugust jama alla laadida, filme tõmmata vms. Lisaks on sellel dvd-kirjutaja, kui palju sul seda vaja läheb? Samamoodi kerge ja hea akuga.
https://www.klick.ee/asus-e502na-pentiu ... gb-ssd-dos
128gbSSD, sellesmõttes hea lahendusega, kui sa arvad, et sul oleks natuke rohkem mälu vaja kui 32gb, aga päris 500gb on ka liiast. Samuti SSD, ma ise ilma SSD arvutit üldse ei ostakski. Aku on veidi kehv, arvuti on tsipa raskem, aga mitte oluliselt (vahet sa ilmselt ei märkaks). Väga oluline selle läpaka juures on see, et tal pole operatsioonisüsteemi peal: kas sa tahad jamada piraatwindowsi või tasuta op (linux nt)?

Kui mingid täpsemad eelistused annad, siis võin sulle ise ka välja vaadata midagi.

Edit: Vaatasin, et mainisid mänge. Milline mäng? Käima läheksid nendel arvutitel ilmselt netimängud ja male.

No soovitage mulle siis paremat lãpakat :)Ausalt ma ei tea läpakatest midagi :lol: Mul praegugi on Toshiba läpakas aga no vanakeskes on jäãnud ja tahaks uut :) Olen ise ka põhikooli õpilane ja vãga suuri summasi mul läpaka jaoks võtta pole aga kui need mis ma siin vãlja tõin on tõesti jamad siis sooviks ikkagi paremat.Nii et soovitage

600 on juba päris hea hinnapiir. Isiklikult soovitan Delli ja just äriklassi (paremad garantiitingimused, vastupidavus jm) ehk siis Dell Vostroid. Kuigi jah, tuleb konkreetseid mudeleid võrrelda, et mis näitajad neil on ja mis sulle isiklikult olulised on. Vostrotest on mul nüüdseks olnud kaks arvutit, mõlemaga väga rahul olnud, eriti praegusega (Dell Vostro 5459, aga see konkreetne maksab natuke rohkem kui sinu hinnapiir (mul oli vist u 670) ja on vist praeguseks juba ka välja müüdud. Seda valisin ikka päris põhjalikult). Flex sülearvutikeskust soovitan ka. Enda läpakat valides uurisin ka teistest, aga lõpuks otsustasin taas nende teenust kasutada. Hea valik, hea teenindus, head hinnad, samuti ka korralik netipood, kus saad erinevaid arvuteid võrrelda. Praegu olen ülirõõmus, et mind survestati kõrvalt põhjalikult valima, mitte esimest sobivana tunduvat ära ostma. Hea on kasutada korralikku asju ja kaua. Mõni sõbranna on väga hädas oma arvutiga, kes valimise ajal ütles, et tal polegi suured nõudmised ja ostis kiirelt suvalise ära. Eks igaüks tahaks tegelikult, et ta arvuti aastaid vastu peaks, mäluruumi mugavalt palju oleks jne, seepärast tulebki algul natuke rohkem vaeva näha :) .

Edu!
Viimati muutis Bucerus, 05 Nov 2017, 18:35, muudetud 2 korda kokku.

Flash mängu veab ükskõik mis läpakas välja, ilmselt siis rohkem netiläpakat vaja. Nagu eelnevalt mainitud siis SSD on põhiline soovitus, palju kiirem ja mugavam. Muu on üsna savi, lihtsalt otsi läpakas mis sulle välimuse poolest meeldib, on ssd-ga, soovitavalt suuremaga kui 32gb kuna see läheb väga kitsaks ikka ja jumala eest mitte Aceri poolt toodetud. Tootjate soovitusteks minu poolt oleks Asus ja Lenovo sellises hinnapiiris põhiliselt. Dell on ka kvaliteetne aga seal juba omajagu n.ö brandi eest maksmist mis ilmselt pigem sooviks vältida, eriti kui eelarve niigi madal on.
"Blue! Blue! Blue!" - Master Elodin, Name of The Wind.

Väga rumal hinnapiir, sellise hinnaga ei tasu osta, kui uut soovid. Pane 100 eurot otsa ja saad Intel i5 CPU ja Nvidia graafikakiviga. Samuti brändide kvaliteedil pole erilist vahet, need on suures osas lollid kuulujutud, nii või naa on enamik komponente erinevate bärndide arvutites vaat et samades tehastes toodetud ja lausa kokku pandud (a'la paljude telekabrändide paneelid on LG toodetud ning mõned aastad tagasi olid lausa kõik üle 52 tolli telerid LG paneelidega, keegi teine lihtsalt ei tootnud neid, ei tea, kuidas nüüd on). Vahe võib seisneda selles, kui kvaliteetselt on termopastat pandud, klaviatuur, kui hea jahutus (mille pärast sa muretsema ei pea, sest ilmselgelt ei soovi sa mängida, kui 350 eest osta tahad) vms. Kohe pole SSD-d ka vaja, see on liigne raiskamine, kui algostul piiratud eelarve on. Selle võid hiljem juurde osta, mõne odava ja väikese mahuga, kuhu ainult OP-süsteem ja enimkasutatavad programmid peale lasta. Lisaks eelnevalt mainitud mattekraan on hea ianult päikesevalguse käes, tavalise valguse käes või lausa pimedas on tavaline silmnähtavalt parem. Võimalik, et pead OP-süsteemita ostma, aga sinna pole kulutada vaja. Kui piirist sada eurot üle minna ei kannata, siis osta kasutatud. Küll aga mingit äriklassi pole vaja vaadata, see on enamasti sisuliselt sõnakõlks, et kliendilt coolima korpuse eest paarsada eurot rohkem küsida.

Ei tea. Õiged äriklassi arvutid ja nende komponendid on palju kallimad ja enamiku tootjate puhul pärit tehastest, kus tõesti parem kvaliteedikontroll jms - sealt tuleb palju kõrgem hind. Need odavad, mida äriklassina veidi kallimalt müüakse - a'la Dell Vostro - küll äriklassid pole. Delli äriklassi seeriad on Latitude ja XPS.
Vasta

Mine “Vabast ajast”