Läätsete kandmine

Tere
Palun pisut lisa informatsiooni :)
Eelnevates teemades on räägitud läätsetest väga palju igasugust juttu. Jutt käib värviliste kohta. Loetlen ette kõik, mida ma tean:

1) Läätsed kuivatavad silmi ja tuleb kasutada silmatilkasid
2) Läätsed on väga kallid (100-200€)
3) Läätsete kandmine on kahjulik
4) Läätsi ei tasu osta suvalisest poest, vaid prillipoest eraldi tellida

Nüüd kaks küsimust:

1) Kas läätsi saab kanda, kui sul on miinus prillide vajadus ja sa ka neid kannad?
2) Kas läätsed võetakse ööseks ära? Need, mis on pikaajalised. Pannakse hommikul tagasi siis?
3) Kas Pupilo on sobiv koht kust osta? Ise räägivad et on optikapood ja puha.

Palun vastake neile küsimustele ja rääkige eespool olevate väidete tõesusest!
Aitähh!

Re: Läätsete kandmine

Esiteks pupilo on hea ja odav optika pood kust osta läätsi 😉 ise ostan ka sealt (mitte värvilisi). Teiseks kes see ütles et läätsed maksavad 100-200 euri? 😨 värvilised maksavad sama silma omad ehk miinimum 20euri? Tava läätsed muidugi odavamad 😊. Kolmandaks miinusega silmadele on ka läätsi 😉 . Muidugi peab läätsi kandes ka silmaarstil käima paar korda? Aastas. Ja mina muideks pole kasutanud kordagi silmatilku ( kui väga kriibib silma lääts siis pigistan veidi pisaraid ja korras 😊). Ma loodan et oli veidi abi 😀

Mina näiteks pole läätsede kandmise algusest peale ( 5 kuud siis juba) silma rilku kordagi kasutanud.
EI maksa läätsed kunagi nii palju nagu 100-200 eurot 1 lääts min 5 eurot ehk.
Tean seda et see kahjustab sarvkesta.
Olen alati pupilost ostnud läätsi 😊.

1) Kas läätsi saab kanda, kui sul on miinus prillide vajadus ja sa ka neid kannad? Läätsi saab kanda kui sul on miinus prillid..
2) Kas läätsed võetakse ööseks ära? Need, mis on pikaajalised. Pannakse hommikul tagasi siis? Kindlasti võetakse kui sa ei ole ostnud 24h läätsi kuigi isegi siis soovitatakse ööseks ära võtta.
3) Kas Pupilo onsobiv koht kust osta? Ise räägivad et on optikapood ja puha. Kiidan seda optika poodi
😊 loodan et said veidi abi 😊

Soovitan läätsede, eriti värviliste puhul, mõelda järele, kas need on ikka väärt silma kahjustamist. Silma kahjustavad need mingil määral igal juhul.

Näiteks kui tahad kunagi silma laseroperatsioonile minna ja sarvkest on läätsede tõttu juba kahjustatud, siis operatsiooni teha ei saa.

Mõned artiklid, kus on läätsedest kirjas just selles valguses, et päris ohutud need pole:
https://tervis.postimees.ee/608458/silm ... ele-ohutud
https://tervis.postimees.ee/3777589/sil ... ole-ohutud.
Vasta

Mine “Vabast ajast”