veganlus - uurimust66

Tere!

K2in 11.klassis ning olen alustamas uurimust66ga. Teemaks v6i 6igemini valdkonnaks olen valinud veganluse. Ise kyll vegan pole, aga kuna see teema mind huvitab, siis arvan, et see on 6ige otsus.
Minu kysimus on aga selles, et kas t66 pealkirjaks lihtsalt "veganlus" panemine oleks okei v6i peaksin oma t66 kuidagi nii 6elda kitsamaks tegema? ala veganlus minu koolis vms... (plaanin l2bi teha ka ise perioodi, kus olen t2isvegan).

2kki on kellelgi ideid pealkirja jaoks v6i yldiselt ettepanekuid, mis teeksid selle t66 huvitavamaks/silmapaistvamaks, kui lihtsalt pikk jutt sellest niigi populaarsest teemast?

Ette t2nades :)

Re: veganlus - uurimust66

Kindlasti vali kitsam teema, sul endal nii palju lihtsam teha. Kui plaanidki teha uuringu oma koolis, siis pane pealkirja see ka sisse (nt "Veganlus *kooli* gümnaasiumiklassides" vms, kindlasti ära pane mingi "minu koolis", sest tervet kooli sa ju ei küsitle: algklassiõpilased paljud isegi ei tea mis see veganlus on ja ega neil pole veel piisavalt silmaringigi, et selle kohta adekvaatset arvamust omada).

Võileib kirjutas:Kindlasti vali kitsam teema, sul endal nii palju lihtsam teha. Kui plaanidki teha uuringu oma koolis, siis pane pealkirja see ka sisse (nt "Veganlus *kooli* gümnaasiumiklassides" vms, kindlasti ära pane mingi "minu koolis", sest tervet kooli sa ju ei küsitle: algklassiõpilased paljud isegi ei tea mis see veganlus on ja ega neil pole veel piisavalt silmaringigi, et selle kohta adekvaatset arvamust omada).

jah, loomulikult, selle "minu koolis" all m6tlesingi ikka kooli nime :D aga suure t6en2osusega sellise teemana siiski ei tee..

Soovitan ka kitsamalt teha. Võid näiteks bioloogiaõpetajaga nõu pidada, kui on lootust, et ta teemat mõistab. Soovitan rõhutada kohe ka seda, eriti kui ise läbi teed, et sind huvitab veganlus just teadliku toitumisena, et keha kõik ained ikka kätte saaks jne. Mõni inimene, st õpetaja, kes veganlusse otseselt süvenenud ei ole, võib hakata muidu muretsema, et teed oma kehale halba.

Edu!

Šokolaadijäätis kirjutas:
Võileib kirjutas:Kindlasti vali kitsam teema, sul endal nii palju lihtsam teha. Kui plaanidki teha uuringu oma koolis, siis pane pealkirja see ka sisse (nt "Veganlus *kooli* gümnaasiumiklassides" vms, kindlasti ära pane mingi "minu koolis", sest tervet kooli sa ju ei küsitle: algklassiõpilased paljud isegi ei tea mis see veganlus on ja ega neil pole veel piisavalt silmaringigi, et selle kohta adekvaatset arvamust omada).

jah, loomulikult, selle "minu koolis" all m6tlesingi ikka kooli nime :D aga suure t6en2osusega sellise teemana siiski ei tee..
Ei ei, ma mõtlesin selle all kindlaid klasse. St. ära pane lihtsalt "Veganlus Tallinna Nõmme Gümnaasiumis" vaid nt "Veganlus Tallinna Nõmme Gümnasiumi 8.-12. klasside õpilaste näitel". Point on selles, et sa ei saa tervet kooli küsitleda, vaid pead mingid kindlad klassid valima ja enamasti pannakse need pealkirja ka.

Ainult enda kohta teha ei soovita, saad rohkem informatsiooni kui uurid teisi ka. Kasvõi nt küsitled koolis ainult teisi veganeid vms. Mul endal oli hästi põhjalik ja hea uurimistöö, aga jäin just uurimuse osas veidi hätta, kuigi mu küsitluses oli küsimusi mingi 30 ja küsitlesin kahte klassi. Seega iga kell soovitan pigem informatsiooni rohkem koguda, kui et vähem.

Võileib kirjutas:
Šokolaadijäätis kirjutas:

Ei ei, ma mõtlesin selle all kindlaid klasse. St. ära pane lihtsalt "Veganlus Tallinna Nõmme Gümnaasiumis" vaid nt "Veganlus Tallinna Nõmme Gümnasiumi 8.-12. klasside õpilaste näitel". Point on selles, et sa ei saa tervet kooli küsitleda, vaid pead mingid kindlad klassid valima ja enamasti pannakse need pealkirja ka.

Ainult enda kohta teha ei soovita, saad rohkem informatsiooni kui uurid teisi ka. Kasvõi nt küsitled koolis ainult teisi veganeid vms. Mul endal oli hästi põhjalik ja hea uurimistöö, aga jäin just uurimuse osas veidi hätta, kuigi mu küsitluses oli küsimusi mingi 30 ja küsitlesin kahte klassi. Seega iga kell soovitan pigem informatsiooni rohkem koguda, kui et vähem.

Selge. aitäh ning jätan meelde :)
Vasta

Mine “Vabast ajast”