Soome keel! PALUN LOE

Tere kuna 2 nädala pärast on mul soome minek 1-heks nädalaks siis ma mõtlesin et oleks äge kui ma natukenegi soome keelt oskaksin.Väiksemana 4-6 a oli mul puhtalt soome keel suus aga nüüd ma ei mäleta midagi soome keelest enam :cry: Soovitage mulle internetis mingeid lehekülgi kus saad sõnavara õppida jne .Inglise keelega noh saaks hakkama küll aga soome keel ei ole ju ka nii keeruline :) Enam vähem saan ma aru mida räägitakse aga no ise olen nagu tumma hammas ja ei oska midagi öelda kuna ei oska.Plz help?

Re: Soome keel! PALUN LOE

Tahaks sügisel soome keele kursusele viljandis minna aga kaS 14 a võetakse?Ise olen vaadanud merle keelte kooli aga viljandi kultuuri akadeemias on ka kursus.Kas sinna oleks ka mul võimalik minna ?Ma tahan lihtsalt soomes ennast mugavamalt tunda kui ma 2he nädala pärast lähen soome siis ei tahaks ka nagu mingi tumma hammas olla .Inglise keelt soomlased eriti ei kõnele.Põhilineo neil soome ja rootsi keel :)

Karu2003 kirjutas:Tahaks sügisel soome keele kursusele viljandis minna aga kaS 14 a võetakse?Ise olen vaadanud merle keelte kooli aga viljandi kultuuri akadeemias on ka kursus.Kas sinna oleks ka mul võimalik minna ?Ma tahan lihtsalt soomes ennast mugavamalt tunda kui ma 2he nädala pärast lähen soome siis ei tahaks ka nagu mingi tumma hammas olla .Inglise keelt soomlased eriti ei kõnele.Põhilineo neil soome ja rootsi keel :)
Haha. Soomlased räägivad rohkem Inglise keelt kui eestlased.
>:)

Ei räägi ikka küll.Mine kesk või põhja soome ja ma tahaks näha kui paljud inglise keelt kõnelevad ise käisin eelmine kuu alguses(iga suvi käin)ja no inglise keel on neil vigane ja eriti midagi sellest puterdusest aru ei saa.Mu isa on rekkajuht kui tal soome sõit on siis tema saabki ainult rootsi keelega seal hakkama.Inglise keel on mu peres kõigil väga hea nii et jah

Ma pole väitnud et nad ei räägi inglise keelt aga eriti levinud see tõe poolest pole.Oleneb paljugi ka sellest kus soome osas sa asud.Võibolla jah helsinkis saad sa inglise keelega hakkama.Isegi wikis on see ilusti kirjas et nad ei kõnele eriti inglise keelt.Aga mis siis sellest soovitage mulle siis neid lehti soome omi kust õppida saaksin.Värvid,toidu ained olen selgeks õppinud :)

[quote="Karu2003"]Ei räägi ikka küll.Mine kesk või põhja soome ja ma tahaks näha kui paljud inglise keelt kõnelevad ise käisin eelmine kuu alguses(iga suvi käin)ja no inglise keel on neil vigane ja eriti midagi sellest puterdusest aru ei saa.Mu isa on rekkajuht kui tal soome sõit on siis tema saabki ainult rootsi keelega seal hakkama.Inglise keel on mu peres kõigil väga hea nii et jah[/quote]

No lol. Pole 3 aasya jooksul siin ühtegi soomlasest tuttavat, kellel ei oleks inglise keel suus. Eestlasi aga tean väga palju. Aga eks ole erinevaid kogemusi.
>:)

Mina olen jällegi muud kuulnud ja minu kogemus räägib ka seda, et pigem oskavad eestlastest paremini. Noored nagunii hästi, kes keskenduvadki mu arust kohe inglise keelele, aga meil siin Eestis ju ka vene keelel koolis üsna suur rõhk. Aga just ka veidi vanemate inimestega on minul head kogemused, et oskavad hästi. Põhiliselt olen siis olnud Kesk-Soomes, vähem Helsingis.
Vasta

Mine “Vabast ajast”