Re: palgad noortele

#4
Kmm. Kassasse sind ei võeta- pead olema 18 siis. Seega kuskile saalipeale saad v letti. Saalis palk väiksem, katseajal miinimumpalk ja isegi võib kõrgem palk olla v igas kohas ses suhtes erinev palk algul, nt uhes linnas suurem mõnikummend senti, teises vãiksem. Samas, maximas on kassas nt tulemustasu iga kuu. Saalis ei oska ytelda, aga preemiaid ikka vahepeal saab. Mis veel... a et kui katseaeg läbi v pool aastat ja tubli oled, ei nurise, siis küsi vaikselt palka ka juurde. Vahepeal ei pea isegi küsima. :) jõudu!

Re: palgad noortele

#10
Oleneb, mis Su muud kulutused on.
Aga on võimalik elada küll miinimumpalgaga ning annab ka väga toredat elu elada.
Elades vähese rahaga, peab muidugist veidi teadma neid nö nippe-trikke, kuidas selle rahaga ära elada.

Olen palju-palju väga põnevaid seiklusi teinud ühe sõbraga miinimumkulutustega. Tihti need just ka huvitaivamad. Kuna vaja loovalt läheneda :)

Kas otsid tööd muidu kuskil väiksemas kohas või mõnes suuremas linnas, kus võimalusi rohkem?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: palgad noortele

#11
Aa jah, tahaks mainida, et tegelt on min palgaga väga raske ära elada, kui pead muid kulutusi peale söögi jne ka maksma. Nt meil on elukaaslasega kõik maksud (üür jne) Tallinna kesklinnas kokku ca 350-400€, seega miinimumiga väga hakkama ei saaks. Aga lihtsalt lõburahaks/söögirahaks on see miinimum täiesti piisav.

Re: palgad noortele

#12
Kasutajanimi? kirjutas:Eeldusel, et elad üksi, tarbid nagu üks mees tarbima peaks, jättes välja snäkid, karastusjoogid jne, väljas kordagi söömas/joomas ei käi, tuleb ikka toidukorvi ja palga suhe nutune. Muidugi saab nii ka ellu jääda, aga mis elu see on? :D
Ma eeldasin tema tekstist, et ta elas vanematega Maximas töötades. Üksi elades oleks elu muidugi ainult mingi maapiirkonna ühetoalises võimalik või äärmisel juhul kusagil Lasnamäel, kui õnnestub remontimata uberik leida.

Re: palgad noortele

#13
Tõsi see, et eks vahe tulebki suurelt sisse ka sellest et kas peab maksma üüri ja kommunaale või ainult kommunaale.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: palgad noortele

#14
Kasutajanimi? kirjutas:Käid maximas tööl ja raha jääb üle? Mida sa sööd seal, betooni w?

Enam ei käi. Elasin üksi väga korralikus kahetoalises korteris, maksin üüri ja kommusid, mitte midagi polnud häda. Vahepeal elatasin ka sõpru. Poodi läksin, mõtlesin enne toiduasjad läbi, mida osta, mida süüa. Loomulikult ostsin ka snäkke ja karastusjooke. Ja pluss veel suitsetasin- ikka sain hakkama. Jutu järgi tundub, et sa oled enda arvates rikas või mõtled, et oled või lausa oledki, aga ... mida suurem palk, seda rohkem kulutad? Ja kui oledki rikas, siis selle palgaga sina ju elada ei oska, aga tea, et sinust nutikamaid inimesi on olemas. Isegi vaene inimene võib olla rikas, ja vastupidi. Rikkus ega vaesus ei sõltu rahast.

Re: palgad noortele

#15
500 euri eest on võimalik ära elada. Põhiliseks osutub peale kommude ja üüri veel toidukulu ja kulu hobidele. Üks suurimaid toidukulu vähendajaid on sügavkülmiku olemasolu, kuna peaaegu kõiki toiduaineid annab säilitada sügavkülmas pikema perioodi jooksul. Teine oluline asi on kuivained ja kuivatatud toiduained.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Re: palgad noortele

#18
Apocrypha kirjutas:500 euri eest on võimalik ära elada. Põhiliseks osutub peale kommude ja üüri veel toidukulu ja kulu hobidele. Üks suurimaid toidukulu vähendajaid on sügavkülmiku olemasolu, kuna peaaegu kõiki toiduaineid annab säilitada sügavkülmas pikema perioodi jooksul. Teine oluline asi on kuivained ja kuivatatud toiduained.
Miinimumpalk netos jääb nõks alla 400€, mitte 500€. Lihtsalt teadmiseks, sest ma ei näinud siin, et keegi oleks kirjutanud midagi 500€ kohta.
Vasta

Mine “Vabast ajast”