Pidu

Järgmine reede tuleb ûks pidu, kuhu ma olen ka kutsutud. Olen 15 ja käin 9.klassis, pole kunagi alkoholi tarbinud ja vanematega head suhted, olen korralik ja nad ei arvaks kunagi et joon. See pidu toimub korteris ja 20 inimest tuleb. Ma ei kavatse end purupurju juua, aga natuke ikka siidrit janii et lõbusam oleks. Aga ma nii kardan, et politsei tuleb ja siis vanemad saavad teada. Mida politsei üldse teeb siis? Kas suulist hoiatust ei tehta kui mul pole ühtegi varasemat rikkumist?

Re: Pidu

Kui selleks, et lõbus oleks, jooma peab, siis ei tasu sellisele peole minnagi. Ei soovita juua ega ammugi mingile 20 inimesega korteripeole minna, kus tõesti naabrid vabalt lärmi peale politsei kutsuda võivad. Nii võid lisaks karistusele ka vanemate usalduse täielikult ja väga pikaks ajaks kaotada.

termomeeter kirjutas:Kui selleks, et lõbus oleks, jooma peab, siis ei tasu sellisele peole minnagi. Ei soovita juua ega ammugi mingile 20 inimesega korteripeole minna, kus tõesti naabrid vabalt lärmi peale politsei kutsuda võivad. Nii võid lisaks karistusele ka vanemate usalduse täielikult ja väga pikaks ajaks kaotada.
Loogiline, et peol kus kedagi ei tunne eriti ja olen veel lisaks arg ka, tahaks vabamalt suhelda ja siidri vms juua

Minu arvates näiteks ei ole loogiline. Ei ole sa mingi arg ja samad suhtlusoskused on sul nii kainelt kui ka purjus peaga. Alkohol toimib suures osas usu toel - sellel on kuvand, et aitab olla julgem, nii et kui ise usud, siis käitudki nii. Tegelikult saad ka ilma lõbus ja nn julge olemisega hakkama, kui endasse usud.

Mõtled küll, et jood pisut, kuid kuna ütlesid, et pole varem joonud, siis sul pole ju oma taluvusest ega piiridest ilmselt aimu ka. Jood, jood, aga midagi ei juhtu.. arvad, et ei hakkagi pähe, kuni.. on vaid üksikud selged hetked. Ka siider võib väga purju teha. Ja kuna sa sealt kedagi eriti ei tunne, siis keda sa võid usaldada, kui asi käest ära lähebki?

Ma ei tea küll kas sul on plaanis valetada või mitte, aga ütle oma vanematele kindlasti ausalt kuhu sa lähed, mitte ära hakka valetama et lähed kuskile sõbranna juurde ööseks vms. Kui kardad et nad ei luba, siis ju peabki minemata jätma(sa oled päris noor veel, sul neid pidusid ees küll). Veits riskantne ka nagunii, kui 20 inimest ja korteripidu, isegi kui muusika pole vali siis suure tõenäosusega tekitate palju müra anyways. Politsei muidu suulist hoiatust ei tee jah, vaid kutsutakse vanemad järgi või viiakse jaoskonda. Ära üle paari siidri kindlasti joo, kui just mällarisse ei taha juua end, sest kui esimene kord siis hakkab ilmselt kiiresti pähe. Võid ju ka sellise variandi teha, et lähed peole kohale ikka aga kutsud vanemad öösel järgi(mingi kella kahe paiku näiteks).

Kindlasti jää endale kindlaks. Miskipärast arvatakse, et peab jooma. Ei pea. Suhelda ja seltskondlik saad ka niisama olla.
Kui veel ausalt ei julge välja näidata oma tegelikke soove, võid veidi kavaldada. Sellistel pidudel tavaliselt väga teistele ei pöörata tähelepanu. Seega mine ja vala endale ise jook. Jäta mulje, nagu teeksid kokteili, tegelikult vala ainult mittealkohoolset osa kokteilist endale. Joo hästi aeglaselt ja kanna topsi endaga kaasas. Vahepeal, kui keegi pakub, võid nii muuseas öelda, et ei aitäh, praegu ei taha.
Kui satubki mingi alkoholitops pihku, siis kanna seda veidi endaga kaasas, siis korra toeta seda kuskile ning siis "unusta" sinna.

Kui nii suur huvi, siis just hea korra kainelt vaadata asja - kas tegelikult tahad olla sellises seltskonnas, selliste tegevustega.

Üleüldiselt tõesti, võid rahulikult öelda ka ei. Kuna tõesti massiga korteripidu võib pahasti lõppeda. Kui jääd endale kindlaks, jõuavad varem või hiljem sinuni need inimesed ja need peod, kus end tõesti hästi tunned.

Lisaks väikesest huumoriprismast selle "miks sa ei joo" repliigile vastus: https://m.youtube.com/watch?v=QLZS8F3hHBQ
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Aitäh teile, otsustasin peole siiski minna, aga ei joo, rääkisin sõbrannaga ja ta ütles et see jumala okei ja et võtaksin mahla vms kaasa ise :) ja et ongi parem, kui üks kaine inimene ka on peol ju.
Aga kui politsei tuleb, ja mina kaine olen, siis ei juhtu minul ju midagi sellest et lihtsalt seal peol viibisin? :)

Jah, täpselt nii on - sinuga ei juhtu midagi. Peaasi, et endale kindlaks jääd, et kui ütled, et otsustasid täna mitte juua, siis ära lase end kuidagi ära keelitada, et no kuidas siis nii. Üldiselt muidugi on nii, et ega see teistele nii suur südameasi ka pole, et kõik jooks, igaüks hoolitseb ikka eelkõige enda eest. Hea, et mõistliku otsuse vastu võtsid. Edu!

Just, igati mõistlik! Ning ilmselgelt ka tore sõber kui aktsepteerib seda, et sa ei joo!

Lihtsalt ära ka mingite lollustega kaasa mine, kui seal peaks idee tekkima kellegi.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Vabast ajast”