Muuseumid jms Tallinnas

#1
Tere!

Kas oskab keegi soovitada Tallinnas mingeid huvitavaid muuseume, kuhu minna koos sõbrannadega? Kooli jaoks on kohustuslikus korras vaja käia ja mõtlesime, et võiks teha sellest ühe toreda päeva. Seni oleme mõelnud KUMU. Või oleks veel midagi põnevat?

Soovitada võib ka muid toredaid kohti (ka söögikohti) seal ümbruses, kuhu pärast minna :)

Aitähh!

Re: Muuseumid jms Tallinnas

#3
Oo, lõpuks keegi, kes arvab, et muuseumides võib ka tore olla :)

Tervishoiumuuseum - seal saab hästi palju ise katsuda, näppida, proovida. Pmst inimese toimimisega seotud teemad seal.
http://www.tervishoiumuuseum.ee

Loodusmuuseum - ta on tervishoiumuuseumile hästi lähedal. Seal on loomade topiseid ja erinevat infot nende kohta. Nad on viimasel ajal ka järjest enam sisse toonud interaktiivseid võimalusi. Kui loodus huvitab, tasub läbi käia.
http://www.loodusmuuseum.ee/en

Linnamuuseum - asukohalt samuti vanalinnas. Ta on ka päris vahva muuseum. Peamisena näitab elu Tallinnas keskajal. See oli ka päris huvitav muuseum, ta oli ka üles ehitatud üpriski kaasahaaravalt.
http://www.linnamuuseum.ee

Kirk in die Kök Bastionikäigud - ta on hästi nö teistmoodi muuseum. Seal näeb elust sõdade ajal. Kõnnitegi maaalustes bastionikäikudes, kus siis erinevad osad on taastatud erineva kasutuse jaoks. No nt näed, kuidas ta pommivarjendina toimis jne.
Sinna saab minna ainult giidiga. Aga grupp ei pea endal olema. Nad moodustavad nö suvalistest tulla soovijatest grupi. Peab vist vaid ette helistama ja küsima, et mis aegadel enda soovitud päeval võimalik tulla on.
http://linnamuuseum.ee/kok/muuseumist/b ... de-kaigud/

Siis on veel ka lennusadam. Ma ise pole seal põhiosas käinud. Mõned on ka seda kiitnud.
http://meremuuseum.ee/lennusadam/

Vanalinnas on nt veel Paksu Margareta tornis muuseum - see peaks olema meremuuseum.
http://meremuuseum.ee/paks-margareeta/
Siis kiek in die kök on ka ise seest muuseum. Ta oli vist ka linna ajalooga seonduvatel teemadel. Minu mäletamistmõöda sai bastionkäikude piletiga niisama ka sinna. Võid igaks juhuks üle küsida kuskilt.
http://linnamuuseum.ee/kok/
Ning kodulinna maja juurest ja ka müürivahe tänavalt on võimalik linnamüüridele kõndima minna.

Ma usun, teil tuleb vahva päev!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Vabast ajast”