Suguvõsa

Hei, olen 15.
Ma tean üsna palju oma ema poolsest suguvõsast,küll aga isapoolsest ei tea peaaegu midagi (ühest osast) nimelt ma ei tea oma vanaisat, isegi mu isa ei tea või siis ei taha rääkida sellest, ei teagi mis põhjustel. Vanaema pole mitte kunagi sellest rääkinud ja küsides vastab alati, et oli abielus ühe teise mehega ja läks suht kohe lahku. Aga ma tean, et nad tutvusid alles siis, kui mu isa oli neljane,niiet ta pole mu vanaisa ju. Nagu kas siis on mingi hull põhjus miks sellest ei räägita..? Kas mul polegi võimalik teada saada kes mu vanaisa on/oli? Äkki ta elus ja tahaks oma lapselast näha v äkki ta ei teagi et tal laps ja lapselaps on.. äkki ta pole üldse eestlane. Osa minust ju nagu puudu ja avastamata. Kas kuidagi suguvõsa uurida ei saa? Kui vanaema ka ei räägi,siis vist võimalusi pole? :(

Ette tanades

Re: Suguvõsa

Tere.

Arvan, et kui vanaema ei räägi, on sellel ikka tõsine põhjus. Igasuguseid asju võib ju olla, nt isa ei tahtnud lapsest midagi teada, oli ärakasutamine vm. Usalda oma vanaema - kui ta arvab, et ei ole vaja rääkida, siis ei ole. Eks võid ju delikaatselt midagi uurida, aga kui näed, et ta tõesti ei taha rääkida, ära peale käi.
Vasta

Mine “Vabast ajast”