Reis

Lugu selline, et mu vanem õde käis koos emaga reisil, algselt oli ka mulle seda pakutud. Kuna enne seda langesin õega vaidlusesse otsustasin reisile minemata jätta. Nüüd pakkus ema välja et me võiksime kahekesi minna Milanosse. Vanem õde sai ka teada ja tahtis kaasa tulla. olin nõus ka tema võtma. See järel tuli väike õde ja hakkas igasuguseid küsimusi esitama kuni ka tema sai teada et on ees ootamas reis ja ema küsis talt kas ka tema tahab kaasa tulla. Loomulikult tahtis ka väike õde kaasa tulla.
Kuid nii nõmedalt kui see ka ei kõla siis mina ei taha et ta kaasa tuleb. Ma ei tahtnud et sellest tuleks mingi suur perereis, sest algselt pidin emaga kahekesi minema. Mul poleks ka midagi selle vastu kui ema mu õdedega ise läheks ja mina jälle reisist ära ütleksin, kuid seda on emale nii raske öelda. Pigem selline variant kui ütlen et ei taha oma väikest õde reisile kaasa. Kuid mul on üldse nii raske midagigi emale selle reisi kohta öelda, sest ta ju tahab seda mis on parim meile kõigile ja ma ei taha, et solvuks või oleks kurb et jälle (vahet pole et see mu enda vaba tahe oleks) ei tule lähe mina reisile. Seega olen täiesti nõutu, mida või kas öelda. Äkki oskab keegi nõu anda, kuidas emaga sel teemal rääkida või mida teha/öelda?

Tervitades
Pane ennast põlema, saad kordki elus särada! Üle kivide ja kändude stabiilne allakäik

Re: Reis

Arvan, et selle reisi puhul pole enam hea pingeid tekitama hakata nende ultimaatumitega, et kui õde ei tule, siis sina ka ei lähe, pealegi on õele juba lubatud ja ta kindlasti ootab seda reisi. Mulle tundub, et kõige parem oleks emaga rahulikult rääkida sellest, et tahaksid ka ainult temaga kahekesi aega veeta, näiteks ootasid seda reisi väga, kui ta pakkus välja kahekesi reisi. Kuna seekord nii ei läinud, ja vaevalt sul oma õdede vastu niii väga midagi on, st kindlasti on kõik koos reisimises palju toredat ka, siis ehk saate emaga kokku leppida, et näiteks kas siis järgmise reisi või mingi Eesti-sisese väiksema reisi või toreda päeva kuskil mujal saate ainult kahekesi koos veeta. Seda tuleks lihtsalt varem selgitada ja öelda, kuidas end tunned. Hetkel ju ema ei teadnud, et sa nii väga ainult koos temaga tahtsid minna, mistõttu ta ei saanudki ju ka sellega arvestada. Selgita kõike seda rahulikult ja varem.

See on hea, et mõtled sellele, et ema mitte asjatult kurvastada. Kindlasti suudad end nii väljendada ja nii oma tegutsemist ja otsuseid kujundada, et seda üleliia ei tee. Edu!

Mu ema tahtiski ainult minuga algul minna, millega olin mina nõus et me saamegi kahekesi minna. Siis olin ise nõus et ka vanem õde kaasa võtta. Nüüd kahetsen sedagi otsust, sest väike õde tahab ka kaasa tulla. Mul pole mu õdede vastu mitte midagi ja ei oska endalegi selgeks teha miks ma ei taha väikest õde kaasa. Reis pole ära ostetud ega midagi.

Termomeeter sa said vist millestki valesti aru. Asi pole selle et kui õde ei tule siis mina ka ei lähe. Reis ei ole mu õele lubatud vaid oli mulle algul suunatud. Nüüd tahavad kõik minna ja mina enam mitte nii väga.
Pane ennast põlema, saad kordki elus särada! Üle kivide ja kändude stabiilne allakäik

Ei saanud valesti aru, aga ehk väljendasin end kehvalt. Mõtlesingi seda, et kui õde tuleb, siis sina enam nii väga minna ei taha. Seda sa ütlesid, et ema küsis ka väiksemalt õelt, et kas temagi tahab kaasa tulla - see võrdubki minu jaoks justkui lubamisega, et on see võimalus, et ta kaasa tulla saab. Päris niisama ju ei küsita.

Räägi emaga uuesti. Soovitan sama, mis enne - las see reis jääda siis perereisiks, kui kõik seda juba ootavad. Järgmise teete kahekesi koos, lihtsalt väljenda seda soovi selgemalt.
Vasta

Mine “Vabast ajast”