Miks vanemad nii teevad?

Tere! Küsimus siis selline, et miks mu ema rahaga nii kitsi on, kuid endale ostab, mida tahab? Rasked ajad, eks. Tema ostab endale (järelmaksuga küll) aga umbes 200€ prillid. Mina siis läksin täna rääkima, et kuule vaata neid prille (klaasidega olid 129€ vist) et kas sul oleks need võimalus osta? Ütles, et ei, mul pole seda raha kuskilt võtta. Ütlesin talle, et okei, annan pool malevas teenitud rahast (mis on 30€) ja siis ta ütles, et ega mul pole seda 100€ ka kuskilt võtta. Samuti ostab ta endale pidevalt uusi kingi (ca 50€), uusi käekotte (samuti ca 30-50€) ja riideid. See on minu arust küll ebaõiglane arvestades seda, et mul prille pole, aga on vaja.

Re: Miks vanemad nii teevad?

Mul sama pm sama asi. Kui mul on midagi vaja ss emal on alati, et mul ei ole selleks raha jne ja ss kui endal on midagi vaja ss selleks on küll raha. See on suht raske, sest mulle jääb mulje, et minu peale on tal kahju kulutada ja enda, kasuisa ja mu venna peale raha kulutada on normaalne. Ma ausalt ka ei tea mida nagu ette võtta, sest ma ei julge öelda ka ju ss ta hakkab rääkima, et see ple ju nii.

Re: Miks vanemad nii teevad?

See võib päris lihtsalt nii ka tunduda. Vaevalt, et ema endalegi kohe kõike mõtlematult ostab. Ilmselt mõtleb samamoodi järele, lihtsalt kogu seda arutelu sulle edasi ei jutusta. Ma ei tahaks ka uskuda, et vennale päris kõike ostetakse, mida tahab või vajab. Eks mõned asjad ongi sellised, et vastavalt vanusele, hobidele vm kulub neid rohkem ja ost on vältimatu. Kui aga täpselt samu asju pidevalt ühele lubataks ja teisele üldse mitte, siis võiks ebaõigluse küsimuse tõstatada. Mõtle kõigepealt ise järele, kas need asjad, mida oled soovinud, on tõesti alati vajalikud olnud. Ja ka sellele, et kas oled seda vajalikkust emale rahulikult ja põhjalikult selgitanud. Kui on vajalikud, siis soovitan ikkagi emaga rääkida. Ei pea etteheiteid tegema, kritiseerima, vaid räägi lihtsalt, kuidas end tunned. Ema saab siis ka selgitada, et mille põhjal neid valikuid teeb. See aitab ka sul paremini mõista. Edu!
Vasta

Mine “Vabast ajast”