Re: Jogurt

Ei meeldi ja olen õppinud oma keha juures tunnetama, kuidas see mulle mõjub. Maitselt tundus jah hea, kui harjumus sees oli, nüüd ei taha enam üldse. Kusjuures kui mingit piimatoodet rohkem kui mõni gramm tarbin, annab see kohe öösel või hommikul väikse nohuna tunda. Muidu pole enam mingit nohu.

Mina suhtun seetõttu, et mingi osa (kahjuks vist see kõige aktiivsem) arvavad, et taimetoitlus on A ja O, ainuõige elamisviis ja kõik teised on ilged idioodid jne. Ka sinu enda sõnavõttu võiks siin tunda ründavana.

Jumala eest, kui inimene leiab, et talle sobib taimetoitlus (eetilistel, tervislikel, vms põhjustel) siis andku minna, olgu õnnelik. Aga see ei tähenda seda, et terve ülejäänud maailm peaks sama otsustama. Ehk siis ela ise ja lasta ka teistel elada.

Mina võin suviti pikemat aega olla selliselt, et ei tarbi liha vms, vaid värsket kraami. Aga kui ilm läheb külmaks, vajab minu keha ka loomset toitu. Lisaks eelistan ma tarbida kodumaiseid tooteid (või neid, mis tulevad võimalikult lähedalt). Taimetoitlasena oleks see (minu jaoks) keeruline. Ja noh, mulle maitsevad loomsed tooted, mis teha.

Ise pole oma sõpradele absoluutselt taimetoitlust peale surunud, kui keegi teada saab siis hakatakse mõnitama, ise sellest juttu esimesena ei tee. Just lihasööjatele jääb millegi pärast ette, et mina liha ei söö. Ise olen juba ammu leppinud, et ei saa kellegi arvamust muuta, seega ei halvusta ega tee teiste toitmist maha, kuna seda aastasadu juurutatud ja muuta peaaegu et võimatu.

Viimane külaline. Kas ma saan õigesti aru, et sinu meelest ei tohiks siis loomi kuidagi kasutada inimeste hüvanguks. Kui jah, siis ma eeldan, et:
- sinu riidekapis ei ole ühtegi nahast vööd, jakki, mantlit
- sinu jalanõuderiiulis pole ühtegi nahast saapapaari ega kinga
- sa ei oma ühtegi nahast kotti
- sa ei kasuta mitte ühtegi toodet (sh meigitooted), mida on katsetatud loomade peal
- sa ei kasuta tegelikult ühtegi toodet, mida on katsetatud loomade peal (sh siis ka suurem osa ravimitest)
- sa ei tarbi ühtegi toodet, mille tootjafirma kahjustab loodust (hävitades näiteks loomade elukeskkonda)
- sa ei tarbi ka ühtegi toodet, millel on nn loomset produkti sees (sh vahukommid, kiirnuudlid, teatud kartulikrõpsud)
- sa ei lenda lennukiga (saastab Maad, seeläbi mõjub halvasti ka loomadele)
- sa tarbid üksnes asukohariigis või sellele lähedal toodetud tooteid (jällegi: liigne transport - reostus - loomade elukeskkonna hävitamine. Unusta seega ära lõviosa puuviljadest)
- sa oled vabatahtlik loomade varjupaigas
- sa teed püsiannetusi erinevatele loomade õiguste eest võitlevatele organisatsioonidele

Ei tee kõike ülalolevat? No tuleb välja, et sa ei hooli loomadest ja inimese vajadused on palju tähtsamad, kui loomad.

Ahh, termokas, jõudsid vahele :D Noh, ma usun endiselt, et see on sõltuvuses asukohast ja ka indiviidist. Kuuma päikese all on värske kraam oi kui hea. -20 kraadise külma käest ja lumehangedes sumpamisest väsinuna koju jõudes pole miskit paremat kui põdralihasupp :D
Vasta

Mine “Vabast ajast”