Re:

Chess kirjutas:Tõelisi sõpru on väga vähe, ei teagi kas sõpruse hindamiseks saaaks olla kindlaid kriteeriume. Öeldakse, et tõeline sõber on see, kellele saab helistada kell 4 hommikul :)
Sõber on see, kes toetab, kui Sul on raske ja tõepoolest mõistab:)
Minu elus on vaid ehk 4 sõpra, aga nende üle olen ka väga uhke!

Tuttavaid aga on väga väga palju! Selliseid kellega lihtsalt koos väljas käia ja jutustada, aga mitte sellisel tasandil nagu sõpradega.
just, nõustun. minul on kolm tõelist sõpra. siis tulevad lihtsalt head sõbrad, aga mitte TÕELISED sõbrad ja alles siis tuttavad.
Naerata!

Re: Keda nimetada sõbraks?

ka mul tekkis üks päev sarnane küsimus . see tekkis sellest et, minu klassiõed võtavad sõpru kui neid, kellega saavad korraga linnapeal kokku, kallistavad ja lähevad oma teed edasi . mina nimetan sõbraks seda kes kuulab ja keda saab usaldada . kes ei hakka sõimle ja staffi , kes ei hakka lampi ignoma (;

murel kirjutas:Mis teie arvate, kes on sõber?Või keda saab nimetada sõbraks, keda tuttavaks?
Mõned räägivad, et neil on palju sõpru. Kui hakkad lähemalt uurima on need sõbrad ainult sellised tuttavad kelle panevad rate või orkuti vms. listi ja peaaegu ei suhtlegi nendega.
Kuidas teil on? Kas teil on tõeliseid sõpru ja kuidas te nendega kohtunud olete? Kas on ka selliseid inimesi kellel on mingid sõbrad, aga siis satud uude keskkonda ja tulevad uued sõbrad? Tahaks väga teada! Aitäh.
Sõber on inimene, keda sa saad usaldada ja kellele loota. Tuttav on inimene, keda sa kusagilt tead ja kellega aeg-ajalt midagi ühiselt ettevõtad. Endal on kolm sellist tõelist sõpra. Kohtumisega erilisi viperusi pole. No ma arvan, et keskkonna vahetudes tekivad kindlasti uued sõbrad ka, aga lojaalne inimene peab sidet ka "vanade" sõpradega. Näiteks vahetasin kooli, klassis olid põhimõtteliselt 75% võhivõõrad inimesed. Väga paljudega nendest olen heaks sõbraks saanud, käime väljas, tähistame veerandilõppe ja meil on palju ühist. Aga samas hoian sidet ka mõnede endiste klassikaaslastega, kellega paremini läbi sain.

lepaste kirjutas:
punx kirjutas:no netisõber, whatevs

aga mu 'vend' ütles täna hästi.. et sõber on inimene keda saab tõsiselt usaldada ja kelle nimel oled valmis öösel laipa matma ja tema vastab samaga

hah, ur sick :D

no aga see on ju tõsi ! :D see on ju tõeöine sõprus! :D
Nõus selle väitega : D Ma arvan, et mul on 3 inimest, kellel ma laipa peita aitaks ja kes samaga vastaks : D

ma sattusin paar päeva tagasi ühe sellise asja otsa:

FRIENDS: Will ask you if you’re okay when you’re crying.
BEST FRIENDS: Will laugh at you and say, “Ha Ha, Loser!”
FRIENDS: Will offer you a soda.
BEST FRIENDS: Will dump theirs on you.
FRIENDS: Gives you their umbrella in the rain.
BEST FRIENDS: Takes yours and says, “Run, fucker, run!”
FRIENDS: Will help you move.
BEST FRIENDS: Will help you move the bodies.
FRIENDS: Never ask for anything to eat or drink.
BEST FRIENDS: Help themselves and are the reason why you have no food.
FRIENDS: Only know a few things about you.
BEST FRIENDS: Could write a very embarrassing biography on your life story…
FRIENDS: Would knock on your front door.
BEST FRIENDS: Walk right in and say “I’M HOME.”

tegelt väga õige mu arust.
i have no family
i ate them

Ka minu parim sõber on meessoost, temaga on kuidagi palju kergem rääkida. On veel paar head sõpra ja mõned inimesed, kellega on lihtsalt niisama hea-lahe suhelda ja mõnikord väljas käia. Minu jaoks piisab.

Aga no tõesti. Sõber on minu jaoks inimene, kellega koos olles tunnen end turvaliselt ja kellele võin rääkida midagi niiviisi, et ei pea juurde lisama ''aga ära siis kellelegi räägi, eksole..'' Ja tõesti, olen oma kõige lähedasema sõbraga igasuguseid olukordi läbi elanud ja alati oleme üksteise kõrval olnud. Samuti on ta ainus inimene, kellega olen nõus absoluutselt igal ajal kokku saama või rääkima.
nobody raise your voices, just another night in nantes

Kunagi keegi tuttav käis välja tõelise parima sõbra termini:
Kui helistad talle õhtul, et sul on vaja segasteks väljaminekuteks 2000€, siis hommikuks on tema ATV müüdud ja sinu kontol on igaks juhuks 5000€. Ja ta ei ei esita küsimusi, milleks sul seda raha vaja läks.

Reaalselt selliseid sõpru ei eksisteeri, on vaid väga head tuttavad, tuttavad ja paarkolm sõpra, kellega võib igasugu tsirkust teha ja see ainuke sõber, kellega saad kõigest rääkida.

murel kirjutas:Mis teie arvate, kes on sõber?Või keda saab nimetada sõbraks, keda tuttavaks?
Mõned räägivad, et neil on palju sõpru. Kui hakkad lähemalt uurima on need sõbrad ainult sellised tuttavad kelle panevad rate või orkuti vms. listi ja peaaegu ei suhtlegi nendega.
Kuidas teil on? Kas teil on tõeliseid sõpru ja kuidas te nendega kohtunud olete? Kas on ka selliseid inimesi kellel on mingid sõbrad, aga siis satud uude keskkonda ja tulevad uued sõbrad? Tahaks väga teada! Aitäh.

Minu arvates sõber / sõbranna on see inimene kes on sinuga kohtunud , rääkinud juttu , toetab sind igal ajal kui sul on probleeme , muresid , kui sa ei taha sellest vanematega rääkida .

Mul oli 1 sõber kellel ma oleks võinud aidata laipa matta (100%) ja tema oleks sama teinud.
Kuid jah "sõbrad" tulevad ja lähevad (mitte sellest mõttes et ta oleks läinud minema, vait lahkus meie juurest mõne aasta tagasi)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity" - Albert E
"no ma istun kõik sisse kui põske ei mahu" SOMEONEH 2014

Ka mina olen selle üle viimasel ajal mõelnud ja avastasin, et mul polegi ühtegi sõpra enam. Ühest parimast sõbrast (mõtlen poissi selle all) ma jäin ilma. Ma küll usaldan teda, aga ma ei suuda temaga enam rääkida nii nagu varem ja nüüd üldse me väga ei suhtle... Netisõpru on ka vaid üks, kellega igapäevaselt suhtlen, aga kes elab kaugel-kaugel minust ja näeb harva. Teised on ka netis lihtsalt tuttavad.

Minujaoks on see sõber, kellega ma saan koos väljas käia, kellele ma saan midagi usaldada ja kelle poole ma saan alati pöörduda. Vahepeal mul neid isegi oli, aga siis kolis üks ja teine ja kolmas ära ja suhtlemine katkes ning nüüd on nad minu silmis pigem tuttavad... Tuttavaks pean neid inimesi, keda vahel kuskil harvemini kohtan ja siis midagi räägin...
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

Mul on sõpru kellele saab usaldada kõike 7
Aga tihtipeale on parem omada ka netisõpru sest neile saab kurta muresid ja kuulata muresid.
Aga paljude netisõpradega võiks kohtuda näostnäkku.
Tuttavaid on mul Tallinnas metsikult nagu igas teises suurlinnas.
Olla poisslaps on soo küsimus, olla mees on vanuse küsimus, olla härrasmees on valiku küsimus. Olla kadakas* - pole mingi küsimus!

Sõbraks pean inimest, keda saan täielikult usaldada. Selliseid inimesi on mul kaks, mu poiss ja parim sõbranna. Siis on mul inimesi, keda saan ka usaldada, kuid mingeid väga tõsiseid asju vm siiski väga ei räägi. Ja siis mul on korralik hunnik tuttavaid, kellega võib niisama lobiseda.

Mul on väga palju tuttavaid, selliseid, kellega vahel óhtul väljas joomas ja pidudel käia, kuid samas ka selliseid, kelle eest ma "enda nahka turule viia" ei riskiks. Näiteks kasvói, kui mingi jama on ja ma pean selle ära lahendama. Selliste vanade joomakaaslaste eest ma enda nimega ei vastutaks.
Mul on suhteliselt häid sópru, kellele ma oleksin nóus rääkima oma tavalisemat sorti probleeme ja nendega koos mingi piirini lollusi tegema. Nad on ju sóbrad, noh, ja ei kituks kuskil midagi ära vói ei räägiks midagi lolli edasi.
Ja siis on veel see viimane sort sópru - sellised, kes on väga head. Keda sa pisiasjadega ei tyyta ja kellele väga harva oma isiklikumaid probleeme räägid. Sest nad on su parimad sóbrad ja see pole väärt nende päeva ära rikkumist. Selliseid sópru on mul kindlasti viie ringis vói alla selle.

PS. Ma avastasin just, et mu arvutil on tegelikult eestikeelne klaviatuur ja et näiteks Õ-tähe trykkimiseks pole vaja kasutada kombinatsiooni ´ + O

Minu probleem on selles, et ma ei usalda eriti inimesi. Sellepärast pole mul ka päris neid õigeid sõpru. Paljudele oma tuttavatele ma lihtsalt olen kohustatud ütlema, et ta on hea sõber jne, aga tegelikult pole see nii. Paljud arvavad, et ma olen nende parim sõber, kuid jahh see on ainult nende jaoks nii. Viimasel ajal ma ei suuda isegi oma nö paremate tuttavategagi koos olla, sest mul saab neist väga kiiresti kõrini. Lihtsalt pole inimest hetkel, kes mind täielikult mõistaks ja ma arvan, et sellist inimest pole olemaski. Kuigi tegelikult mulle endale väga meeldiks, kui mul oleks selline sõber, kellega saab kõike koos ette võtta ja keda saab usaldada. Ohh jahh, minu usaldust on raske võita :)

Piparkoogike kirjutas:Minu probleem on selles, et ma ei usalda eriti inimesi. Sellepärast pole mul ka päris neid õigeid sõpru. Paljudele oma tuttavatele ma lihtsalt olen kohustatud ütlema, et ta on hea sõber jne, aga tegelikult pole see nii. Paljud arvavad, et ma olen nende parim sõber, kuid jahh see on ainult nende jaoks nii. Viimasel ajal ma ei suuda isegi oma nö paremate tuttavategagi koos olla, sest mul saab neist väga kiiresti kõrini. Lihtsalt pole inimest hetkel, kes mind täielikult mõistaks ja ma arvan, et sellist inimest pole olemaski. Kuigi tegelikult mulle endale väga meeldiks, kui mul oleks selline sõber, kellega saab kõike koos ette võtta ja keda saab usaldada. Ohh jahh, minu usaldust on raske võita :)
Mul on pm sama lugu. Me oleme ühe ja sama vanad ning ma arvan, et kuna me praegu saame suhteliselt hästi läbi siis võib isegi midagi saada. Nagu ma rääkisin, et kui suveks oleme head sõbrad, siis tuled minu juurde maale, ja ma annan sulle tasuta ratsatrenne. Kas pole tore?? =))
McDreamy

Brituukeenee kirjutas:
Piparkoogike kirjutas:Minu probleem on selles, et ma ei usalda eriti inimesi. Sellepärast pole mul ka päris neid õigeid sõpru. Paljudele oma tuttavatele ma lihtsalt olen kohustatud ütlema, et ta on hea sõber jne, aga tegelikult pole see nii. Paljud arvavad, et ma olen nende parim sõber, kuid jahh see on ainult nende jaoks nii. Viimasel ajal ma ei suuda isegi oma nö paremate tuttavategagi koos olla, sest mul saab neist väga kiiresti kõrini. Lihtsalt pole inimest hetkel, kes mind täielikult mõistaks ja ma arvan, et sellist inimest pole olemaski. Kuigi tegelikult mulle endale väga meeldiks, kui mul oleks selline sõber, kellega saab kõike koos ette võtta ja keda saab usaldada. Ohh jahh, minu usaldust on raske võita :)
Mul on pm sama lugu. Me oleme ühe ja sama vanad ning ma arvan, et kuna me praegu saame suhteliselt hästi läbi siis võib isegi midagi saada. Nagu ma rääkisin, et kui suveks oleme head sõbrad, siis tuled minu juurde maale, ja ma annan sulle tasuta ratsatrenne. Kas pole tore?? =))
On küll tore, väike (ära solvu) optimistikene :)

Piparkoogike kirjutas:
Brituukeenee kirjutas:
On küll tore, väike (ära solvu) optimistikene :)

=( Ma solvusin!! Okei, tegelikult mitte, aga tahtsin öelda: Pigem optimist, kui pessimist!! (sryyyy, loodan et kirjutasin õigesti :S)
McDreamy

Brituukeenee kirjutas:
[/quote]

Mul on TÄPSELT see sama probleem. Me võiks rääkida?

Sõbraks saad nimetada seda, kes Sind aitab siis kui sul hädasti vaja on ning vastupidi. Samuti keda saab usaldada ning kes on igas olukorras sulle toeks ning mõistaks ja nõu annaks.

Sõpra tunned hädas ja ka proovile tuleks panna inimest, enne kui sa teda sõbraks nimetad. Ka tüdruk/poiss peaks olema lisaks kaaslasele ka su väga hea sõber. Endal selliseid sõpru üsna mitu. Kõik olen proovile pannud ja minu eest vajaduse korral läbi tule ja vee käinud. Ise vastan samaga ning annan endast rohkemgi välja ja seetõttu saangi enda lähedastega nii hästi läbi, kuna kõik teavad, et sellist inimest nagu mina on praktiliselt võimatu leida...

Seda saab nimetada sõpruseks. Vähemalt minu arvates... :wink:
Teiselt poolt on nii, et ajas inimesed ja asjaolud muutuvad ning tuleb valmis olla sellega, et kõik ei kesta alati nii nagu hetkel, kuid sellegipoolest tuleb anda endast parim, et hiljem midagi kahetseda poleks.
Tutvused on alati oodatud : )
Sõbralik, abivalmis, ilus ja jutukas :D
-M 22

Tegelikult on nagu väga suur vahe sellel, kes on sõber ja kes on "sõber". Kui teema alguses räägiti, et see on sõber, kes sind tänaval kallistab ja oma teed läheb. Loomulikult on see ka sõber, aga see pole päris sõber. Seda on tegelikult väga raske seletada.
Vahe on ka ju "parima" sõbra ja lihtsalt sõbra vahel. Parim sõber on tõesti see, kes on valmis laipa matma sinu eest ning sina tema eest. Sõber tundub lihtsalt selline, kellega vahest räägid, vahest mitte jne. Milleks muuks sa neid muidu nimetaksid? Lihtsalt inimesteks?

Minul on kaks parimat sõpra. Ühega kohtusin kohvikus kui ema pidi ära käima. Siis lobisesime natuke ja saime üksteiste numbrid :D Teine oli mul juba 7. Klassini tegelikult klassiõde olnud, aga ühel ekskursioonil lihtsalt sõbrunesime ja nüüd oleme ninapidi igal pool koos. Mõistame üksteist, kiusame (naljade pärast), šoppame, räägime poistest ja oleme nagu õed üksteistele :'). Teisega samamoodi. Ainult et see teine kipub oma vanade sõprade juurde tikkuma ja me ei räägi just kõige tihedamini.

Ma arvan et TÕELISEL sõpral ei ole kindlaid tunnuseid. Igal inimesel on oma iseloomujoon mille järgi me neid usaldame ja sõpradeks peame. Siiski parimad sõbrad on minu vaatest inimesed kes ka oma lubadusi oskavad pidada ja sind ei reeda. Muidugi on teise olulisi asju, aga see on kurb kui see isik keda sa oma parimaks sõbraks pidasid reedab sind.
Tahaks ja veel mainida et kindlasti ei ole isik kellega sa oled tuttav võibolla nädal või kaks sinu parim sõber. Tegelikult areneb see asi välja (minu arvates) kauem. Ja need "sõbrad" kes mulle selja pöörasid olin mina tuttav ainult max 2 kuud!
Hoidke siis oma silmakesed lahti ja ärge laske inimestel teile haiget teha! :)

Mina sain teada keda ma võin sõpradeks nimetada alles siis kui ma kolisin teise riiki. Eestis oli mul väga palju sõpru kes ajapikku tuttavateks muutusid ja ainult paar nendest paljudest sõpradest küsivad ikka vahest millal ma eesti jälle tulen. Need on sõbrad kes sind ära ei unusta :) Muidu on mul üks sõbranna kellega ma võin KÕIGEST rääkida.

autoomanikuna võin öelda, et tõeline sõber ka see , kes laenab sulle oma autot või kellele sina julged oma autot laenata ega pabista iga jumala minut mida ta sellega teeb, ma tean paljusid oma sõprusringist kes ei anna mitte mingi hinna eest oma autot laenuks, isegi siis kui see oleks hädaolukord, see aga minuarust näitab tõelist palet sõpruse vahel, kui sulle on mingisugune materiaalne väärtus tähtsam kui su enda hea sõber siis te pole tõeliselt sõbrad...
once a friend, allways a friend.

Neid kes sulle süüa annavad. Kes hoolivad. Keda kotib, kui sa käna käid ja põlved lõhki kukud. Keda võib usaldada. Kes mõistab sind. Ja kui ei mõista, siis aktsepteerib su arvamust. Kes tuleb appi. Kes laenab sulle oma pastakat. Kes lohutab. Aga ei haletse. Kes teab millal vait olla. Kes oskab nalja teha. Kelle ees ei pea häbi tundma. Kellrga koos saab teha ükskõik mida. Kellega on vahva lihtsalt tormata, joosta, karjuda, laulda, lollitada ja palli taga ajada.

R.S. kirjutas:Neid kes sulle süüa annavad. Kes hoolivad. Keda kotib, kui sa käna käid ja põlved lõhki kukud. Keda võib usaldada. Kes mõistab sind. Ja kui ei mõista, siis aktsepteerib su arvamust. Kes tuleb appi. Kes laenab sulle oma pastakat. Kes lohutab. Aga ei haletse. Kes teab millal vait olla. Kes oskab nalja teha. Kelle ees ei pea häbi tundma. Kellrga koos saab teha ükskõik mida. Kellega on vahva lihtsalt tormata, joosta, karjuda, laulda, lollitada ja palli taga ajada.
Hakkame sõpradeks. Ma teen sulle šokolaadikommi.
¯\_(ツ)_/¯
Vasta

Mine “Suhetest üldiselt”