Re: Keda nimetada sõbraks?

Tõeliseid sõpru on mul ainult mõned. Nemad on need inimesed, kes on minu kõrvale jäänud, kui mul on raske olnud ja kes alati mõistavad. Lastest saati oleme koos olnud ja nad teavad mind nii hästi, et saavad ilma et ma midagi ütleks juba aru kui midagi halvasti on. Nemad on need, kes olid minuga, kui kogu mu elu ühe õhtuga pea peale keerati. Ülejäänud on sellised, keda ma päris sõpradeks ei nimetaks, kuid nad on siiski natuke rohkemat kui lihtsalt tuttavad.

See tõeliste sõprade värk ja lahterdamine on iga inimese jaoks erinev. Minule endale näiteks on tõeline ja selline päris sõber see, kellega mul oleks igal kellaajal võimalik kokku saada, kui mul selline mõte peaks tulema. Tõsi, ma küll proovin kokku saamisi ja asju tõesti päevavalges teha, aga see ongi lihtsalt selline näide, et kui ma ei saaks temaga näiteks kell 2 öösel kokku saada, ju siis ei ole tõeline sõber. Aga siin tulevad ka muud asjad mängu, muidugi ma austan seda, kui see sõber magada tahab.
Rääkides üldiselt sõpradest, siis mul eriti vahet pole kas nad on netisõbrad või sellised kellega olen mõned korrad kohtunud. Nii kaua kui inimene minuga suhelda soovib, proovib omalt poolt arendada vestlust ja usaldab mind, on ta mu sõber.

Girl557 kirjutas:Ma ei hakanud teemat tegema, tahtsin küsida et

see oleks normaalne kui õpetajaga bussis rääkida? No me satume hommikul sama bussi peale ja siis vahepeal tekib selline akward moment, kui ma ei julge teregi öelda..:D

Ikka on normaalne. Vahepeal olen ka rääkinud, kui tal just pole selline nägu peas, et ei taha kellegagi rääkida.

Pastel kirjutas:
Girl557 kirjutas:Ma ei hakanud teemat tegema, tahtsin küsida et

see oleks normaalne kui õpetajaga bussis rääkida? No me satume hommikul sama bussi peale ja siis vahepeal tekib selline akward moment, kui ma ei julge teregi öelda..:D

Ikka on normaalne. Vahepeal olen ka rääkinud, kui tal just pole selline nägu peas, et ei taha kellegagi rääkida.

Mida peaks üldse rääkima? Kuidas sa nt alustasid :D

Räägi millestki, mis sind huvitab. Või veel parem - ole teisest inimesest huvitatud ja küsi küsimusi tema elu kohta (mõõdukas koguses muidugi). Kui inimene tunneb, et temast tuntakse huvi ja teda kuulatakse, siis see aitab kõige rohkem sõpru võita.

Soovitatav kirjandus: "Kuidas võita sõpru ja mõjustada inimesi?"

Girl557 kirjutas:
09 Juun 2017, 16:23
Ma ei hakanud teemat tegema, tahtsin küsida et

Tere

Jaaa, tean seda imelikku tunnet.
Mul kooliajal oli nii, et 2 õpetajat, kes andsid nii põhi-kui keskkoolile sõitsid koguaeg sama bussiga ning siis 4-5 õpilast. Need olid need head hetked, kus muidu on bussis hommikune vaikus. Ning siis järsku kui uued inimesed bussist sisse tulevad, hakkab "tere" laine pihta :) Kohe kuulis ära, kes veel samas koolis käivad.
Kuna elasin koolist suht kaugel ning läksin peale esimesest peatusest, siis mul oli vahepeal ka komme strateegiliselt mõni a.la. töövihiku ülesanne bussi jätta. Ükskord siis täitsin süvenenult töövihikut. Saan tehtud, tõstan pead, kooli õppealajuhataja seisab kõrval ja kiidab, et ära tegin :)
Aga üldiselt ma tol ajal ei teinud nendest õpetajatest välja, nad ei teinud minust. Peale tere ütlemise. Nüüd pärast lõpetamist on teine teema. Nüüd kui kohtume mingi õpetajaga kuskil, siis suht pikalt jutustame.

Aga asja juurde minnes eks ta oleneb ka palju sellest, et kui vana ise oled ning kuidas on selle õpetaja suhtumine ning suhtlemine. Kas tema SInuga hakkab suhtlema?
Kui tema ise ei hakka suhtlema, siis ära vast Sa ka alusta. Võibolla tahab ka tema hommikul bussis rahulikult ärgata või omaette olla vms.

Seega mina ütleks viisakalt temaga kohtudes "tere". Korra hetke jälgiks, kas ta alustab suhtlust. Kui ei alusta, siis ole rahulikult edasi nii, nagu muidu bussis oled. Kuula muusikat vms. Võid ka veidi eemale minna. Kui võimalik, siis istuda. Ma tean jah, ta on ebamugav olukord aga mis teha.
Aga Tere ütle kindlasti.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

s0ul kirjutas:
30 Mär 2019, 12:27
Vastuseks tiitelküsimusele.

(Tõelise) sõbra leeri võib arvata sellise inimese, kes ei mõista kohut. Teine võimalus, kui elu läheb raskeks, siis teatud inimesed kaovad ümbert ära. Teiste sõnadega, kui praht on ümbert läinud, siis neid, kes alles jäävad, võib nimetada sõpradeks. On ka olemas tuttavad :)
Mina küll tahan, et sõbrad minu tegevusi analüüsiks ja hindaks, võibolla on tõesti mõni asi, mida saab paremini teha. Mul mitu "sõpra" kellega ma enam ei suhtle, sest täis peaga hakkavad suvalistega tüli norima ja pole mul vaja sellistega suhelda, ainult pahandused. Kuhu sa saad selliseid peole kutsuda, ei saa ju, loomulikult ma ütlesin seda ka neile endile ja vähemalt mõistavad minu pahameelt. NB. Kaine peaga on toredad kutid.
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

See kellega saad olla sina isa ilma, et peaks keegi teine olema. Aeg ja selle aja jooksul veedetud kvaliteet, mälestused, ühine mõistmise keel. Ja see X faktor mis on vaid teil kahel. Ja sõber ütleb sulle ka ausalt jamasid asju, mida teised ei julge ja siis toetab sind sinu jama juures.
Mul on jäänudud vaid sõbrad kellega tutvusin noorena. Rohkem polegi selliseid sõpru vaja. Aga kui Km lahku ajavad siis võiks keegi lähemal ka olla.a
Post Malone - Goodbyes on repeat
Vasta

Mine “Suhetest üldiselt”