Keda nimetada sõbraks?

Mis teie arvate, kes on sõber?Või keda saab nimetada sõbraks, keda tuttavaks?
Mõned räägivad, et neil on palju sõpru. Kui hakkad lähemalt uurima on need sõbrad ainult sellised tuttavad kelle panevad rate või orkuti vms. listi ja peaaegu ei suhtlegi nendega.
Kuidas teil on? Kas teil on tõeliseid sõpru ja kuidas te nendega kohtunud olete? Kas on ka selliseid inimesi kellel on mingid sõbrad, aga siis satud uude keskkonda ja tulevad uued sõbrad? Tahaks väga teada! Aitäh.

Tõelisi sõpru on väga vähe, ei teagi kas sõpruse hindamiseks saaaks olla kindlaid kriteeriume. Öeldakse, et tõeline sõber on see, kellele saab helistada kell 4 hommikul :)
Sõber on see, kes toetab, kui Sul on raske ja tõepoolest mõistab:)
Minu elus on vaid ehk 4 sõpra, aga nende üle olen ka väga uhke!

Tuttavaid aga on väga väga palju! Selliseid kellega lihtsalt koos väljas käia ja jutustada, aga mitte sellisel tasandil nagu sõpradega.
Ükskõik, mis teil ka südamel ei oleks.
Ärge pidage seda liiga tähtsaks.
Vähe on asju, mis kauaks tähtsaks jäävad.
Kõik möödub.
Kõik asendub millegi uuega!

Mina pean oma tõelisteks sõpradeks vaid kahte inimest, kes on tõesti minu jaoks asendamatud. Siis on veel hunnik inimesi, keda ei peaks pealgalt tuttavateks, kes on midagi enamat kui tuttav ja midagi vähemat kui sõber. Tuttavateks pean neid, kellega väga harva kokku puutun või kellega arvuti teel suhtlen.
Kõnnin sihitult mööda eluteed sihtide poole...

Minul ei ole sõpru, mul on tuttavad. Kunagi ammu ma arvasin, et mul on sõbrad, aga aeg on näidanud, et ma ei saa mitte ühtegi neist usaldada - absoluutselt kõik on mind alt vedanud ja minu usaldust reetnud.
Seega ma ei oska ka eriti sõprust defineerida.
Elu on lühike, jagage seda ainult kõige kallimaga!

Mul on 1 sõber.

Sealhulgas veel hunnik klassikaaslaseid, kellest umbes 2 või 3 võin nimetada oma "tuttavateks", kui sedagi :)
15 aastane poiss... NB asukoht on muudetud (püüan säilitada anonüümsust, vabandust).

üks sõber, käputäis natuke lähemaid tuttavaid ja siis palju lihtsalt tuttavaid keda näo ja/või nime järgi tean.

Sõber on minu jaoks see keda mõistab ka sõnateta, kelle peale on raske vihastada ja eks aitas sind siis kui oled hädas ja keda aitan, kui ta on hädas.
kellega koos veedetud aeg pole kunagi raisatud.
Hei, sina seal! Ega sa pole üht kollast eeslit mööda lendamas näinud?
Ah, või nii...
Eks ma lippa edasi.

Teistmoodi tegelikus

2 väga head sõpra, rohkem selliseid, keda võib sõbraks nimetada, aga samas ka mitte. Noh, klassikaaslased jne. Ja siis veel tuttavad, keda tean nägupidi. Aga jah. Oli inimene, keda pidasin parimaks sõbraks. Kellega tegime lolluseid. Selliseid asju, mida kõrvalt võib pidada titekaks, aga meie jaoks oli see superlõbus. Näiteks ehitasime oma "hullumaja":D
Nüüd... Nüüd on kõik muutunud. See sõber ei suhtle enam minuga eriti. Ainult reidis kommenteerib. See on kõik. Ta joob, suitsetab. Ta pole enam see, kes oli. Kuigi öeldakse, et see, kes lakkab olemast sõber, pole seda kunagi olnudki, arvan ma siiski, et ta oli mu sõber. Ta oli mu kõige parem sõber. Nüüd on ainult varemed...
Sõpruses ei tohi olla tüdimust - mida vanem, seda meeldivam peab see olema.

Vanasõna ütleb, et tõelise sõbra tunned ära hädas. Arvan, et see peab täiesti paika. Vaid vähesed jäävad su kõrvale, kui oled sattunud raskustesse, vaid vähestele võid rääkida oma suurimatest/valusamatest probleemidest, vaid vähesed on valmis sind alati ära kuulama ja aitama (isegi kui peaksid helistama kell 3 öösel :lol: ).
Tõelisi sõpru leidub vähe, tavaliselt on neid inimesel elu jooksul vaid paar-kolm. Ülejäänud on kas head tuttavad, kolleegid/klassikaaslased või lihtsalt teretuttavad. Seetõttu tuleb tõelisi sõpru kõrgelt hinnata ja hoida!
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)

Kusjuures minu arust on tobe see, kui kommenteeritakse ntx reidis: "Oii tibuuu, sa oled niii kena ;**
Minu musiii (lllllllll)
Armastan (:
(kkkkklllllllllllll)

Sest tegelikult ei ole see nii ju. Oled seda inimest võib-olla ainult 7-8 korda näinud. Jahh, tobe minu arust:D Tean üht reiditibi, kes kommenteerib kõiki enam-vähem nii.

Re: keda nimetada sõbraks?

murel kirjutas:Mis teie arvate, kes on sõber?Või keda saab nimetada sõbraks, keda tuttavaks?
Mõned räägivad, et neil on palju sõpru. Kui hakkad lähemalt uurima on need sõbrad ainult sellised tuttavad kelle panevad rate või orkuti vms. listi ja peaaegu ei suhtlegi nendega.
Kuidas teil on? Kas teil on tõeliseid sõpru ja kuidas te nendega kohtunud olete? Kas on ka selliseid inimesi kellel on mingid sõbrad, aga siis satud uude keskkonda ja tulevad uued sõbrad? Tahaks väga teada! Aitäh.

Mul oli kunagi 2 väga head sõbrannat...........Praegu on mul ainult üks inimene keda ma saan vbolla sõbraks nimetata ning kolm head tuttavat...ja mõned kirjasõbrad.

Kurb on lugeda .. et mul on sõpru palju .. [ ei ole näiteid siitkohast meeles ] ..
Minul ..on 1 sõber ..1 poiss .. kes pole kunagi mu saladusi välja rääkind .. kuigi ta vist armastab mind :) .. ta saatis mulle smsi 1 õhtu . aga mina tahan temaga olla ainlt südamesõber .. mul pole temavastu selliseid tundeid .. aga ma ei oska talle seda öelda :?
1 tüdruk on kaa .. aga ma ei suhtle temaga nii palju kahjuks .. aga ta aitab mind , kui midagi vaja .. ma loodan vähemalt :):)
okei . midaiganes .. veits teemast mööda xD

päris häid sõpru, keda ma täielikult usaldan ja kellele kõike räägin on neli:D
selliseid veel päris lähedasi kellega saab ka igasugu asju arutada, on kuus.
ülejäänud on kõik sellised kellega niisama väljas käia ja pidutseda, tegelt on nemad kah ju kõik päris head sõbrad, ja väga toredad inimesed. aga nemad ei tea kõiki asju minu elust.

Minu arust on sõber see kes ei valeta, abistab , on sinuga nii headel kui ka halbadel aegadel koos . Ei tohi sulle liiga teha ning kui seda teinud siis vabandab viisakalt ^^

Igal sõbral on halvad ja head küljed Nobodys Perfect..

Aga sõber peab sulle ikka truu ja aus olema ^^

Muideks sõber võib raamat või loom olla ka ;D

Sõber on nagu klaas, kerge purustada ja raske parandada. Parem hoia teda hoolega !

Aga minu jaoks on sõbrad kõik (llll) Need on inimesed kes toetavad sind ka kõige halvemal ajal ;**
Raske on joonistada päikest, kui nutad ...

Kunagi ära ole oma valuga üksi , sest kui kellegile räägid , on valutum!

ELU EESMÄRK ON ENESEARENDAMINE.-Oscar Wilde.
Uued tutvused tere tulnud!

Ma olen pidanud tihti oma ''sõprades'' pettuma
ja nüüd on üldse kahtlusi ses suhtes kes su sõbrad on.
Ma ei lase endale enam inimesi ligi ja eelistan
paljusid lihtsalt ''tuttavateks'' nimetada.
Sõber on minu jaoks muutunud justkui mingiks
haruldaseks asjaks ja seda tiitlit enam nii kergest ei raatsi kellelegi anda

Mul on tõelisi sõpru vaid 2 neile saab rääkida kõike ka kui me "tülli läheme" siis 5-e minuti pärast pole enam midagi. Minuarust keegi ei saa olla ilma tülli minemata.:) Saab usaldada asju, mida kellegile teisele elusees ei räägiks, kui kutsud, tuleb kaasa ükskõik kuhu.
Siis sõpru on vast umbes 10, pooled on klassist(nad pole lihtsalt tuttavad), pooled väljaspool kooli. Siis ülejäänud kõik on tuttavad, oma koolist ja need kellega olen paar korda väljas käinud või trennikaaslased. Neid on umbes 70 ringis või nii.
Need keda ma tean nägupidi ja kes mind teavad neid on ikka palju-palju.
Ja siis veel ligi paarsada interneti tutvust.(tähendab, et pole kunagi rääkinud päriselus, ainult internetis)

mulle üldiselt ei meeldi inimesi niimoodi lahterdada, et üks on sõber ja teine tuttav...

minul (olen tüdruk) on kergem rääkida muresid, või lihtsalt maailma asju arutada, poistega. olen ise kah siuke poisilik tüdruk ja mul on kergem poistega rääkida. tüdrukud on üldiselt kõik nii ou-mai-gaad-tibid. :D mai tea noh... eks igal ühel tuleb see enda kõige-kõigem leida. ... minu üks väga hea sõbranna on muideks mu oma lihane õde. temaga saan väga hasti läbi...

mul oli 3 väga väga head sõpra saime kõik väga hästi läbi ja kui tülli läksime siis mitte rohkem kui paariks tunniks. nüüd on mul 1 hea sõber teistest olen kuidagi võõrdunud.... kurb on kuulda kuidas 1 on mind hakanud perekonna nimega kutsuma ma üritan neist võimalikult palju eemale hoida kuna muutun lihtsalt kurvaks nendega koos olles....

murel kirjutas:Mis teie arvate, kes on sõber?Või keda saab nimetada sõbraks, keda tuttavaks?
Tutta vaid palju palju:D kellega saab niisama jutustada..
muidu niisama sõpru on kellega saab ka nsm jutuu rääkida.
Ja Kahjuks pole tõelisi sõpru keda saaks usaldada ja kes mõistaks jne...:(

ma ei kasutagi sellist sõna ammu enam. sellepärast ei kasutagi kuna enamus inimesi nimetavad pmst iga inimest sõbraks kellega mingi üks kord rääkinud on ja ses suhtes ma ei taha lihtsalt nimetada tähtsamaid inimesi sõpradeks, sest ma ei tea. vahet pole.
muidu hetkel on vist üks inimene, keda ma usaldan rohkem kui teisi jms, aga ma ei tea kas teda ka päris nii nimetada saab. sesmõttes mul vist tuttavad ainult vms iganes. kui tuju tuleb siis keeravad igast sitta ja neil jumala savi.

mul on vedanud, sest mul on palju sõpru.. just neid, kellele saaab loota absoluutselt igas olukorras.. kes suudavad halva tuju heaks muuta ja veel palju muud. :) muidugi on need inimesed, kellega juba tatipõlvest koos sai oldud. nagu õed ja vennad. :)
tuttavaid on mul lugematuid arv inimesi.. ei hakka isegi kaudselt ütlema

Oeh,need sõnad on nii sassi ajatud mõnel ja siis nutavad,et ups see lõi noa selga ja too.
Minu jaoks peab olema tunne,et ma saaksin öelda teisele sõber.Ma olen väga väga kooner selle sõnaga.Ma võin inimesega super hästi läbi saada,aga kui pole seda ühte asja.Usaldus vist ja tunde vabadus,siis ei saa ma jagada sõna sõber.Seega minu sõbrad on üldiselt mitu aastat tutavad :) ennem.Ülejäänd on suvakad minu jaoks,kuid ma kasutan sõna tutavad,et mitte väga imeliku muljet jätta.
Mul on üks sõbranna,kellega on saadud koos olla 8 sa aastat.Tema sai ka nii ajajooksul minu sõbrannaks,sest teine sõbranna kes mul oli kadus nagu ära oma sõbrannaga ja nii see läks.
Siis mul on ka üks meesoost sõber :D kes oli umbes viis aastat nö tutav ennem kui ma olin nõus jagama talle staatus sõber.
Ja hetkel on ka üks kolmas neiu kes on veel tutav aga ma tean teda liiga vähe et sõbraks nimetada,kuigi ma tahaks,sest ma tunnen temaga end nii hästi.
Muideks minul ei saagi palju sõpru olla ,sest ma lihtsalt ei saaks nendega hakama.Mul ei ole kunagi nii palju aega pühendada tegevusele,ma olen üsna laisk inimene.
Ja suvakatega ma ei hakka isegi üritama sõbraks saada,seega olen ükskõikne.
Mida iganes

Peamiselt kõik keda ma tunnen on mulle lihtsalt tuttavad,kuid on ka inimesi kellega ma saan noo vabalt rääkida vb on nad mulle ka mingis mõttes sõbrad,ma ei tea...aga mina tunnen südamega selle inimese ära.Need 2 kes mu sõbrannad on,olen kõik südamega ära tundnud,nende kohta võib isegi hingesugulene öelda,nedega saab lihtsalt rääkida asjadest mida teisetega mitte kuna nad mõistavad mind.:).

Just järele mõeldes polegi mul ühtegi tõelist sõpra. Kui perekond väljaarvata. Perekond on mul alati väga toetav olnud ja ma olen väga uhke nende üle olnud. Alati saab rääkida oma kõige imelikumatest mõtetest ja arusaamadest. Ei karda küsida jne.
Samas mul ei ole ühtegi sellist inimest, kes oleks aja jooksul väga tähtsaks saanud. Muidugi sõbrad on tähtsad, aga kellelegi oma sõpradest ma ei räägi kõike seda, mida ma oma perekonnale räägin.
Viimati sain ma ka selle ütluse osaliseks, et kui keegi lakkab olemast sõber, siis ta pole seda kunagi olnudki. Väga kahju, et nii läks, aga mis teha kui tüüp tahab pidevalt pidu panna, loobib raha sinna kuhu jaksab ja ei plaaneeri üldse oma tegevust. Mina kahjuks teenin oma "taskuraha" kõik ise ja ma tahan, et mulle seda alles ka jääks.
Selletõttu, et ma olen pidevalt talle öelnud, et kahjuks ma ei saa tulla peole, sest mul lihtsalt ei ole raha ja võlgu ma ka ei taha jääda, siis ta enam ei kutsu mind pidudele, ta ei räägi minuga üldse enam jne. Lihtsalt, kui pidu ei pane, siis ärme räägi ka enam. Nüüd ta muidugi leidis endale mingi uue tüübi, kellega pidu panna, aga ma kardan, et tal viskab ka varsti üle.
Ma mõtlesin, et ta on tõeline sõber, aga nüüd ma mõistan, et ikka ei ole küll. Samas väga viis joomakaaslane :D
Nüüd ma muidugi pettusin endas ka, et ma ei suuda tõelist sõpra kohe ära tunda.
Lõpetuseks ütleks seda: Kui tema pilli järgi ei mängi, siis mängi üksinda. Mõelge!
Mõtle suurelt ja tegutse. :)

mul on üks sõber.
sest sõber ei ole minu arvates üldse lai mõiste. muidu ma suhtlen ja saan väga hästi läbi üsna paljudega, aga sõbraks kutsun neist vaid ühte inimest.
üldiselt ma arvangi, et niikaua kuni inimene leiab endale tõeliselt lähedase sõbra, ütlebki ta kõikide tuttavate kohta sõber. ja siis on veel muidugi see reputatsiooni asi ka, mille nimel paljud püüdlevad, aga mind (jumal tänatud) jätab see täiesti külmaks.
i have no family
i ate them

kasutajanimi009 kirjutas:ma ei tea kuidas teiega aga mul on ainult 1 sõber keda usaldan :? see ka lihtsalt tüdruksõber
ülejäänud on ka enam vähem sõbrad aga neid ma ei usalda kuna ühekorra tõi see mulle suurt kahjumit
Mida vähem on selliseid inimesi, keda sa täielikult julged usaldada, seda parem. Võimalus haiget saada on väiksem. Tunne uhkust pigem selle üle, et see inimene sul olemas on. :)
Vasta

Mine “Suhetest üldiselt”