Re: Kuidas leida sõpru?

Nõustun eelmisega, et hiljem on veelgi raskem.

Mingi muu aja ootamine, näiteks gümnaasiumi, ülikooli, töö, ei ole lahendus. Ma olen selle reha peale mitu korda astunud ja tegelikult vaevlen üksinduse käes siiani(mängus on tegelikult ka minu hirmud ja tagasihoidlikkus). Esiteks peab ootama, mis on piin. Teiseks ei pruugi sa ka siis sõpru leida. Tuleb praegu aktiivselt tegutseda, olla avatud ja suhtlema kõigiga, kui tekib mingi võimalus. Koolis teiste klasside inimestega või kuskil huviringis. Näete nendes kohtades väga palju üksteist, miks mitte siis rääkima hakata.

Roosi..... kirjutas:
13 Apr 2019, 12:47
kakkybabenasa kirjutas:
13 Apr 2019, 09:27
Saad ikka sõpru, lihtsalt mitte klassikaaslastega. Aga tegelt suuremaks saades on veel hullem sõpru leida. Pead kuskil käima hakkama, et oleks võimalus kohtuda inimestega ja kui kohtad kedagi vahvat siis pead ise ka huvi ülesse näitama, aktiivne olema.
Miks sul lasteaiast ühtegi sõpra alles pole?
Lasteaias polnud ka sõpru :/
Sind on siis veidi hooleta ja omapead jäetud.
Suvel kuskile laagrisse?

Kurb lugu. Tõenäoliselt ei oska keegi vastata küsimusele 'kuidas'. Võimalik, et siin mängivad rolli iga ja inimesed, kes su ümber on. Omast käest võin öelda, et oleneb ka, kui lihtne sinuga on rääkida: milline on su kehahoiak, näoilme, kas pigem hoidud silmsidehoidmisest. Ennastki ei kutsu vestlusele suhtumine kategooriast 'mina ja maailm, kõik on pahad, ma ei oska naeratada'.

Õnneks on sul aega, kui vaja, harjuta kasvõi peegli ees (jah, inimesed arvavad, et sa oled napakas, aga tühja sellest). Tähtis on, et sa ei muutuks kibestunuks.

Kokkuvõttes on see hunnik keerulist juttu mitmete võõrsõnadega.

Noormees999 kirjutas:
21 Apr 2019, 12:03
Lähed gümnaasiumisse või ülikooli, seal on kõikidel juba oma sõbrad ja bestikad, kellega ühised mälestused jms.
mkm, gümnis just tuleb hunnik uusi eri koolidest ja siis on klassi peale mingi ports neid, kes ei kuulu kuskile
just nemad hakkavadki teistesse eri puntidesse sulanduma või just suhtlevad omavahel
ülikoolis ka ei tea keegi kedagi eriti ju
kõik on sodi
Vasta

Mine “Suhetest üldiselt”