Messenger

Tere, mul on selline probleem et mu vanemad tõsiselt stalgivad mind ja näevad probleemi igas asjas. Nad kolavad mu facebookis (messengeris), loevad sõnumeid jne. See ajab mind tõsiselt närvi, esiteks mille eest mind stalkima peaks kui ma midagi halba ei tee kunagi ja üleüldse olen korralik... teiseks mu messenger on pmst 90% fännistuff, räägin sõpradega elust ja muusikast üldiselt... ja siis nad kõva häälega omavahel arutavad kodus, kes mida luges, kes mida ütles ja muidugi arvavad et ma ei kuule ja ei saa aru millest nad räägivad... olen vahetanud paroole aga see ei toimi, niiet kas te saaksite soovitada mingeid privaatsusrakendusi või kuidas saada nii et ma saan messengeri ainult enda telefonist sisse logida?

Re: Messenger

Tere!

Vaheta ära parool ning ka see meiliaadress, millega su paroolid seotud on ja ära lihtsalt arvutist rohkem sisse logi. See on tõesti natuke nõme ja ebamugav, et vanemad loevad, eks sul tuleb nendega mingil hetkel rahulikult maha istuda ja rääkida, kuidas end tunned. Ära süüdista, vaid räägi rahulikult just oma tunnete koha pealt. Et tunned, et sul ei ole midagi isiklikku, oma vestlusi ja mõtteid. Võid ka rääkida, kui palju sa vanemaid usaldad ja kas see salaja kontrollimine pigem tõstab või langetab usaldust (siiski ei tohi rääkida süüdistavalt, sest alates süüdistamisest kuulaja enam ei suuda kuulata, vaid asub kaitsepositsioonile). Võid ka öelda, et sul ei olegi otseselt midagi varjata, lihtsalt tahad isiklikud asjad isiklikuks jätta. Võimalus on ka ise variante pakkuda, et nad küsiks sult otse, et mida internetis teed ja kui on midagi väga kahtlast, siis võid ka ise nende ees vestlused lahti võtta, st polegi vaja salaja kontrollida. Mäletan, et mu ema luges ka minu asju, küll pigem paberile kirjutatuid ja harjusin varakult kõike vähegi privaatset ära peitma. Päris ebamugav oli see, usaldus puudus.

Eks mõnes mõttes on see arusaadav, et vanemad kontrollivad - praegu on need internetiturvalisuse kampaaniad vanematele ka pigem selle suunaga, et olge teadlikud, mida teie lapsed internetis teevad. Kuna internetis ongi igasugust jama ja kuritegevust, siis on vanemate mure arusaadav. Tegelikult näitab see ju hoolimist. Usun, et rahulik vestlus, kui näitad välja, et mõistad nende muret, võib aidata, usaldust tekitada. Ehk mitte esimese korraga, aga ajapikku küll.

Võid ka vanematelt küsida, kuidas nende lapsepõlves kontrollimisega oli. Ehk oli neil kontrolli kas liiga palju või liiga vähe ja selle tõttu nad siis arvavad, et peaks sulle seda palju pakkuma. Tasub rahulikult rääkida ja küsida.

Edu!

Re: Messenger

Olen Termomeeteriga nõus. Istuge maha ja räägi neile rahulikult asjast.

Minu vanemad kontrollivad fb-s sõpru ja postitusi. Vahel küsivad, kellega ma kirjutan, aga salaja nad küll mu sõnumeid ei loe. Ja muidu snapchatis ei salvestu sõnumid ära. Mingid äppilukud on olemas (et nt tahad messengeri minna, pead passi panema).
Vasta

Mine “Suhetest üldiselt”