KOOLI VÄGIVALD!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PALUN ANTKE ABI

mulle tuli klassi uus poiss kes on istuma jäänud ja koolist välja visatud.kui ta tuli meie kooli saime ennem hästi läbi aga pärast poole ta hakkas mind togima ja siis jalgade ja kätega peksma.ma olen muidu 4klassis ja 10 aastane(poiss) saan kohe 11 ta on 12. ema ütles et miks sa vastu ei löönud siis mul polnud julgust . enam ta ei kiusa füüsiliselt sest ma ütlesin õpetajale ära poiss sai märkuse aga mite midagi enamat. nüüd ta mõkkab minuga sõnadega mida ma pean tegema. PALUN ANTKE HEAD NÕU MA EI KANNATA ENAM :( :cry: .AITÄH

Tere „Antipa”!

Sa oled tubli, et rääkisid õpetajale kiusamisest. Sa kirjutad, et see ikkagi mõiutas sinu klassikaaslasele. Ta nüüd teab, et sa ei hakka vaikselt kannatama sellist olukorra.
Mida siis teha edasi? Kõige tähtam – ära anna alla! Meil foorumil juba palju kirjutatud sellest teemast „mida teha kiusamise korral”. Loe sellest siit:

http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewt ... +kiusamine

http://www.lapsemure.ee/site/index.php? ... 8voldik%29

Kui sa põhjalikult lugesid juba seda, siis sa märkasid, et sulle pakkutakse arendada endal mõned oskusi. Nad on vajalikud, et kiusamisega hakkama saama ning üldse mitte sattuda ohvri seisundisse. Kui sa oled valmis treenida neid uute oskusi, siis alusta sellest: jäta meelde, kuidas sa käitud siis, kui sind keegi kiusab; märka kõik (oma sõnad, žestid, poos ja muidugi tunned), kuidas sa reageerid? Kirjuta neid asjad üles, koosta neist nimekiri, millega sa nüüd hakkad töötama. Näiteks, vasakul pool sa kirjutad oma hoiak, reaktsioon, aga paremal pool – soovitud hoiak või reageerimise viis (millele sa tahaksid õppida). Vali millest sa alustad ja siis hakka treenima seda oskus. Proovi kodus, kui keegi ei sega. Pärast – rahulikkus olukorras, teiste inimeste suheldes. Näiteks, proovi sirgelt hoiduda ja silma vaadata. Märki ära kuidas see õnnestub. Pärast sa võid leida, et julgust ka võib endal treenida. Igal juhul, ära unusta, et selline treening nõuab aega ja sinu tahtejõudu.

Edu soovides! :wink:
Ei konsulteeri enam.

Ära kunagi midagi, sul on ainult üks elu. Mõtle alati selle peale, et sa kunagi sured. Sul pole vaja midagi karta, sina oled elu keskpunkt, mitte too poiss. Elu on mäng, nii et mängi seda, ära karda.

Re: KOOLI VÄGIVALD!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PALUN ANTKE ABI

molli andmine pole kyll öige siis laskud temaga samale tasemele vöi veelgi alla poole. muidugi kui ta öudsalt närvidele käib siis vöid ju ka alati liccalt minema köndida. kui ta sind lööma hakkab vöta tal käest/jalast kinni. muidugi on valuvötted väga tere tulnud. seda vöid kasutada kui on suured probleemid.

Re:

AnonüümOOOOO kirjutas:Ära kunagi midagi, sul on ainult üks elu. Mõtle alati selle peale, et sa kunagi sured. Sul pole vaja midagi karta, sina oled elu keskpunkt, mitte too poiss. Elu on mäng, nii et mängi seda, ära karda.
olen sellega nõus
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald eakaaslaste poolt”