Kuidas

Eile öösel peksti mind läbi, ma ei osanud midagi teha ning varjasin end kätega. Hiljem tulid mingid täiskasvanud minuga ülbitsema lubades läbi peksta. Ma olen täielik sitakott, ei oska kakelda. Käed on nagu spagetid, ei oska reageerida jms. Niisiis tahaksin õppida paremini kaklema, oskaksite anda soovitusi? Või siis enesekaitseks selliste peksmiste vastu.

Re: Kuidas

Uuri treeneritelt. Sa otsid eelkõige võitluskunsti, alates karatest lõpetades poksiga iga trenn võib sobida, sest enesekaitset, mida inimeste vastu kasutada on väga palju.
Ise käisin Kimura Shukokai karates ja siiamaale on seal õpitust kasu tulnud. Tasub enesekaitse kohta küsida.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Soovitan karated, sest see kasvatab ka enesekindlust palju, aga eestis ei ole eriti korralikke kohti, enamik on sport-karated ja neist väga kasu pole. Samuti läheb karates kaua aega, et selle enesekaitse pooleni jõuda. Soovitan näiteks ju-jutsut ja tai-jutsut kus õpitakse just näiteks haardest vabanemist jnejne, aga kui tahad tänaval lihtsalt lüüa ja ennast kaitsta siis minu arvates kõige parem oleks sul üldfüüsilist treenida ja poksis käia. Edu.
Meeleldi kuulan ja annan endast parima, et aidata. Kogemus depressiooni ja sotsiaalse ärevushäirega.

hikari kirjutas:Soovitan karated, sest see kasvatab ka enesekindlust palju, aga eestis ei ole eriti korralikke kohti, enamik on sport-karated ja neist väga kasu pole. Samuti läheb karates kaua aega, et selle enesekaitse pooleni jõuda. Soovitan näiteks ju-jutsut ja tai-jutsut kus õpitakse just näiteks haardest vabanemist jnejne, aga kui tahad tänaval lihtsalt lüüa ja ennast kaitsta siis minu arvates kõige parem oleks sul üldfüüsilist treenida ja poksis käia. Edu.
Ei nõustu. Mitu korda oli trennis nii, et mõned inimesed küsisidki otse enesekaitse kohta ja seda ka trennides harjutasime. Kimura Shukokai Karate Impact klubi oli siis see. Ise peab küsima.

Külaline kirjutas:Aitäh soovituste eest, võimalusel tegelen sellega kuid käin linnas harva ning pole võimalik käia nii tihti.
Neid võitluskunsti trenne on veel ja leidub igal pool. Vahet pole mis võitluskunst on, enesekaitse kohalt peab ise aktiivsust üles näitama ja küsima.

Apocrypha kirjutas:
hikari kirjutas:Soovitan karated, sest see kasvatab ka enesekindlust palju, aga eestis ei ole eriti korralikke kohti, enamik on sport-karated ja neist väga kasu pole. Samuti läheb karates kaua aega, et selle enesekaitse pooleni jõuda. Soovitan näiteks ju-jutsut ja tai-jutsut kus õpitakse just näiteks haardest vabanemist jnejne, aga kui tahad tänaval lihtsalt lüüa ja ennast kaitsta siis minu arvates kõige parem oleks sul üldfüüsilist treenida ja poksis käia. Edu.
Ei nõustu. Mitu korda oli trennis nii, et mõned inimesed küsisidki otse enesekaitse kohta ja seda ka trennides harjutasime. Kimura Shukokai Karate Impact klubi oli siis see. Ise peab küsima.
Erandeid ikka on, aga enamikes eesti klubides sellist asja pole. Pealegi paarist korrast harjutamisest ei aita, kuid vaevalt te igakord enesekaitset tegite? Ma rääkisin karatest üldiselt, selles läheb aastaid enne kui õpitakse seda päris elus kasutama. Kui keegi sulle kallale tuleb, vaevalt sa mõtled, et mis blokki teha jnejne, ma usun, et teemaalgatajal tuleksid kasuks just nimelt enesekaitse või poksi trennid, mitte karate. See on tõsi, et karates enesekaitset tehakse, aga üldiselt see ongi tai-jutsu või mõni muu ala, mitte karate. Selles mõttes pole mõtet loota karatele. Pigem mingi poksitrenn, sest seal õpib tagasi lõõma ja blokeerima päris kenasti ja tänaval on sellest rohkem kasu. :)
Meeleldi kuulan ja annan endast parima, et aidata. Kogemus depressiooni ja sotsiaalse ärevushäirega.

Aga muidu, kui keegi tuleb kallale, soovitan meelde jätta järgmised kolm asja:
1. Lõõgi eest ära liikumine
2. Vastane ei piirdu kunagi ühe lõõgiga, ole valmis järgmiseks.
3. Ära jää kaitseseisundisse (ehk siis blokeerima koguaeg) vaid blokeeri ka ründa.

hikari kirjutas: Erandeid ikka on, aga enamikes eesti klubides sellist asja pole. Pealegi paarist korrast harjutamisest ei aita, kuid vaevalt te igakord enesekaitset tegite? Ma rääkisin karatest üldiselt, selles läheb aastaid enne kui õpitakse seda päris elus kasutama. Kui keegi sulle kallale tuleb, vaevalt sa mõtled, et mis blokki teha jnejne, ma usun, et teemaalgatajal tuleksid kasuks just nimelt enesekaitse või poksi trennid, mitte karate. See on tõsi, et karates enesekaitset tehakse, aga üldiselt see ongi tai-jutsu või mõni muu ala, mitte karate. Selles mõttes pole mõtet loota karatele. Pigem mingi poksitrenn, sest seal õpib tagasi lõõma ja blokeerima päris kenasti ja tänaval on sellest rohkem kasu. :)
Täiesti võimalik.
Poks on jah kõige kiirema tulemusega. Karate aga see eest kõige tugevama üldtulemusega. Ja ausalt öeldes, ma ei kasuta pool blokke ega lööke karatest, küll aga enda tavaassndit ohu olukordades.

Külaline kirjutas:Eile öösel peksti mind läbi, ma ei osanud midagi teha ning varjasin end kätega. Hiljem tulid mingid täiskasvanud minuga ülbitsema lubades läbi peksta. Ma olen täielik sitakott, ei oska kakelda. Käed on nagu spagetid, ei oska reageerida jms. Niisiis tahaksin õppida paremini kaklema, oskaksite anda soovitusi? Või siis enesekaitseks selliste peksmiste vastu.
Üsna kehv ja poolik nõuanne ja vigane soovitus, et tuleb õppida kaklema. Peksjad om kindlasti praktikas
palju rohkem harjutanud. Peksjad võivad tulla järgmine kord mitmekesi.
Kohe kindlasti tuleb kaevata politseisse isegi siis kui neid ei tunne.
Mingid tundemärgid jäävad ikka meelse. Kui ei kaeba siis on see peksjatele julgustuseks.

Apocrypha kirjutas:
hikari kirjutas: Erandeid ikka on, aga enamikes eesti klubides sellist asja pole. Pealegi paarist korrast harjutamisest ei aita, kuid vaevalt te igakord enesekaitset tegite? Ma rääkisin karatest üldiselt, selles läheb aastaid enne kui õpitakse seda päris elus kasutama. Kui keegi sulle kallale tuleb, vaevalt sa mõtled, et mis blokki teha jnejne, ma usun, et teemaalgatajal tuleksid kasuks just nimelt enesekaitse või poksi trennid, mitte karate. See on tõsi, et karates enesekaitset tehakse, aga üldiselt see ongi tai-jutsu või mõni muu ala, mitte karate. Selles mõttes pole mõtet loota karatele. Pigem mingi poksitrenn, sest seal õpib tagasi lõõma ja blokeerima päris kenasti ja tänaval on sellest rohkem kasu. :)
Täiesti võimalik.
Poks on jah kõige kiirema tulemusega. Karate aga see eest kõige tugevama üldtulemusega. Ja ausalt öeldes, ma ei kasuta pool blokke ega lööke karatest, küll aga enda tavaassndit ohu olukordades.
Karate xd, seeni oled söönud w. Kõige parem tulemus tuleb ikka kombineeritud trennidest, ehk MMA n shit. 1v1 situatsioonis on jiu-jitsu asendamatu. Karate kid filmi oled liiga palju vaadanud. :D

Alan! kirjutas:
Apocrypha kirjutas:
Täiesti võimalik.
Karate xd, seeni oled söönud w. Kõige parem tulemus tuleb ikka kombineeritud trennidest, ehk MMA n shit. 1v1 situatsioonis on jiu-jitsu asendamatu. Karate kid filmi oled liiga palju vaadanud. :D
Arvatavasti sa lihtsalt ei tea karatest midagi. Kahju kohe. Ja kas karate kidis mitte kung fud tehtud?

Minu karate kogemus piirdub küll paari trenniga ja väga midagi ma sellest ei tea, aga kasutades lihtsat loogikat, peaksid ka ise aru saama, et minu tekst on lihtsalt loogiline. Karate kidi vaatasin ka väga ammu, aga see ei tähenda, et see midagi ümber lükkaks. xd Karate on ju enamasti siiski selline näitlemine ja punktide peale võistlemine (ilusate löökide kombineerimine jms).

Alan! kirjutas:Minu karate kogemus piirdub küll paari trenniga ja väga midagi ma sellest ei tea, aga kasutades lihtsat loogikat, peaksid ka ise aru saama, et minu tekst on lihtsalt loogiline. Karate kidi vaatasin ka väga ammu, aga see ei tähenda, et see midagi ümber lükkaks. xd Karate on ju enamasti siiski selline näitlemine ja punktide peale võistlemine (ilusate löökide kombineerimine jms).
Midagi nii jaburat ma pole küll varem kuulnud. Sportlik karate ja võistlemine kumites on yõepoolest jah lihtsalt punktide kogumine. Traditsiooniline seeeest hoopis teine teema ja tegelikult peabki näitlemisena tunduma kõrvaltvaatajatele. Ainult need kes treeninud piisavalt kaua, saavad aru, mida nad teevad. Igatahes, nagu õeldud, siis karates läheb kaua aega, et sellele tasemele jõuda, et vabalt tänaval ennast kaitsta. Kuid muidu üldiselt on karate palju tugevam ja kindlam. Ära võta sõna asjades, millest sa ei tea.

Haha, mida te ajate. Karate ja ükskõik mis katadega jama on just see - jama. Suht kõrgel tasemel must vöö oleks isegi mingi suva poksijaga hädas. Kui karate efektiivne oleks, siis kas MMA mehed ja naised mitte seda ei kasutakas? Aga no ei, MMA-s on poks, taiboks ja erinevat stiili maadlus kombineeritud enamasti. Et end efektiivselt karatega kaitsta, selleks peab ikka väga kõrgel tasemel olema, mingi 10 aastat vähemalt treeninud ja ega sa siis ka mingi mega ninja pole, korralik löök sisse ja kuulad ööbikuid. Mingi Antonia Diaz vms maailmatasemel karateka vs temaga samas kaaluklassis poksi maailmameister - no ma paneks oma raha küll poksija peale, taipoksist jms ei hakkaks rääkimagi.

https://www.youtube.com/watch?v=ATK3PjN77CQ XD

Idiootide kari.
Piisavb ainult lukustusvõttest, et igasugune oht neutraliseerida. sellepärast on mõni lukustusvõte enesekaitse koha pealt ka keelatud võte. Muide, kõige vanem neist? te ei arva kunagi ära, sest see on pelgalt reflekside mäng

Sõimab teisi idiootideks, sest on suur karatefänn. :D Lukustusvõttest? Sa proovi enam-vähem korralikule ja heas füüsilises vormis võitlejale mingit lukustust teha. Trennis teed jah liikumatule või aeglaselt liikuvale partnerile lukustusi. :D

Sama hästi ma võin öelda, et piisab ühest löögist lõua pihta ja haiglasse sõit, ainus vahe on selles, et see on tõsi. :D

Lukustusvõte. :D BBJ on tglt suur osa MMA-st ja seal neid lukustusi tohhuijaa erinevaid, aga et neid efektiivselt tänaval vallata, pead ikka osav olema. Üldiselt on BBJ prodele 1v1 suht võimatu vastu saada, kui just ootamatult ei ründa.

https://www.youtube.com/watch?v=VQXlg7DksvY

Siin on üks vanem video, kus mõned põhivõtted näha. Eks ajaga on ka võitluskunstid arenenud, aga karate on juba ammu ajast ja arust. xd

Külaline kirjutas:Mure ka selles et mul pole erilisi lihasi, näiteks mida teha ja süüa et saaks käed natukene rohkem lihastesse?
Natukene suuremad lihased sind ei päästa kui sa ei oska nendega midagi teha. Soovitaks ka poksi või taipoksi trenni - õpid ründama, kaitsma, liikuma ja distantsi hoidma. Võta julgelt vähemalt 4 poksitrenni nädalas, kus saad juba esimestel trennidel sparrida.
Kas sind kiusatakse? Kirjuta mulle, aitan sind! - facebook.com/enesekaitse või tugi@enesekaitse.com
enesekaitse.com - Enesekaitse & lähivõitlus

Ise soovitan sul ka kickpoksi või taipoksi, Kui mitu vastast tänaval ründavad, siis ei pane sa kedagi seal lukku oma võtetega, muidugi kõige parem oleks minema joosta, kuid kui oled aeglane, siis ära parem hakka isegi üritama joosta, neil lihtne selja tagant sind maha võtta. Poksis õppid tehnikat(jalgadega liikumist), lööke, kaitset+ valulävi tõuseb ja hirm väheneb. Samuti su jõud ja võhm kasvab + suudad külmanärviga kakelda, mitte ei hakka lihtsalt kätega vehkima. Muidugi kõige parem oleks kõike osata (natuke poksida, maadelda jne), nt MMA-s kasutatakse ka kõiki võimalikke võitluskunste koos, ning see kõige efektiivsem

sgfgdfg kirjutas:Ise soovitan sul ka kickpoksi või taipoksi, Kui mitu vastast tänaval ründavad, siis ei pane sa kedagi seal lukku oma võtetega, muidugi kõige parem oleks minema joosta, kuid kui oled aeglane, siis ära parem hakka isegi üritama joosta, neil lihtne selja tagant sind maha võtta. Poksis õppid tehnikat(jalgadega liikumist), lööke, kaitset+ valulävi tõuseb ja hirm väheneb. Samuti su jõud ja võhm kasvab + suudad külmanärviga kakelda, mitte ei hakka lihtsalt kätega vehkima. Muidugi kõige parem oleks kõike osata (natuke poksida, maadelda jne), nt MMA-s kasutatakse ka kõiki võimalikke võitluskunste koos, ning see kõige efektiivsem
Täpselt! Kakluses jääb ainult poksist ja ainult maadlusest väheks. Sa võid olla küll hea taipoksis, aga kui maadleja sind maha saab, siis on sinuga kõik. MMAs on selleks maas- ja püstivõitluse osa, tavaliselt on need taipoksi ja BJJ baasil, et oleksid hea püstivõitluses ja kui keegi sind maha saab, siis suudad kiirelt välja tulla.
Kas sind kiusatakse? Kirjuta mulle, aitan sind! - facebook.com/enesekaitse või tugi@enesekaitse.com
enesekaitse.com - Enesekaitse & lähivõitlus

sul ei peagi lihaseid olema sa saad ka jalalöökidega hakkama sest need on nagunii tugevad vaata youtubest kui ei taha trenni teha . ehk venita ja painuduvus ja ss tehnika ja tugevus ja ka füüsilist trenni pole paha . Käe lööke saad tugevamaks nukidel seistes ja poksikotti lüües ,algul nõrgalt siis tugevalt ehk treenid randme tufevust . ja löö kahe esimese nukiga need on kõige tugevamad . pmz ei ole trenni sul vajagi kõige tähdsam on enese kindlus ja kõige parem on ka ära joosta ss ei tule mingit jama :D
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald eakaaslaste poolt”