Enesekaitse

Ma ei hakka mingit lugu kokku ajama vägivallast, aga ma tõesti tahaksin õppida ennast kaitsma, nii füüsiliselt kui ka vaimselt jne, näiteks, kui ma satun mingisse ''streetfighti'' tulevikus vms, siis mul oleks ju vaja ennast kaitsta.
Oleks hea saada mingeid nippe või õpetusi enesekaitse (nt löökide blokeerimise jms) kohta. Ma olen põhikooli tüdruk, tavalist kasvu, kuid siiski päris tugev. Olen varem ka ennast kaitsnud kaklustes, aga mitte korralikult.
Ning, minuga on ka veidi vanemad tüli norinud, isegi füüsiliselt ründama hakanud, aga viga pole eriti saanud ja kaitsnud ennast olen. Mingeid trenne võtma ei taha hakata, tahaks õppida iseseisvalt, näiteks mingi youtube video/nippide järgi jne.
Asi pole selles, et ma olen agressiivne ja tahan inimesi rünnata, asi on selles, et ma saaksin end korralikult kaitsta, ja selline
oskus tuleb tulevikus kasuks ka.
Pole kindel, kas postitasin õigesse kohta, aga jah, there it goes.
Jään vastuseid ootama :D
You have no say in what I am... and you have no say in what I can do.. or will do..

Re: Enesekaitse

Kui trenni ka minna ei taha, siis on üpris raske üldse midagi soovitada. Eks sa surfa ise seal YouTube'is ja vaata erinevaid läbi, et leida, mis sulle meeldida võiks. Ma väga ei kujuta ette, kuidas üldse mingeid võtteid üksi harjutada saab, eriti kui räägid "enda korralikust kaitsmisest". Ei tea küll, kui vana sa oled, aga pigem soovitaks pipragaasi hankida.

bl00dm00n kirjutas:
nojaa kirjutas:Miks sa soovitad alaealisele pipragaasi kui talle seda poes isegi ei müüda?
Alaealistele müüakse pipragaasi küll, vähemalt minu teadmise järgi :p
Alaealistele on seaduse järgi pipragaas keelatud. Kuid kuna teemaalgataja ei maininud oma manust, siis võib pipragaasi soovitada küll.

Võileib kirjutas:
bl00dm00n kirjutas:
nojaa kirjutas:Miks sa soovitad alaealisele pipragaasi kui talle seda poes isegi ei müüda?
Alaealistele müüakse pipragaasi küll, vähemalt minu teadmise järgi :p
Alaealistele on seaduse järgi pipragaas keelatud. Kuid kuna teemaalgataja ei maininud oma manust, siis võib pipragaasi soovitada küll.
Põhikoolis õppiv tüdruk on enamasti vist ikka noorem kui 18

Ega minagi märganud, et põhikooli mainiti (kuigi, jah, tean ka isiklikult neid, kes põhikooli alles täiskasvanuna lõpetanud on), vaatasin ka, et vanust pole. Samas lähtun aga ka Andero poolt siin foorumis heaks kiidetud kaine mõistuse printsiibist, et vaevalt ükski politseinik alaealist pimedal tänaval selle eest karistama hakkab, et tal pipragaas kaasas on, kui ta sellega lolluseid ei tee.

Mul on kodus isegi poksikott olemas, aga nüüd on küsimus selline, et kas kuidagi sellega ka harjutada saab või kas youtubes mingeid õpetusi on, et kuidas poksikotiga saaks õppida jne.. :D
Muidu jah, olen ka pipragaasile mõelnud, aga ei tea, kust seda saab ja kas alaealistele üldse müüakse. Selle kättesaamisega nt kotist võivad ka jamad olla ja eriti pipragaasiga tänaval ka ringi vehkida ei taha... Eriti hea oleks teada neid nö löökide blokeerimise värke ja lukustusasendeid..
You have no say in what I am... and you have no say in what I can do.. or will do..

Eks sa otsi sealt YouTube-ist, kindlasti on midagi, aga pead ise üles leidma endale sobivad.

Pipragaasi saab üldiselt jahipoodidest ja alaealistele ametlikult küll ei müüda. Kindlasti pole sellest ka kasu, kui see kuskil kotipõhjas on, vaid peab olema kohe käes õiges asendis valmis.

Mingid blokeerimised ja lukustusasendid on pigem nali - alaealine tüdruk ei saa üldjuhul täisjõulise mehe vastu, eriti just olukorras, kus keegi ootamatult kallale hüppab. Põhiline, kuidas saad ennast kaitsta, on üksi kahtlastes kohtades mitte ringi liikuda, veel vähem pimedas. Ohuolukorras soovitan pigem karjuda ja joosta, mitte hakata võtteid tegema, mida kuskilt YouTube-ist õppinud oled. Võtete toimimisse usun vaid siis, kui seda ollakse aastaid korralikult õppinud - ei ole näinud näiteid, et seda iseseisvalt teha saaks. Teatud löögid kas siis käe või jalaga on ka mul erinevate trennide tulemusel omast arust päris hästi käpas ja päris hästi oskan jõudu neisse suunata, aga see on tavaelus - eales ei julgeks selle peale ohuolukorras loota.

Kas kuskile professionaalse treeneri käe alla ei saa majanduslikel põhjustel minna või on seal midagi muud taga?

termomeeter kirjutas:Eks sa otsi sealt YouTube-ist, kindlasti on midagi, aga pead ise üles leidma endale sobivad.

Pipragaasi saab üldiselt jahipoodidest ja alaealistele ametlikult küll ei müüda. Kindlasti pole sellest ka kasu, kui see kuskil kotipõhjas on, vaid peab olema kohe käes õiges asendis valmis.

Mingid blokeerimised ja lukustusasendid on pigem nali - alaealine tüdruk ei saa üldjuhul täisjõulise mehe vastu, eriti just olukorras, kus keegi ootamatult kallale hüppab. Põhiline, kuidas saad ennast kaitsta, on üksi kahtlastes kohtades mitte ringi liikuda, veel vähem pimedas. Ohuolukorras soovitan pigem karjuda ja joosta, mitte hakata võtteid tegema, mida kuskilt YouTube-ist õppinud oled. Võtete toimimisse usun vaid siis, kui seda ollakse aastaid korralikult õppinud - ei ole näinud näiteid, et seda iseseisvalt teha saaks. Teatud löögid kas siis käe või jalaga on ka mul erinevate trennide tulemusel omast arust päris hästi käpas ja päris hästi oskan jõudu neisse suunata, aga see on tavaelus - eales ei julgeks selle peale ohuolukorras loota.

Kas kuskile professionaalse treeneri käe alla ei saa majanduslikel põhjustel minna või on seal midagi muud taga?
Ma nüüd arvan, et oleks hea jah treener, keegi oskab siis mingeid trenne või eratreenereid jms soovitada?

Okei, nüüd ma leidsin hea võimaluse. Ma lähen septembrist ära uude kooli, mis on muidu tehnikakool, aga ma uurisin veidi asja ja seal peaksid olema mingid karate treeningud vms ja see oleks minule isegi ideaalne! :)

Parem ära raiska aega mõttetuste peale ja tegele hoopis õppimisega. Üle keskmise naine saab vaid purjus alla keskmise mehe vastu, ja ka siis võtetega, mis naisele endale kriminaalasja kaela toovad. Juba füsioloogia on lihtsalt niivõrd erinev.

Niiet ma peaksin siis lihtsalt laskma ründajal ennast rünnata?
Ma olen näinud enda koolis piisavalt peksmist, ohvrite nägudest küll aru saada pole, et see eriti
tore oleks ja ise ma ohvriks jääda ei taha. Vabandust, aga ma ei võta seda kui mõttetust.

Külaline kirjutas:Parem ära raiska aega mõttetuste peale ja tegele hoopis õppimisega. Üle keskmise naine saab vaid purjus alla keskmise mehe vastu, ja ka siis võtetega, mis naisele endale kriminaalasja kaela toovad. Juba füsioloogia on lihtsalt niivõrd erinev.
Pigem kasutan ma ohtlikku võtet vastase neutraliseerimiseks tungival vajadusel, kui lasen enda elu ohtu seada.
Õnneks pole siiamaale kähmlusi niikaugele läinud
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Külaline kirjutas:Niiet ma peaksin siis lihtsalt laskma ründajal ennast rünnata?
Ma olen näinud enda koolis piisavalt peksmist, ohvrite nägudest küll aru saada pole, et see eriti
tore oleks ja ise ma ohvriks jääda ei taha. Vabandust, aga ma ei võta seda kui mõttetust.
See oli minu kirjutatud, kui jah, unustasin sisse logida..

vabandan võibolla solvan aga naisoost isikutel ongi tavaliselt väiksed ja nõrgad randmed mis puhul ma soovitan sul randmeid tugevaks treenida : seisa nukkidel ja peksa nõrgalt kotti kui ei ole siis mingi vana kooli v trenni kott täida tihedalt vanade riietega ;) ja tee käte kõverdusi see arendab löögi tugevust aga kõige parem on mitte kaklustesse sattuda ja lihtsalt sihukesi tüli norivaid ignoneerida või kiiremal võimalusel päästeametisse helistada

Gemma Kits kirjutas:Ma ei hakka mingit lugu kokku ajama vägivallast, aga ma tõesti tahaksin õppida ennast kaitsma, nii füüsiliselt kui ka vaimselt jne, näiteks, kui ma satun mingisse ''streetfighti'' tulevikus vms, siis mul oleks ju vaja ennast kaitsta.
Oleks hea saada mingeid nippe või õpetusi enesekaitse (nt löökide blokeerimise jms) kohta. Ma olen põhikooli tüdruk, tavalist kasvu, kuid siiski päris tugev. Olen varem ka ennast kaitsnud kaklustes, aga mitte korralikult.
Ning, minuga on ka veidi vanemad tüli norinud, isegi füüsiliselt ründama hakanud, aga viga pole eriti saanud ja kaitsnud ennast olen. Mingeid trenne võtma ei taha hakata, tahaks õppida iseseisvalt, näiteks mingi youtube video/nippide järgi jne.
Asi pole selles, et ma olen agressiivne ja tahan inimesi rünnata, asi on selles, et ma saaksin end korralikult kaitsta, ja selline
oskus tuleb tulevikus kasuks ka.
Pole kindel, kas postitasin õigesse kohta, aga jah, there it goes.
Jään vastuseid ootama :D
Kui trennis ei taha käia kaklust õppimas, siis ainult youtubest ei piisa.
Kui seal karate trennis üks-ühele sparri ei toimu, siis jääb see lahjaks. Mine parem taipoksi või jitsusse. Paljud arvavad et oskavad kakelda kuna enesetunne ütleb nii, reaalsus saabub siis kui maadled/kakled vastuhakkava teise inimesega ja avastad et ei ole nii osav midagi.

Tõsisemateks juhtumiteks võiks naisterahvas pipragaasi muretseda küll kui ta on vanem kui 14a ja harida ennast pipragaasi kasutamise osas.
Kas sind kiusatakse? Kirjuta mulle, aitan sind! - facebook.com/enesekaitse või tugi@enesekaitse.com
enesekaitse.com - Enesekaitse & lähivõitlus

miksmitte`?? kirjutas:Tõsisemateks juhtumiteks võiks naisterahvas pipragaasi muretseda küll kui ta on vanem kui 14a ja harida ennast pipragaasi kasutamise osas.
Aga miks ntks 13 aastased ei tohi endale pipragaasi muretseda?[/quote]
Kirjutasin et 14, sest siis ollaksé nö vastutusealine.
Kas sind kiusatakse? Kirjuta mulle, aitan sind! - facebook.com/enesekaitse või tugi@enesekaitse.com
enesekaitse.com - Enesekaitse & lähivõitlus
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald eakaaslaste poolt”