Mure

Tere , olen 13 aastane poiss.
Kui ma koolis olen siis koguaeg ühs poiss norib ( tüsedam )
Ma ei ole talle kordagi midagi paha talle ütlenud ,ega ka löönud.Aga samas koguaeg kui keegi sõber minuga / tema sõbrad siis alati ta hakkab norima ja vahepeal ka kasutab füüsilist vägivalda.Ma pole kordagi seda välja näidanud ,ega ka välja teinud kuigi sisemas tunnen end , haiget saanuna ja samas ka väga halvasti.Ma olen sellest aru saanud ,et ta tahab mingisugune kõva mees välja paista ( Kuna ka teda noritakse ).Kuna ma olen 142 cm pikk ehk 7klassidest kõige väiksem kasutab ta mind ära ,et olla kõva mees ja see teeb mind väga kurvaks kuna saan ka palju haiget.Ka talvel kui ma talle midagi ei teinud hakkas ta kambas mind ainult pilduma ( sest kedagi teist ta ei julgenud )ja nende kuulidega oli suhteliselt valus vastu pead saada.Ise ma ei ole sellist tüüpi et lahendan rusikatega seda probleemi samas on ta ka mind ähvaranud ,et annab mulle molli kui ma räägin kellelegi ,et ta mind norib jms.Ma ei ole julgenud siiani kellegagi rääkida.Ma loodan ,et saate mulle mõne hea vastuse anda mis ma tegema peaks?(olen talle mitmeid kordi öelnud " Ära tee " aga selle peale ta kostab jällegist häält moodustades peenemaks " Ära tee " ja siis ütleb jälle halvasti või lööb :(

Aitäh lugemast ja ka suurem tänu kui saate vastata :)

Re: Mure

hmm. ega siin ei aitakski vist ei vastuhakkamine, vastuütlemine ega mitte välja tegemine, sellises vanuses lihtsalt tunnevad osa lapsi, et peavad ennast kuidagi tõestama ja keegi lihtsalt valitakse kiusamiseks välja, ega tal ei peagi selleks midagi eriliselt viga olema. kuskile kaebama ei ole ka minu meelest mõtet minna (kooli sotsiaalpedagoogiga või ka psühholoogiga võid siiski rääkida, niisama nõu küsida, mitte konkreetselt kellegi kohta rääkida), võid hoopis suurema viha kaela saada. äkki hoiad lithtsalt võimalikult eemale sellest kiusajast? ja kui ta midagi teeb, siis ei ütlegi talle midagi vastu, vaid lihtsalt lähed nii rahulikult kui võimalik ära. valus on, aga no kaua ta ikka viitsib niimoodi taguda, kui sa eriti sellele ei reageeri. aga võib-olla aitaks tema puhul ikkagi ka mingi tõsisem vestlus sotsiaalpedagoogiga. sest selline peksmine on ju karistatav ja teoreetiliselt võiksid ka politseisse selle anda. nii et jah, arvan et parim oleks rääkida sotsiaalpedagoogika ja küll ta siis ütleb, mida edasi teha võiksid.

.... kirjutas:kõige lihtsam oleks see vana üksinda kuskil tänava nurgal kinni püüda ja täiest jõust molli anda temasuguste vast muu ei aita
soovitan kõi mingi kuuaega jõusaalis või kuskil treeni käsi siis anna lõugsi :D
Kuu aega trenni ei anna miskit..

Kui mind kunagi aastaid-aastaid tagasi (6 klass) mõnitati ,tegin ma ise endaga diili.Läksin trenni (tavaline poks) ja aasta lõpus oli plaan minna järgmisesse kooli.Mõnitati sellevõrra rohkem ,et seal trennis käisin //Noh,näita liigutusi, teeme üks-ühele jne, nagu need nolgid ikka räägivad aga möku nagu ma olin ei julgenud ma loomulikult kakelda//
"Vastu pidasin" selle pärast ,et mõtlesin koguaeg sellele ,et varsti on see kooliaeg möödas ja uus kool-uued sõbrad-uus elu.
Tõsi küll ,et sealt alates läks vabaaeg joomiseks,pidutsemiseks ja narkootikumide tarbimiseks kuid see oli juba minu süü, muu oli OK.
Ja see poks oli ka üsna asjatu kuna enda vanade mõnitajatega mul kakluseks ei läinud kordagi oli mul tegevus, mida oodata 3 korda nädalas ja trennis end välja elada.

Too long, didn´t read -

Vaheta kooli, tuleb edasi liikuda!

Alternatiivne versioon:
Kui otsustad siiski omakohu peale ja rusikad käiku lasta siis ära karda valu, kakle see kaklus lõpuni PAIN IS TEMPORARY!

Võib küll hirmus tunduda, kuid sa peaksid ikkagi selgeks tegema talle et sa oled valmis talle peale lendama kui ta kiusama tuleb.
Oota järgmist korda millal ta üksinda sind narrima/peksma tuleb ning siis mine koheselt kallale.
See ei loe kas sa talle peksa anda suudad, loeb sõnum mida sa saadad vastuhakkamisega.

Järgmine kord ta enam nii julge ei ole ja, kui on siis kordad sama.
Mingi nunnu aforism mis igale teismelisele tüdrukule peale läheb.

Tõmba selg sirgu ja pane vastu hambaid. Poh kui vastu saad, kui ise alustab võta mingi nui või asi ja peksa sellega. Usu mind, varsti ta enam tõmblema ei tule. Väga palju on olnud juhuseid kus poisid jäävadki sellisteks tallaalusteks ja hiljem keerab mõistus ära sellepärast. Hakka juba varem meheks ja seisa enda eest, sõjaväes ja edaspidises elus lihtsam.

Kui tullakse kambaga või midagi ja elad Tartus siis võid ühendust võtta. Aitan hea meelega. :)

Enurees kirjutas:Võib küll hirmus tunduda, kuid sa peaksid ikkagi selgeks tegema talle et sa oled valmis talle peale lendama kui ta kiusama tuleb.
Oota järgmist korda millal ta üksinda sind narrima/peksma tuleb ning siis mine koheselt kallale.
See ei loe kas sa talle peksa anda suudad, loeb sõnum mida sa saadad vastuhakkamisega.

Järgmine kord ta enam nii julge ei ole ja, kui on siis kordad sama.

Probleem selles ,et teema autor on arvatavasti mitte just kõige julgem ja ilmselgelt kardab sattuda füüsilisse konflikti.
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald eakaaslaste poolt”