Probleem vägivaldse eakaaslasega.

Tere!
Siin minu rajoonis elab vene rahvusest poiss,kes oskab ka eesti keelt rääkida.
Mõned aastad tagasi oli ta täiesti normaalne...tegi sporti jne...
Kuid see aasta on ta täiesti ära pööranud.....
Nimelt ta on 14 ja mina olen kah...
Poiss on peaaegult iga minuvanuse tüübi siin rajoonis läbi peksud ning enamasti ilma põhjuseta...
Minuni jõudis probleem alles eile...tulin kodust välja ning kiirustasin sõbra poole. Tema tuli mulle vastu ja peatas mu kinni ning hakkas mind taguma...Küsisin,et mida ma siis teinud olen....tema ütles,et sinusuguseid peksan ma niisama. Minusuguseid? Ma täiesti tavaline....mind pole kunagi narritud ning mul pole midagi ka viga....P.S! Ma ei ole ka kindlasti midagi temale teinud.
Tal on alati ka kamp kaasas..... Ma ise olen üle 180 cm pikk tema aga mingi 165 vms...! Sporti olen ma peaaegult kogu enda elu teinud.
Nüüd ma ei teagi kas on mõtet talle vastu astuda...tal on alati kamp kaasas ja lisaks tunneb ta palju suuri vene tüüpe. Siis kui ta mind tagus ja ta kamp pealt vaatas...siis ma ei hakanudki talle vastu...kes teab kui hulluks oleks asi läinud....ma isiklikult ei peagi teda nii väga tugevaks....mitu korda suutsin pea õigel ajal alla tõmmata ...temaga aga lõi siis täiesti mööda. Ükshaaval ma suudaksin need teised kambaliikmed küll maha võtta,aga ma ei saa kindel olla et kas mu jõud temast üle käib....Sest ta on siin kandis nii paljud läbi peksnud.
Kunagi kui ma temaga rääkisin,siis ta oli öelnud et tal endal on täiesti suva kui tema peksa saab.
Nüüd ma siis ei teagi,et mis edasi ette võtta temaga...Rääkimisest pole siin enam kasu.
Tahaks ikkagi rahulikult siin kandis ringi käija,mitte et peab iga nurga taha vaatama.

No mida, mingi pisike könn läheb suuremaga norima, sülitad pähe sellele ja kõik! :lol:
Kuigi kui aus olla, mul pole õrna aimu mis teha selle tüübiga, kui rääkimine ei aita. Ehk liigud koos mõne sõbraga ringi?
Kindel, et rääkimine ei aita? :? Ma ei saa aru, nolk tuleb jumala lambist norima või? Lihtsalt astub ligi ja hakkab taguma?
Politseile teatada hullust. :P

Vastus "fingerboard"le

fingerboard kirjutas:Vahet ei ole,et kas sõbraga või mitte.
Kui me ta läbi taoksime,siis oleks ta meil kannul enda kambaga ning ma ei saakski enam rahus elada.
Mul on raske Sinu lugu kommenteerida, sest ma ei ole mees. Ma vaatan sellele olukorrale natukene teisest vaatenurgast. Ma tean et meeste seas (loe meeste maailmas) on levinud kommed, reeglid mida peetakse tõelisteks, ja kui sa tahad olla tõeline mees siis sa pead neid täitma.
Üks kõige levinutest, minu meelest on: "jõud on kõige oluline, kui sa suudad kedagi ma jõuga maha suruda siis Sa oled austust ja lugupidamist ära teeninud".
Minu meelest, täiesti vale uskumus, sest jõuga ei saa kõike asja lahendada.
Kes on tugevam - sellel on õigus - võib olla praegu, noores eas, see on veel aktuaalne: Ma loodan et mõne aja pärast kui väikestest poistest kasvavad ja arenevad täiskasvanud mehed - siis tulevad esile ka teised väärtused (ausus, väärikus, enesekindlus, abivalmidus jne).

Ja Sinu kirjast mulle tundub et Sina juba praegu mõistad asju palju sügavamalt kui teised. Näiteks, mõistad seda, et kambaga tegutseda on alati kergem (ja lõppkokkuvõtes ka ebaaus), sest kambas olles saab toetus ja julgust, ja sageli just kambas tehakse niisugusi kuritegusi, mida üksinda poleks kunagi teostanud.

Lausega "rääkimisest pole kasu" võib ka vaielda.
Muidugi rääkida/välja selgitada/veenda on palju raskem kui lihtsalt rusikatega vehkida. Ja samas, selleks et oma seisuhohta ja arvamust väljendada, peab olema ka väga julge - see on juba täiskasvanu mehe käitumine ja tegutsemine, seda nimetatakse veel ka vaimseks jõuks - mis on füüsilisest jõust palju korda suurem ja olulisem.
Ja seda vaimset jõudu ja enesekindlusearendamist ma Sulle siiralt ka soovin!!! Kui Sul on see alus olemas, siis saa saad paljude olukordadega hakkama!!! :wink:
Viimati muutis Maggy, 20 Juun 2005, 11:02, muudetud 1 kord kokku.
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

see situatsioon on tüüpiline "male patt"

ehk mida iganes ei valiks on ikka tulemus kokkupõrge.

1. Valid alla anda ... on halb... siis hakkatakse ikka edasi norma.
2. Hakad vastu.... on sama... sest kui kaotad siis (loe punkt 1) ... ning kui võidad, siis tema "mehelikus" on nüüd haavatud ning ta hakkab ihaldama kättemaksu ning ilmselt teeb seda mitte ausalt otseselt vaid petlikult seljatant.

Seega kui ei tea mida kohtumisel teha, efektiivsem oleks seda kohtumist just vältida. Aga jah... "ümber nurga vaadates" on vastik elama. Mida siis?

Kuidas siis lahingut võita lahingut alustamata?

Kõige pealt, kui sa teda alandad või solvad või muul viisil ründad, siis ilmne vastu agressioon.

Kui alistud ning annad alla, siis iga mugava võimaluse korral noritakse sind ikka.

Jääb minu arvamusel üks ainuke "rusikateta" lahendus... Siis kui suhtud (või vähemalt suhtled) temasse kui võrdsesse.

Mida edasi?

Minul näib ainuke variant seda lahingut vältida...

Peab situatsiooni nii pöörata, et lahing sinuga oleks tema jaoks mõtetu või omaks negatiiset tulemust.

Kuidas arvad, kuidas talle mõjub taoline dialoog:

"- Mida ma olen sinule teinud? (parem oleks: Miks sa tahad just minuga kakkelda/võitlema?)
- Sinusuguseid ma peksan niisama!!!
- Paistab, et tegi sulle keegi kõvasti liiga või alandas väga ning sa nüüd elad enda viha välja üks kõik kelle peale. Ma sind hukka ei mõista, ei tea mida taolises olukorras ise teeksin. Võib olla püüad kellelegi või endale tõestada enda jõukust. Aga siis tegelikult... (paistab see nõrkuse moodi.) Tugev ei vaja enda tugevusele kinnitust. Igal juhul paistab, et miski sulle tekitab ebamugavust. Hea meelega sind aitaks. Ainult, et seni sinu poolt valitud lõgastusviis paistab olevat ebaefektiivne. Võib olla on sul varuks arukamaid (paremaid) lahendusi pingetest vabanemiseks? Tahad teada, kes meis on FÜÜSILISELT(toonitaks seda sõna) tugevam? Teeme võistlus jooksu, armreslingut, kättekõverdust mida iganes. Kakelda ma igal juhul ei taha. See ei too kellelegi meist kasu vaid vastupidi."

Kui on tal kaasas palju sõpru siis võiks pakkuda katset teha, kes siis tugevam on....kes rohkem teeb kätte kõverdust, või "armreslingut" korraldada võib ka kiirjooksu korraldada.

Kui küsivad, miks ei taha kakkelda võib vastata,et: " Oli mul paar tutavaid, üks nüüd istub "tahtmata tapmise ees" (kohtu otsusel ületas enesekaitseks hädavajalike piire), teine piinab ennast koguaeg mõtega, et omal ajal oma lolluse pärast niisama sõbraga võitu kakkeldes istutas nüüd teda elulõppuni invaliidi rattastooli sisse. Ei taha kumbagi nahas ennast tunda, seda enam, et mul sinu vastu tegelikult midagi ei ole."

Sellise ütlusega sa ütled:
Ma sind ei karda, pean sind võrdseks.
Mul pole sinu vastu midagi.
Püüan sind mõista.
Ma olen valmis sind aitama võmialuse piires.
KAKLUS ON MÕTETU JA TOOB KAASA NEGATIIVSED TULEMUSED!

Ei konsulteeri enam.

vähem kirjavigu plis, ise oled admin :).

Meie emakeel pole eesti keel ja selle pärast tulevad mõned vead ette. Loodan, et see ei ole sulle suureks takistuseks. Oleks tore kui sa kirjutaks “Arendame foorumit” meie vigadest, meie siis hea meelega parandame neid. Site admin!

Mäletan et kui ma sinuvanune olin, siis oli ka selliseid minu kandis rohkelt. Ise puutusin nendega tihti kokku ja kakluseid on ka küllaga olnud. Venelastega on enamasti see reegel et kui sa näitad et sa oled nõrk ja alistud, siis nad ei jäta sind rahule.
Meenutan, et kunagi tuli hoovi mingi uus venelane, kellel olid siin oma sõbrad. Ta oli siis küll puhas venelane ja ei osanud eriti eesti keelt. Mul on samavana õde ja kui me uue ratta saime, siis õde tuli kurva tujuga koju ja ütles et mingid vene poisid lõid kodaratesse. Ma mõtlesin et eriti häbitud ja ülbed ikka need venelased ja läksin välja asja uurima.
Mõni hetk hijlem nägingi vene pandesid jõlkumas, päris 8 kesi olid, mina seevastu olin üksi. Asusun kohe asja kallale ning astusin lähedale, küsisin et kas sina puutusid minu õe ratast. Ja kui siis see ülbelt pikk "jaaaaaaa" vastus tuli, siis mul viskas kll vedru välja panin paar korda ikkka tugevalt rusikaga ja ütlesin, et olgu parem viimane kord. Ta sai siis vist aru et suht ülbe oli ja rahunes, aga samalajal teised panded passisid niisama ja ei teinud midagi.
Mõni aasta hiljem sain isegi läbi selle poisiga, käisime samas jalgpalli trennis... Aga vahest olen kuulnud et ta jälle kedagi tülitanud ja kedagi löönud, aga et talle pole tahetud vastu hakata. See ongi suur vahe eestlaste ja venelaste vahel- eestlased ei noki niisama, aga venelased ei suuda ilma kaklemiseta olla. Eelkõige tahavad nad näidata kui kõvad tegijad nad on. Enamasti nad lähevadki eestlaseid norima, sest nemad ei hakka paremameelega vastu vaid on ettevaatlikumad.
Nüüd aga hoidun venelastest, sest teades kui paljud on niisama peksa saanud mitte millegi eest, ajab hirmu päris nahka.
:P lihtsus on raskuse algvorm
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald eakaaslaste poolt”