Re: kuidas tulla toime koolikiusamisega?

a) räägi
b) ignoreeri
c) sõima vastu
d) kasuta varianti c ja b segamini vastavalt oma tujule
e) kui tulevad füüsiliselt kallale, siis ürita vastu anda
f) vaheta kooli, kui on võimalus

Vanusega ei pruugi üle minna. Jobud jäävad tihtipeale ka terveks eluks jobudeks ja isegi kui mõnitamisevajadus üle läheb, ei saa nad hiljemgi aru, mida nad teisele inimesele teinud on. See, et nad sinu välja on valinud, ei tähenda, et sa seda väärt oled. Kiusajad ei suuda lihtsalt enda ego muudmoodi boostida, kui teisi jalge alla trampides.

Ürita tugev olla.

Re: kuidas tulla toime koolikiusamisega?

Koolivägivald on üks nüüdisaja suurimatest probleemidest..
Kõige paremini aitaks arvatavasti nende vägivallatsejate täielik ignoreerimine
või veel parem - mitte küll laskuda nendega samale tasemele, kuid hakata neile vastu...
Liitu enesekaitsekursustega ning probleemide tekkimisel (kui tõesti sõnad enam ei aita, ning keegi kallale võib tulla) lihtsalt neist odavalt üle käia :)
Kuid kui selline asi pole võimalik, siis arvatavasti on võimalik neid inimesi kuidagi üle kavaldada..

Re: Kuidas tulla toime koolikiusamisega?

Vabandan et suht vana teema üles kaevan aga kuna ma käi ise pöhikoolis ning meil igapäevane kellegiga tõuklemine ja paukumine, ülbamine jne.
Ma ei taha rääkida endast, sest minuga ei julge keegi jamada kunagi..

Aga täiesti närvi ajavad need vanemad inimesed, mingid krdi emad ja isad, kes ajavad mingit juttu siin et räägi emale ja teata kooli ja räägi õpetajatele. Õpetajatekäest vingerdad välja midagi kokku valetades ja kui hakata kitse mängima nagu mingid vanaema siiin soovitavad siis seda enam kannatab kiusatav.

Pigem oleks et hakka kuskil trennis käima kus sul kasu ka oleks midagi, kui 'kiusajad' saavad aru et pole mõtet tõmmelda kiusatavaga - saavad ise peksa siis valivad kellegi uue.

Ning otsestele solvangutele kuskil koridoris vms kõndides on kõige mõtekam ignoreerimine, kui tegu kohas nagu kehalise kasv. riietusruum vms siis kindlasti vastu hakata, kui inimene on sümpaatne siis aitab ka hästi asja naljaks keeramine, aga vältima peaks enda üle naermist/nalja tegemist, võid nime külge saada.

Eriti tore on kui tuleb mingi onkel siin ja ütleb - räägi emale, vägivald pole lahendus! ON KÜLL, t*ra!

Feanor kirjutas:IGNOREERIMINE OLGU SEE NII TÄIELIK KUITAHES, AITAB SUHTELISELT VÄHE, KUI NORIJAID ON KAKS VÕI ENAM.

Vabandan, et caps lock, kuid raske on lugeda seda väärarvamust, et lihtsalt mitteväljatgemine aitab. Ise kogenenud ja tean väga hästi. Niiisiis aitab 1)vastu sõimamine 2)vastu löömine..
Olen sinuga nõus. Olen ka see keda on noritud, igapäevaselt togitakse. Ja nüüd täna andsin endale lubaduse, et hakkan neile idikatele vastu, maksku mis maksab. Nad peavad aru saama, ükskord kui palju valu on nad tekitanud..
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16

See, mis konkreetsele kiusajale mõjub, oleneb kiusajast.
Mõni tahabki sellega tähelepanu saada kui teine vinguma või isegi nutma hakkab ja siis minema jookseb- nii saab ju tema üle naerda. Sellisel puhul aitab küll ignoreerimine.
Teisel puhul, kus otsitakse kedagi, kelle peal enda probleeme välja elada, otsitakse kõige nõrgemat ohvrit, keda saaks lihtsalt kolkida. Sellisel juhul tuleks ennast kuidagi "suuremaks" teha ning näidata, et sa ei ole see kõige nõrgem, seda siis vastuhakkamisega või saades kaaslaste poolt tunnustust, mida kiusaja ei saa, et ta tunneks end väiksemana. Siis nad küll paratamatult valivad järgmise ohvri, aga vähemalt on üks nendest prii.

Kindlasti on iga tülinorija ja noritav erinev ning lahendust tuleb otsida veidi erinevalt.

Mina usun , et paljud kiusavad sellepärast , et kiusatav läheb sellepeale "käima" (Nutab , hakkab vastu karjuma vms).Kui vastu nt lüüa hakkavad nad veel rohkem piinama . Nii füüsiliselt , kui ka vaimselt . Ka mina kannatan kooli kiusamise all ; mind hüütakse erinevate totrate hüüdnimedega (minu eesnime pärast) , peamiselt teevad seda rumalad paraleel klassi poisid . Alguses ma sõimasin vastu , kuid see ei aidanud , aitaski ainult ignoreerimine .
Ma leian , et füüsilise kiusamise vastu ei aita ignoreerimine , st ei saa lasta endal silma siniseks peksta tuimalt . Füüsilise vägivalla vastu aitaks rääkimine mõlemate osapoolte vanematega . Nii enda , kui ka kiusajate vanematega . Kui see ei aita tuleks pöörduda politseisse ja teha avaldus ja siis tõesti (võimaluse korral) kooli vahetada .
Ignoreerimine vastu (st ei tehta üldse välja , kui räägid ei vastata ja grimassitatakse) ei aitagi midagi , kui vaid ignoreerimine .
Vaimse kiusamise vastu (noritakse) aitaks ma usun ka ignoreerimine ja ka rääkimine jällegi mõlemate osapoolte vanematega .
See on minu arvamus , kindlasti on erinevaid juhtumeid ja sellest olenevalt tuleks käituda ;).
Eelmisele : Siit võib mõni leida veel vastuseid :)
Baby, I don't know what love is, maybe I'm a fool, I just know what I'm feeling and it's all because of you. ˇˇ

Võileib kirjutas:Ma ei ole nõus sellega, et ignomine aitab. Ei, see ei aita, nii füüsilise kui ka vaimse vägivalla puhul. Vastu löömine või sõimamine aitab, AGA, oleneb kuidas. Kas sa teed kiusajale sellega piisavalt haiget või mitte, kui ei tee, siis ei aita.
Täpselt .Kuid oleneb ka sellest , milline situatsioon . Ka sõnadega võib haiget teha , hullemini veel , kui lüües . Tuleb lihtsalt õige nõrk koht leida . ;)
Baby, I don't know what love is, maybe I'm a fool, I just know what I'm feeling and it's all because of you. ˇˇ
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald eakaaslaste poolt”