Enesekaitse, millal võib?

Ma ei saa seadustest üldse aru, millal on lubatud enesekaitse? Kui mind ründab 5+ venelaste kamp ning nad on mulle enne isegi tapmisähvardusi nii päriselus kui ka internetis saatnud, siis kas ma tohin kasutada kaheteralist 18-cm võitlusnuga enesekaitseks? Konkreetne nuga on võitlusnuga mis tähendab et võitluseks disainitud, kahelt poolt teritatud ja 18 cm pika teraga ning mul on oskused selle kasutamiseks. Kas mul on lubatud sellist nuga kanda alaealisena ning mis juhul ma võin seda enesekaitseks kasutada?

Re: Enesekaitse, millal võib?

kirjuta veebikonstaablile, saada talle screenshotid vestlusest ja asi ametlikuks
arvad et sa saad üksi mingi hädise noa abiga 5+ venkude karjast jagu? saad haledalt suhu lihtsalt, muud midagi, parem on pöörduda tapmisähvarduste jms asjadega politseisse
v sa proovid neid ise ära tappa selle noaga? v mida sa teed sellega neile, vend tuleb rusikaga ja sa lõikad kõri läbi tal?

huvi prst lihtsalt et mida kuradit sa tegid neile et sind tappa ähvardatakse?
kõik on sodi

Andsin kolmele neist peksa kui nad väiksemat poissi kiusasid. Neid kambas kokku 6 või 7 vanuses 13-15, suht kindel et saan jagu kuna ma treenitud võitlusspordis (poks ja MMA) ja käin HEMA trennis ka. Politseisse isegi läinud sellega, sealt öeldi et need pole tõsiseltvõetavad ähvardused ja nad on alaealised seega nad ei saa midagi teha. Krdi venkud üldse, miks neid Venemaale ei saadeta! Venna klassi (6 klass) tuli üldse vene koolist 5 umbkeelset russi kes sõnagi eesti keelt ei oska ning õpetajatel kulub enamik tunnist neile vene keeles seletamisele. Neile isegi ei üritata eesti keelt õpetada. Eesti nagu mingi Rootsi juba, aint neegrite ja moslemite asemel russid.

mureenesekaitse17 kirjutas:
25 Okt 2018, 02:45
kas ma tohin kasutada kaheteralist 18-cm võitlusnuga enesekaitseks?
Ei tohi.
25 Okt 2018, 02:45
Kas mul on lubatud sellist nuga kanda alaealisena ning mis juhul ma võin seda enesekaitseks kasutada
Sul ei ole lubatud antud nuga kasutada/omada/kanda või muul moel kasutada.
Kui sa kasutad selle enesekaitseks, sinu vastu alustatakse kriminaalmemetlust.
)Keelatus külmrelva omamise
)Raskete kehavigastuste/tapmiskatse paragrahvi alusel(kui kasutad).
Kuna oled alaealine, suure tõenäosusega ei ole sul sulli plekkata hea advokaat, sa jääd igalpool süüdi ning lähed alaealiste komisjoni kui pätt. Erikool, vangla.
25 Okt 2018, 15:23
Krdi venkud üldse, miks neid Venemaale ei saadeta! Eesti nagu mingi Rootsi juba, aint neegrite ja moslemite asemel russid.
Natsionaalsuse alusel vaenu õhutamine, seda võib ka tõlgendada nii, antud inimesed on vast eesti kodakondsusega ning siin sündinud, nende esivanemad elanud siin. Välja saata? Kuhu? Venemaale? Aga kui sind väljasaata kuhugi? Vahe on selles, et sina valdad riigikeelt ja nemad mitte. Muud vast ei olegi.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

25 Okt 2018, 15:23
Andsin kolmele neist peksa kui nad väiksemat poissi kiusasid. Neid kambas kokku 6 või 7 vanuses 13-15, suht kindel et saan jagu kuna ma treenitud võitlusspordis (poks ja MMA) ja käin HEMA trennis ka. Politseisse isegi läinud sellega, sealt öeldi et need pole tõsiseltvõetavad ähvardused ja nad on alaealised seega nad ei saa midagi teha. Krdi venkud üldse, miks neid Venemaale ei saadeta! Venna klassi (6 klass) tuli üldse vene koolist 5 umbkeelset russi kes sõnagi eesti keelt ei oska ning õpetajatel kulub enamik tunnist neile vene keeles seletamisele. Neile isegi ei üritata eesti keelt õpetada. Eesti nagu mingi Rootsi juba, aint neegrite ja moslemite asemel russid.
tõsiseltvõetavad ähvardused, kui on ju konkreetsed tapmisähvardused?

need venelased on siin sündinud ja üles kasvanud, neil on vene rahvusest vanemad kes on siia toodud ilmselt nsv ajal, ega nad vabast tahtest pole lampi venemaalt eesti kolinud, lihtsalt see on nende kodu
50 aastaga umbes sureb välja see vene keel sest seda juuritakse vaikselt välja ja vene rahvusest vanematel on kakskeelsed lapsed, kes enda lapsi hakkavad juba eesti keeles õpetama.
kujuta ise, et sa oled sündinud eesti perre venemaal, oled kogu enda elu seal üles kasvanud ja koolis kohe esimesest klassist oodatakse sinult puhast vene keelt ja saadetakse eestisse tagasi, kuigi sa pole eestis kunagi käinudki ja terve elu venemaal elanud. ikkagi oskad ju ainult eesti keelt kui oled kasvanud eesti peres, lõpuks omandad keele ära kui käid venekeelses koolis jne.
neegrid ja moslemid on mugavuspagulastena ise tulnud rootsi paremat elu otsima, vaevalt keegi venemaalt tahaks ise siia pommiauku tulla
proovi lic asja vastupidi vaadata, jah mu arust ka venelased hull ülbed ja äratõusnud ja suht diblad jms aga venemaale pole neid mõtet saata
kõik on sodi

Vulkaanipurse kirjutas:
25 Okt 2018, 19:38
25 Okt 2018, 19:27
Igal pool nagu lasnamägi juba.
Aga õppi venekeel ära? Slabo?
venelased las õpivad ise eesti keele selgeks kui siin riigis elada tahavad (nt kui elad Venemaal pead oskama vene keelt, keegi sinuga eesti keeles suhtlema ei hakka ja samahästi kui venelased tahavad eestis elada võiksid nad osata mingil määral eesti keelt)
💚💜💚💜

no krt uue keele õppimine ei ole nii lihtne, jah need mutid maximates võiks vähemalt tere ja headaegagi öelda aga raske on hakata kõigiga puhtas eesti keeles rääkima kui vanust pole suurt olla, nad on eestist pärit ja neid ei saa niimoodi minema saata siit maale kust nad pärit pole
nt mina olen 6 aastat vene keelt õppinud ja kui keegi juurde tuleb siis mul ongi vene keele tase selline et ne panimaju noh, vaevalt see venelastega väga palju teisiti
ja kui tänaval kuuled lasnakal aint vene keelt, miks peaks kaks venelast omavahel eesti keeles rääkima isegi kui nad oskavad? oletame et ma elan inglismaal eestikeelses külas vms kus on eestlased, mu perekond on eestikeelne, miks ma pean nendega rääkima omavahel inglise keeles lihtsalt sellepärast, et sul oleks ilus kuulata?
ma pole mingi venelaste fänn ja nad ajavad mind ka närvi, aga cmon
kõik on sodi

Võite siin kireda venelasi palju tahate, aga reaalsesse ellu minnes avastate, et näiteks tööandjale olete palju kasulikumad kui teil vene keel suus ning kindlasti saaks seda osates kõrgemat palganumbrit küsida.
Teemaalgatajale: KarS § 28 lg-d 1 ja 2 sätestavad, et :
(2) Isik ületab hädakaitse piiri, kui ta kavatsetult või otsese tahtlusega teostab hädakaitset vahenditega, mis ilmselt ei vasta ründe ohtlikkusele, samuti kui ta ründajale kavatsetult või otsese tahtlusega ilmselt liigset kahju tekitab.
(3) Võimalus vältida rünnet või pöörduda abi saamiseks teise isiku poole ei välista õigust hädakaitsele.

Sinu küsimusele on raske vastata, siin on mitu faktorit mängus ja iga olukorda hinnatakse eraldi. Hüpoteetilises olukorras, kus sind konkreetselt rünnatakse 5 isiku poolt ning sa ei ole teadlik või valmistunud selliseks sündmuseks ja "juhtumisi" oled sellise noa kaasa võtnud, siis ilmselt saaks mingi kaitse selle baasil üles ehitada küll, sõltuvalt sündmuste käigust. Muidugi ei tähenda see, et sa võid kõigile nuga anda, kui keegi sulle väikse obaduse annab, vaid pigem kui su tervis/elu reaalselt ohus oli. Mainisid, et sul on oskused selle kasutamiseks, sellisel juhul peaks sul olema ka oskused rünnaku ohutuks tõrjumiseks liigseid vigastusi põhjustamata.

Kui aga võtta sinu hetkene situatsioon, siis seda ilmselt hädakaitse alla enam liigitada ei saa, sest selline kaitsetegevus ei oleks kantud kaitsetahtest ja kahjustab ründaja(te) õigushüvesi liigselt.

Kamis1292 kirjutas:
25 Okt 2018, 21:03
Võite siin
Tal on KEELATUD külmrelv, selle kasutamist ta ei õigusta mitte kuidagi.

Ja isegi kui teda ründab 5 venelast, tal ei ole ÕIGUS kasutada nuga. Ainuke mis tal kohtus küsitakse "Miks teie ära ei jooksnud?" "Miks sa piprasprei ei ostnud?"

Nuga=nuga, rusikas = rusikas.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

Vulkaanipurse kirjutas:
25 Okt 2018, 21:45
Kamis1292 kirjutas:
25 Okt 2018, 21:03
Võite siin
Tal on KEELATUD külmrelv, selle kasutamist ta ei õigusta mitte kuidagi.

Ja isegi kui teda ründab 5 venelast, tal ei ole ÕIGUS kasutada nuga. Ainuke mis tal kohtus küsitakse "Miks teie ära ei jooksnud?" "Miks sa piprasprei ei ostnud?"

Nuga=nuga, rusikas = rusikas.
Ma ei öelnud, et selle kasutamine on õiguslik, vaid et selline tegu ei välista hädakaitse kohaldumist. Tõsise ohu korral, kui minema joosta tõesti pole võimalik ja sinu elu on reaalselt ohus, kasutaksid sa ilmselt igat vahendit, mis sulle saadaval on. Edasine sõltub juba politsei ja prokuratuuri hinnangutest ning kui tõesti peaks asi kohtusse jõudma ning sind süüdi mõistetakse (mis põhjendatud ja vajaliku kasutuse korral ei ole väga tõenäoline), siis oleks iga inimene pigem kriminaal kui surnud.
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald eakaaslaste poolt”