Vene keele õpetaja

Kust nüüd alustada..
Meie õpetaja on äärmiselt ebaõiglane.
Meil klassis on tihti lärm.. seega õpetaja ei kuule kõike koguaeg.
Kui ta palus mul teksti lugeda, kuid ta ei kuulnud, sest klassis olid segajad, palus ta korrata. Ma lugesin selle lause uuesti.
Läks natuke aega mööda ja õpetaja hakkas ise millestki rääkima.
Kuna ma ei kuulnud, palusin tal sama viisakalt korrata. Siis hakkas õpetaja sõna otseses mõttes röökima. Ta karjus mulle: "MIS MÕTTES SA EI KUULE?!? LASE KUUL PÄHE JA HÜPPA AKNAST ALLA! TE OLETE TÄIESTI VÕIMATUD!!"

Re: Vene keele õpetaja

Eks meil kõigil ole teatud hetkedel raskusi oma emotsioonide kontrolli all hoidmisega ning seetõttu võime ennast kogemata välja elada kellegi peale, kes otseselt antud olukorras üldse süüdi ei ole. See, et tunnis on lärm ning õpetaja ei suuda ennast kehtestada on suhteliselt levinud probleem, mille suhtes võib aidata klassiga või õpetaja endaga rääkimine. Samas kui õpetaja ei suuda ennast üsna sageli kontrolli all hoida ning kipub õpilasi sedaviisi solvama (kuigi tunnis mitte kaasa tegemine ja lollitamine solvab õpetajat kordades rohkem), on võimalik pöörduda oma murega klassijuhataja või kooli juhtkonna poole ning tuua lisaks õpetaja käitumisele välja kindlasti ka klassi käitumine. Õpihimulise õpilasena võid avaldada ka muret, et seoses kaasõpilastega võib su haridustee antud õppeaines poolikuks jääda. Loomulikult on üheks variandiks ka lihtsalt antud olukorraga leppimine ja need paar tundi nädalas lihtsalt välja kannatada, kuid seda loomulikult juhul, kui sellised vahejuhtumid õpetaja suhtumist oma õpilastesse või sinusse endasse ei muuda.
Loodan, et su probleem õpetajaga laheneb ning vastus tehtud postitusele on ootuspärane.
Vasta

Mine “Õpetaja. Missugune ta on ja missugune ta peaks olema...?”