Vene keele õpetaja

#1
Tere!

Täna poisid rääkisid tunnis päris palju ning õpetaja hoidis meid tunnis 8 minutit kauem kinni. Kuna see oli viimane tund, siis kell 14:07 paiku tuli buss ja läks ära 14:12 paiku. Õpetaja lõpetas tunni 14:15 (hoopis 10 min hiljem), niiet kõik, kes bussiga lähevad, jäid bussist maha. Mõnel õpilasel on trenn ning jäid trennist maha, aga vanemad peavad trenni eest maksma.
Kas õpetaja tohib õpilasi bussist maha jätta?
:)

Re: Vene keele õpetaja

#2
Tere!

Vastukaaluks sinu küsimusele, kas õpetaja tohib lapsi kauemaks tundi jätta tekib küsimus: kas õpilane tohib tundi teadlikult (st teades, mis on tunni läbiviimise kord, kooli kodukord, mitte tahtmatult) segada? Kui õpetaja EI SAA tundi läbi viia, aga tunni sisu on mõeldud läbida, siis ta peabki seda teisel ajal tegema. Hea, et kaheksa minutit üle tehti, mitte terve tund mõnel muul ajal uuesti.

Ei ole küll päris õiglane, et kõik justkui karistada said (kuigi ilmselt polnud tegu otseselt karistusega, vaid tunni teema läbimisega pärast viivitusi), kuigi halvasti käitus vaid osa. Paraku on suure klassi puhul võimatu suure hulga halvastikäitujate puhul täpselt selgitada, et kes tegi ja kes mitte. Loodetavasti on see kogu klassi "karistus" pigem erand.

Puberteedieale on omane täiskasvanutele vastandumine, seega see ebaõigluse tunnetamine ja pidev õpetaja tegevuse hindamine võibki tulla väga lihtsalt, see on normaalne. Proovige asja inimlikult võtta - õpetaja eesmärk ei ole teile halba teha, kuid ta peab midagi tegema, kuidagi reageerima, et ta saaks tunni läbi viia, teile vajaliku materjali selgeks teha. Kooli tahate ju lõpetada, edaspidises elus edasi jõuda. Muidugi on halb, et bussile ja trenni ei jõudnud, arusaadav on, et see tekitab pahameelt ja muid halbu tundeid. Eks see olegi suuresti teie enda kätes, et seda rohkem ei juhtuks. Mõelge, mida saaksite järgmistes tundides paremini teha, et kõigil oleks hea ja et te samas vajaliku selgeks saaksite.

Edu!
Vasta

Mine “Õpetaja. Missugune ta on ja missugune ta peaks olema...?”