Harv kakamine

Minu mure seisneb selles:
Pissil käin tihti ja eriti palju siis, kui rohkelt joonud olen. Usun, et see on normaalne ja nii peabki, KUID
vaatamata sellele, et ma sõin viimasel mitmel päeval päris palju, käisin ma NELJA päeva jooksul ühe korra kakal. Seda ma normaalseks ei pea. Mis toimub, et mul pole vajadust suuremat häda tihemini teha? Varem pole niimoodi seda jälginud (kuigi tean, et käin suht harva kakal), kuid seekord oli vahe eriti suur.
Kui tihti peaks terve inimene kakal käima? Sõltub see ainevahetusest ja sellest mida süüa?
Olen mures.

Re: Harv kakamine

Kõhukinnisus on tingitud:
:!: istuvast eluviisist, kiudainetevaesest toidust,
:!: roojamise (defekatsiooni) tahtlikust vältimisest,
:!: vähesest vedelikutarbimisest
:!: ja mõnikord ka kõhulahtistite liigtarvitamisest.

Soole tühjendamise sagedus on igal ühel erinev (see sõltub ainevahetuse kiirusest, :arrow: ainevahetuse kiirus omakorda sõltub vanusest-mida noorem seda kiirem ainevahetus, soost-mehed kulutavad rohkem energiat puhkeolekus kui naised, kehalisest aktiivsusest-sportimine kiirendab ainevahetusprotsessi, söödud toidust-valgurikas toit kiirendab umbes 25-30% võrra ainevahetusprotsessi).
Mõne puhul on tavapärane 2–3 korda päevas, teisel 2–3 korda nädalas, kusjuures kummalgi juhul pole tegemist sooletegevuse häirega, kui see ei põhjusta lisavaevusi.

Kõhukinnisusele viitavad roojamist vähem kui 2 korda nädalas kui ka kuiv, kõva, roojamisel valulikkust tekitav väljaheide.
💚💜💚💜

Re: Harv kakamine

Eelmine vastaja ütles põhilise ära. Kinnitan ka, et lühidalt kokku võttes on hea seedimise saladus kiudaineterikas ja piisavalt värsket kraami sisaldav toit ning piisav vedelikutarbimine. Ütlesid, et sõid palju, aga kui see söödu oli nt liha, piimatooted, valgest nisujahust tooted, siis kõike seda ongi kehal väga raske seedida ja see võtabki palju aega, eriti kui seal vahel piisavalt kiudaineid pole.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”