Antibiootikumid ehk 7 päeva põrgus

Hei!

Ma pöördun siin nende poole, kes on läbi teinud antibiootikumide kuuri. Küsimusi on kaks - kas teil esinesid kõrvalmõjud? Kui esinesid, siis mis aitas nende vastu?

Räägin siis enda loo ka ära. Nimelt hakkasid mul paar kuud tagasi tugevad kõrvetised, ma arvasin, et asi on selles, et mul on minevikus aasta, kus tarbisin liigselt alkoholi. Nüüd ei ole võtnud enam midagi viis kuud, ka sünnipäevadel vms mitte. Sellel ajal oli ka mu toitumine väga korrast ära ning ma ei liikunud väga ning hülgasin trenni. Ühesõnaga raske periood oli elus, kus tegin asju, mida poleks pidanud. Tänu sellele kui mul tekkisid kõrvetised, arvasin, et see on selle kõige tulemus ja proovisin teha enda kehale detox kuuri, võtsin selleks ka vastavaid vitamiine, jälgisin väga oma toitumist, läksin trenni tagasi jne. Ometi ei läinud kõrvetised kuhugi ning ükskord olid lausa nii hullud, et ajasid öösel oksele. Siis soovitas mu ema tuttav perearst võtta mao hapesust vähendavaid tablette, omeprasooli. Alustasin lühikest umbes 14-päevast kuuri ning selle aja sees kadusid kõrvetised, kuid mul tekkisid erinevad kõrvalmõjud, tänu millele olin sunnitud rohtude võtmise lõpetama. Kõrvalmõjud läksid iga päevaga üha hullemaks, süda oli paha, nõrkus, nagu oleks pilves või oleks mingi drug (extacy) comeup, anxiety jne. Probleemid kadusid kohe, kui lõpetasin rohtude võtmise, kuid kõrvetised tulid järjekindlalt tagasi. Läksin siis perearstile ning lasin apteekri poolt soovitatud Helicobacter Pylori uuringud teha. Tuli välja, et bakter on mul organismis sees, uurisin selle kohta ning mul pole õrna aimugi kuidas või kust ma selle saada võisin, aga nüüd istub ta mul kõhus ja peab pidu. Mulle kirjutati välja kolmikravi ehk siis 20 mg Escadrat 1x päevas (vähendab hapesust maos ning kaitseb magu) ning kaks antibiootikumi - Fromilid 500 mg 2x päevas ja Ospamox 1000 mg 2x päevas. Neljapäeval võtsin hommikul esimesed kolm rohtu koos söögiga nagu juhendis kirjas (sõltumatta söögikorrast v.a. Escadra, mida tuleb võtta tühjale kõhule või koos söögiga). Umbes pool tundi kuni tund hiljem tundsin, et olen väga nõrk, halb oli olla, reaalsustaju nagu kadus, kõik oli väga ähmane ja uimane, see kadus tunni päerast ära. Siis tekkisid kõhtu krambid ja meeletu söögiisu nagu ma poleks kunagi varem süüa saanud, kuid samas süüa suutsin ma väga vähe. See polnud minu jaoks midagi hullu, sest olin arvestanud, et ravi nii kangete ravimitega, eriti antibiootikumidega on tõneäoliselt väga kurnav. Tõeline õudus hakkas öösel, kui ma võtsin oma teise doosi antibiootikume enne magamaminekut. Alguses valutasid mul hambad, suus oli mõru maitse, üldse oli imelik olla ning jälle sama tühi tunne kõhus, kuigi ma võtsin tablette pärast sööki. Ma jõin veidi vett ja läksin magama, kuid und ma ei saanud. Magama jääda oli raske, ärkasin pidevalt väikeste vahedega korraks ülesse, jäin kohe uuesti magama ja nägin hästi segaseid unenägusid. Aju oleks justkui paanikas olnud ning kõik oli hästi overwhelming ning kui tavaliselt õnnestub mul ennast maha rahustada siis seekord läks asi ainult hullemaks. Ma ärkasin lõpuks ülesse paanikahoos ning ei suutnud rohkem magama jääda. Mul oli süda väga paha, ma värisesin üle kogu keha ning ajas oksele, kuid ma ei oksendanud. Aju tundub hästi pehme või nagu pinge suruks ajule peale koguaeg, olin peaaegu viiest hommikul üleval ning proovisin poolteist tundi hiljem magama jääda, sest väsimustunne oli väga suur ning silmad püsisid vaevu lahti. Hästi imelik ja raske tunne oli magama jäädes nagu midagi oleks valesti, proovisin kaks korda nign hoolimatta väsimusest ei suutnud magama jääda, sest aju lihtsalt ei lase. Vahepeal tulevad umbes 5-10 minutilised üli tugevad energia hood, pärast mida on jälle halb olla. Suus on hästi mõru, kergelt metaljas maitse. Mu ema helistas selle peale perearsti nõuande liinile ning küsis mida teha ja kas kutsuda mulle kiirabi, seal öeldi, et tuleks juua palju vett väikeste lonksude kaupa. Proovisin siis vett juua, kuigi see ei tahtnud üldse alla minna, aga tundsin, et enesetunne läks veidi paremaks. Mu ema konsulteerib ka perearstiga, et teada, kas võtta rohtusid edasi või mida teha. Ühesõnaga, kuna bakteri tõttu ma pean tõenäoliselt ravi jätkama, kuidas leevendada seda jubedat kogemust? Mul on järgmine nädal eksam, seega pean suutma päeval õppida, kuur on 7 päeva, seni olen läbinud sellest ühe.
Help.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”