Peavalud

Eelmisest laupäevast alates on väga tugevad peavalud. Enamasti on suruv valu mõlemal pea poolel, kuid vahel on see üle kogu pea ning on selline tunne nagu keegi lööks mingi tugeva esemega pidevalt vastu pead. Kui hinnata 10 punkti skaalal, siis kõige tugevam valu ongi 10, kõige väiksem umbes 8. Algavad need tavaliselt kohe peale ärkamist ning lõppevad, kui magama jään, st. magamist need ei häiri. Olen proovinud erinevaid valuvaigisteid, eilse päeva jooksul võtsin kokku 9 valuvaigistavat tabletti, ning tean et see on väga palju rohkem kui kogus mida tegelikult võiks päeva jooksul võtta, kuid valud on väljakannatamatud ning mitte miski ei aita. Samuti ajab iiveldama, vahel tasakaaluhäired, söögiisu puudub.
Umbes aasta tagasi oli enam-vähem sama probleem. Käisin EMO-s, neuroloogi juures, tehti MRT, kuid kõik oli korras. Kästi vaid võtta edasi valuvaigisteid.
Oskab keegi ehk nõu anda, kuidas veel neid valusid leevendada?

Re: Peavalud

Ilmselt on tegu migreeniga ning kuna ütlesid, et oled nii suurel hulgal tarbinud valuvaigisteid, siis on tegemist väga tugeva migreeniga. Sinu MRT ja vereproovid võisid olla korras, aga need ei näitagi ju migreeni (või ma eksin?). Arst paneb migreenidiagnoosi su kirjeldatud sümptomite põhjal minu arust. Taolist õudust nagu sa kirjeldasid, olen kogenud ise vaid korra ning see oli paar aastat enne migreeni algust. Olin vist paar nädalat voodis pikali, süüa ei tahtnud, võtsin valuvaigisteid, magasin ja nutsin. Mingi aeg see siis läks ära ning eluvaim tuli sisse. Arst soovitas süüa kiivisid - tegin seda ja ehk ka aitas (sealtsaadavad vitamiinid). Ise soovitan koheselt magneesiumi ning mitte suukaudseid, vaid kas magneesiumihelvestest jalavanni või siis magneesiumiõli talla alla - äkki on sul olemas või saad paluda kellelgi neid sulle tuua. Vett joo ka. Muidu liikumine paneb vere käima ning see aitab ka peavalude ja migreeni vastu, aga ma usun, et hetkel ei tule liikumine vist eriti kõne alla. Kuna sul on see asi nii kaua kestnud, siis julgeksin pöörduda ka EMO-sse. Äkki sulle kirjutatakse sealt kas või migreenirohtu, sest mis sa ikka nendest tavalistest valuvaigistitest sööd..

Re: Peavalud

Lisan veel seda, et sellisel peavalul võib olla ka muid põhjuseid, aga kuna mainisid, et aasta varem olnud sama asi, oletasin, et ilmselt on migreen. Lähedasel olid täpselt samad sümptomid trombidest, mis olid peas ning põhjustatud olid need beebipillidest. Käi ikkagi EMO-s ära.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”