Venitusarmid 14-aastasel?

Tere!
Ma olen muidu tavaline 14 aastane tüdruk, kuid aasta eest hakkasid mul tekkima sellised väiksed venitusarmid kõhul(tegelt neid ei olnud alguses nähagi)...aga nüüd on see täiesti hirmuäratav(ma ei julge ka sugulastega randa minna),mul on need tekkinud juba NATUKE jalgadele,kintsudel on PALJU,naba all e kõhu alune on neid täis ja kõige halvem koht on nende jaoks mu kätel(seal on neid kõige rohkem) ja ma ei saa isegi väikeste varukatega pluusi kanda...see on jube ja kohutav!need on veel sellised tume roosad...PS;nahk on mul alati olnud selline tugev ja ei veni hästi?
Kas need veenilaiendid võivad veel ära kaduda?

Re: Venitusarmid 14-aastasel?

Tere!

Eks sa võid nahaarstiga rääkida, et milliseid niisutavaid kreeme kasutada, et võimalikke järgmisi venitusarme ennetada. Kui saab ennetada. Parim näide on rasedad - mõni ei kreemita üldse ja ei teki ka venitusarme, teine kreemitab kogu aeg, aga ikka tekivad. Väidetavalt tekivad need naha nii alumistes kihtides, kuhu kreem ei jõuagi, st nende teket otseselt mõjutada ei saagi. Kui tahad siiski proovida niisutada ja ennetada, soovitan lähtuda soovitustest rasedatele, st samu kreeme kasutada. Eks see venitusarmide teema üldjoontes pärilik ole, et kui veniv nahk on.

Venitusarmid on muidu tõesti üsna levinud asjad, st just kasvueas tihti tekivad - mul endal on ka säärtel ja rindadel ja vist ka tagumikul, aga kuna kasvuiga on juba aastaid möödas, on need armid ammu heledad ja üsna märkamatud. Kui just spetsiaalselt ei jõllita, siis ilmselt väga harv juhus, kui keegi üldse tähele paneb. Omal ajal ka muretsesin, kui venitusarmid alles tekkisid, ja mingite armidega kasutasin ka paar tuubitäit üht armikreemi, aga ei usu, et see eriti mõjutas, pigem oli raha raiskamine.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”