Mädapunn suus

Tere!
Avastasin paar päeva tagasi et mul on väike mädapunn suus, esihammaste taga. Alguses ei teinud sellest välja. Nüüd see aga kasvab ja muutub valusamaks. Lapsepõlves panin ema soovitusel alati viina peale ja aitas. Nüüd olen kaks päeva järjest viina pannud, kuid see ei tundu aitavat. (Tavaliselt kadus see järgmisel päeval ära)
Hammas, mille taga see punn on, selle hamba ees olev ige on ka kahtlane (veritseb ja liigub natuke).
Arvan et asi on sellega seotud, et pole kaua hambaid pesenud. Langesin kooli stressi pärast depressiooni ja ei lahkunud voodist mitu nädalat - ei käinud pesemas ei keha, juukseid ega hambaid. Selline käitumine aga lõppes juba 2 nädalat tagasi ja sellest saati olen üsna reguraalselt hambaid pesnud.
Asja teeb murelikumaks see, et mul on breketid ja pole arsti juures käinud umbes 3-4 kuud. Nüüd ei julge ärevuse pärast enam aega panna ka.
Kõige hullem oleks, kui see mädapunn järjest kasvaks ja ige taanduks. Sellisel juhul tuleks arvatavasti hammas ära. Seda ei taha ma mittr mingil juhul.
Kas keegi teab kuidas sellest punnist lahti saada ilma arsti abita?
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”