Ei tea mida teha...

Tere!

Mul on väike probleem...
Psüühiline probleem... arvatavasti.

Olen viimasel ajal hakanud kahtlema iseendas, kes ma selline olen, mida ma pakun maailmale, olen ma poisilik...

Ma olen tavaliselt rõõmus ja heatujuline inimene. Alati üritan mõelda positiivslt, kuid viimasel ajal ei suuda ma seda.
Justkui vaataksin iseennast pidevalt kõrvalt.

Kui ma räägin inimestega ei mõtlema kõigele sellele, kuid niipea kui olen üksi laguneb kõik koost.

Minu suurim hirm/ foobia on see, et ma pole daamilik, ma ei tunne ennast naiselikuna ja sellepärast paanitsen iga pisimagi detaili pärast. Ma analüüsin iseennast hulluks.

Kuid samas ma arvan, et probleem võib olla selles, et ma ei näe iseennast oma mõtte-/ mõistusepildis.

Ma ei jäksa enam olla tühi seest ning mitte tunda ennast sellisena nagu mind on loodud.

Siinkohal olen endaga juba nii puntras, et ei tea mis võib olla viga minu mõttemaailma vundamendis. Kas ehk keegi saaks mind aidata?

Re: Ei tea mida teha...

Tere!

Kas on võimalus, et oled lihtsalt kooliaastast väsinud? Kui ütled, et kui inimestega räägid, on parem, siis kas sul on võimalik leida enda jaoks rutiin, et näiteks iga päev mõne sõbraga kohtud-suhtled?

Üks võimalus on spetsialistiga konsulteerida, näiteks psühholoogiga. Tema oskab anda sellise realistliku vaatenurga kogu asjale, erinevalt näiteks sõbrast, kes võib emotsioonide pealt toetada, et kõik on kindlasti korras või üldise, et "pole sa midagi poisilik" (isegi kui see tõsi on, siis ei pruugi sa seda uskuda) või anda nõu, et tee seda või toda, samas võiksid tegelikult ise enda jaoks sobivate lahendusteni jõuda. Psühholoogi juurde minekuks ei pea olema mingi suur haigus, vaid võibki täpselt selliste muredega minna.

Edu!
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”